Skocz do zawartości

Jakie auto ile pociągnie? - zestawienie w 1 poście (dane techniczne)


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście chodzi o O1 i O2 ?

 

Ciekawe ile mają pozostałe wersję ?? Myślałem, że 1,8 T to ma przynajmniej 1400 kg w pozycji O2

 

Tak Q1 z hamulcem a Q2 bez hamulca ale to jest z wersji sedan,

może combi będzie miało większe DMC przyczepki bo tam masa własna będzie większa, a wiadomo

że przyczepka musi być lżejsza niż masa własna auta.:niewiem:

Bo tu raczej nie chodzi o moc silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Q1 z hamulcem a Q2 bez hamulca ale to jest z wersji sedan,

może combi będzie miało większe DMC przyczepki bo tam masa własna będzie większa, a wiadomo

że przyczepka musi być lżejsza niż masa własna auta.:niewiem:

Bo tu raczej nie chodzi o moc silnika.

 

 

nie zawsze tak jest w danych aut (vide Focus 1,8TDCi MW 1351 kg O2 1500 kg), ale mniejsza o to.

 

Ważne że faktycznie tym sedanem można ciągnąć moją przyczepkę :) Ciekawi mnie jak jest w tych słabszych wersjach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SEAT:

- Toledo...; 1.9TDI 90KM...; MW 1245 kg, DMC 1770 kg; MMP z ham. 1400kg, bez 650kg

tutaj jest chyba błąd bo jeżeli MW jest 1245 to DMC przyczepy 1400 nie może przekraczać MW pojazdu

 

SKODA OCTAVIA 1.9tdi 110KM 240nm MW 1330 kg,DMC1845 kg,MMP z ham1300 kg, bez500kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SEAT:

- Toledo...; 1.9TDI 90KM...; MW 1245 kg, DMC 1770 kg; MMP z ham. 1400kg, bez 650kg

tutaj jest chyba błąd bo jeżeli MW jest 1245 to DMC przyczepy 1400 nie może przekraczać MW pojazdu

 

SKODA OCTAVIA 1.9tdi 110KM 240nm MW 1330 kg,DMC1845 kg,MMP z ham1300 kg, bez500kg

 

 

Takie dane ktoś podał... a błędu raczej nie ma, ponieważ sporo samochodów ma MMP. z ham. wyżsżą od MW auta. Wiele fordów np. tak ma. I w dowodach zapis jest wbrew temu przepisowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie dane ktoś podał... a błędu raczej nie ma, ponieważ sporo samochodów ma MMP. z ham. wyżsżą od MW auta. Wiele fordów np. tak ma. I w dowodach zapis jest wbrew temu przepisowi.

 

To chyba chodzi o to co możesz ciągnąć na kat. B. Czyli masa przyczepy nie może być większa niż masa własna

auta a całość 3.5t bo jeżeli masz E+B to wtedy można.

Czyli auto może ale nie kierowca z B.:-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Land Rover Discovery 3 TDV6 2007

190 KM / 4000 obr/min, 440 Nm / 1900 obr/min

MW 2515 kg, DMC 3230 kg DMC zespołu 6730 kg

Q1 3500 kg, Q2 750 kg.

AH

Edytowane przez AdamH (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnia całoroczna to 11,5 litra.

Właśnie wyliczyłem że;

- skrzynka narzędziowa ~ 20 kg

- skrzynka z wyciągarką ~ 20 kg

- pompka elektryczna ~ 4 kg

- dwa podnośniki ~ 10 kg

- pozostałe liny, siekiera, łopata

jakieś oleje itp ~ 10 kg

- no i ja ~ 122 kg

Razem 186 kg. Czyli jak jeżdżę sam to całość waży 2700 kg. :no: Pojadę się zważyć.

No i zacznę się odchudzać:piwo::jesc:

AH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynka narzędziowa jest równocześnie skrzynką bosmańską - mam w niej większość szpejów które mogą się przydać.

Wyciągarka jest już z talią - razem pociągną ze 6 ton + szekle , pas na drzewo,dodatkowy blok.

Mała żabka służy do dżwignięcia za ramę - auto jest ciężkie i jak opadnie na kapciu to nic mocniejszego tam nie włożę, nożycowym dżwignę sam wahacz.

I rzeczywiście chyba nie mam się z czego odchudzać bo od 40 lat tylko tyję.:niewiem:hehe%281%29.gifhehe%281%29.gifhehe%281%29.gifhehe%281%29.gif

:jesc: AH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam - zredukuj narzędzia, wyciągarkę zamień na ręczny bloczek, jeden podnośnik i porządek w bambetlach i nie musisz się odchudzać :-)

Poza tym nie masz z czego !!

 

To nie takie proste w terenówkach... ja w nivce też woże cudów pewnie na jakieś 40-50kg. A zimą jeszcze trapy zamierzam dorzucić ;) Prędzej sam zrzuce z 5kg niż coś z nivki wyrzucę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SKODA OCTAVIA 1U liftbeck 1.9tdi 110KM 240nm MW 1330 kg,DMC1845 kg,MMP z ham1300 kg, bez500kg

VW POLO 6N2 hathbeck 1.4 16V 75KM 124nm MW 943 kg,DMC 1490 kg ,MMP z ham800 kg ,bez 450kg

Edytowane przez artur81 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.