Skocz do zawartości

Jakie auto ile pociągnie? - zestawienie w 1 poście (dane techniczne)


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

scenik przejściówka 2000r 1,9 dci (czy jakoś tak) że niby 100 koni tylko tak "na oko" przy 3,5 tys obrotów (jak w benzynie) i max moment teź gdzieś wysoko jak w benzynie. Na haku w dowodzie wbite 1200 .... ale przy tym silniku to bym przemyślał ciągnięcie takiego klamota :-)

 a dlaczego "przy tym silniku" byś nie dał rady ?, ja mam scenic RX4 1.9dci 107KM, mimo na haku 940 kg raz byłem zmuszony ciągnąć przyczepę  z towarem o łącznej masie ponad 1.5 t - naprawdę zero problemów, wiadomo że ni było lekko , ale spokojnie dawał rady, z resztą z przyczepą możesz się poruszać z prędkością poza terenem zabudowanym 70km/h , 

 

Peugeot 307 SW  2.0HDI 110KM    masa przyczepy z hamulcem 1500kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 a dlaczego "przy tym silniku" byś nie dał rady ?, ja mam scenic RX4 1.9dci 107KM, mimo na haku 940 kg raz byłem zmuszony ciągnąć przyczepę  z towarem o łącznej masie ponad 1.5 t - naprawdę zero problemów, wiadomo że ni było lekko , ale spokojnie dawał rady, z resztą z przyczepą możesz się poruszać z prędkością poza terenem zabudowanym 70km/h , 

 

Peugeot 307 SW  2.0HDI 110KM    masa przyczepy z hamulcem 1500kg

 

Jeden raz scenikiem przestawiałem moją poprzednią  budę o masie własnej gdzieś 1100kg i generalnie była tragedia ........ prawie spaliłem sprzęgło. Być może na moje odczucia ma wpływ że zazwyczaj manewruję z przyczepami carnivalem 2,9 CRDI w automacie lub terenówką 3,2 V6 z załączonym reduktorem żeby nie męczyć sprzęgła. 

Ponadto pamiętaj też że całkiem co innego holowane niskiej towarówki a całkiem co innego (opory) holowanie kempingowej. (100 razy bardziej wolę ciągnąć 2  tonową towarówkę niż kemping o połowie tej masy) 

Nie miałem okazji holować scenikiem bo poprzednia moja buda miała 1500 DMC a aktualna ma tylko kilka kilo mniej więc ze względów formalnych nie mogę ciągać scenikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak czytam i czytam  a w moim Superbie jest 1600 z hamulcem a przyczepa waży bez obciążenia 1585 kg (2000 kg DMC) to mogę ciągnąć czy nie?

Coś mi się tu nie podoba :oslabiony:, chyba trzeba na coś mniejszego zamienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

... a jak Ci się Kolego wydaje :hmm:

Uprzedzę Twoją odpowiedź.

Niestety, musisz kupić, albo cięższy i większy holownik, albo zmienić budkę na sporo lżejszą.

Pod uwagę zawsze bierze się DMC przyczepy.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak czytam i czytam  a w moim Superbie jest 1600 z hamulcem a przyczepa waży bez obciążenia 1585 kg (2000 kg DMC) to mogę ciągnąć czy nie?

Coś mi się tu nie podoba :oslabiony:, chyba trzeba na coś mniejszego zamienić?

Ja miałem Superba, więc możesz max ciągnąć przyczepę o DMC 1600kg, ale i tak wtedy przekraczasz zestawem 3500kg, więc obowiązuje Cię kat. B+E i viatoll.

DMC Superba to jak pamiętam 2140kg, więc na kat.B przyczepa o DMC do 1360kg.

Pozdrawiam.

 

Do katalogu dodaję: Honda CRV 2.0 benz. prod. 1999r., 147KM, MW:1445kg, DMC:1930kg; przyczepa z hamulcem 1500kg, bez 700kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak czytam i czytam  a w moim Superbie jest 1600 z hamulcem a przyczepa waży bez obciążenia 1585 kg (2000 kg DMC) to mogę ciągnąć czy nie?

Coś mi się tu nie podoba :oslabiony:, chyba trzeba na coś mniejszego zamienić?

 

A jakim autem do tej pory ciągniesz tą przyczepkę :hmm:

Witam !

... a jak Ci się Kolego wydaje :hmm:

Uprzedzę Twoją odpowiedź.

Niestety, musisz kupić, albo cięższy i większy holownik, albo zmienić budkę na sporo lżejszą.

Pod uwagę zawsze bierze się DMC przyczepy.

Tak jak Krzysiek pisze, zmiana przyczepki lub holownika, chociaż raczej nie wiele aut osobowych może ciągnąć przyczepę o DMC 2000kg :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 raczej nie wiele aut osobowych może ciągnąć przyczepę o DMC 2000kg  :niewiem:

Mercedes W124 z automatem ma wpisane 2100 kg na haku. Sądzę, że kolejne generacje mają nie mniej. Mam tu na myśli W210 i W211, szczególnie z mocnymi dieslami. Modele 270 i 320 CDI mają wystarczającą moc do holowania przyczepy. A jeśli chodzi i Niemcy to na tamtejszym rynku można znalexć ładne sztuki W210 i W211. Zatem nawet osobówka pociągnie 2000 kg o ile jest dobrze dobrana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mercedes W124 z automatem ma wpisane 2100 kg na haku. Sądzę, że kolejne generacje mają nie mniej. Mam tu na myśli W210 i W211, szczególnie z mocnymi dieslami. Modele 270 i 320 CDI mają wystarczającą moc do holowania przyczepy. A jeśli chodzi i Niemcy to na tamtejszym rynku można znalexć ładne sztuki W210 i W211. Zatem nawet osobówka pociągnie 2000 kg o ile jest dobrze dobrana.

Racja ale tych aut nie ma za dużo, tu już bardziej SUV lub terenowe auta :hmm: 

Jak  patrzę w dowód to również mogę tyle ciągnąć, ale nie wiem czy było by to wygodne :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mercedes W124 z automatem ma wpisane 2100 kg na haku. Sądzę, że kolejne generacje mają nie mniej. Mam tu na myśli W210 i W211, szczególnie z mocnymi dieslami. Modele 270 i 320 CDI mają wystarczającą moc do holowania przyczepy.  Zatem nawet osobówka pociągnie 2000 kg o ile jest dobrze dobrana.

to ile ważą. że mogą ciągnąć budę o dmc 2000 ? dmc holownika >=1,33dmc budki, przy hamulcu najazdowym. :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.