Skocz do zawartości

Jakie auto ile pociągnie? - zestawienie w 1 poście (dane techniczne)


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dopiszę moje holowniki:

Fiat Punto // rok prod.2001 1.2 8V 60KM

F1-1385

G- -------

Q1-1000kg

Q2- ------kg

Renault Megane Scenik rok prod.2001 1.6 16V 107KM

F1-1800kg

G- 1250kg

Q1-950kg

Q2-600kg

Dane z dowodów rej.

Według http://karawaning.republika.pl/przyczepy/holowanie.htm scenik może ciągnąć przyczepę z hamulcem o masie 1300kg.

Ogólnie to mi się nie podoba masa przyczepy z hamulcem w sceniku {950kg} tn24camping.gif,może ktoś ma scenikaIThankYou.gif i podrzuci swoje dane z dowodu.banan.gifPozdrawiamdrive.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory holownikiem był Passat B5 sedan i było ok. Chciałem sobie polepszyć i na podstawie masy całkowitej Zafiry i tego co ma córka w astrze na haku kupiłem Zafire i teraz muszę ją sprzedac bo majówka blisko lub do żony mondeo MK3 założyć hak . Mondeo kombi 130KM ma 1800 kg na haku.:sciana:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie moga miec silników 2.0 DTI 101KM. Przekopałem ten temat i do kogo nie dzwoniłem nawet z tych co sprzedawali Zafiry z tymi silnikami na allegro to wszyscy mieli tak jak ja czyli 1055kg. :niewiem:

 

zadzwon do mojego brata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zadzwonię bo nie mam numeru telefonu , jeżeli jest tak jak piszesz to musi to być niewyjaśniony wyjątek . Oczywiście jeżeli chodzi o silni 2.0 DTI 101KM.:niewiem:

 

 

2.0 DTI - 101 wscieklych kucy...

auto sprowadzane z francji bylo...

auto jest juz sprzedane:) ale w w archiwum allegro powinno byc

moze dlatego ze mialo tyle na haku tak szybko poszlo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że takie zamieszanie z tymi 2.0 DTI 101KM bo jest ich zdecydowanie więcej niż tych 2.2 DTI ale co zrobić. Będę dzwonił do tych co z hakiem i może któraś będzie miała 1300kg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie Zafiry, niemal że identyczne, różnica polega na tym, że jedna jest z fabryki w Gliwicach, a druga z fabryki z Rusenheim.

W pierwszej: O1 = 1275 kg, O2 = 650 kg.

W drugiej: O1 = 1200 kg, O2 = 750 kg.

Są to prawie identyczne samochody, mają silniki o takiej samej mocy i pojemności, jedynie w tej drugiej mam szklany dach.

 

I gdzie tu logika? :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

I gdzie tu logika? :niewiem:

 

Logiki brak a widać to tutaj:

https://picasaweb.google.com/101147951075766815179/DropBox?authkey=Gv1sRgCNeUw--k87euBw#5843971287946663346

 

Chyba każda wyprodukowana Zafira ma inne DMC przyczepy ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie Zafiry, niemal że identyczne, różnica polega na tym, że jedna jest z fabryki w Gliwicach, a druga z fabryki z Rusenheim.

W pierwszej: O1 = 1275 kg, O2 = 650 kg.

W drugiej: O1 = 1200 kg, O2 = 750 kg.

Są to prawie identyczne samochody, mają silniki o takiej samej mocy i pojemności, jedynie w tej drugiej mam szklany dach.

 

I gdzie tu logika? :niewiem:

 

PRAWIE :miga: Inny dach, inna konstrukcja pojazdu :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeep Cheroke XJ 4.0

 

G. 1543 kg

F1. 2210 kg

O1. 2210 kg

O2. 750 kg

 

 

Tutaj przykład holownika, którego masa własna jest o ~650 kg mniejsza niż DMC przyczepy z hamulcem.

 

 

 

Jeep Grand Cherokee 5.2 ZJ

G. 1815 kg

F1. 2805 kg (prawie tona ładowności)

O1. 2510 kg (DMC przyczepy ponad 700 kg więciej niż masa własna holownika)

O2. 750 kg

Edytowane przez marekp750 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.