Skocz do zawartości

Remontować czy dać sobie spokój? - zgniłe ściany


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno zakupiłem przyczepe na 3 miesieczny wyjazd. Z zewnątrz wszystko fajnie, w srodku niby tez. No ale po jakims czasie wzrok przykuł fakt, że na scianie na prawo od drzwi i na tej naprzeciwko jest zmieniona tapeta. Dzisiaj sie temu przyjrzalem lepiej i okazuje sie ze wkolo drzwi i do polowy wysokosci sciany jest miekko. Przy podlodze okryłem troche tapete i okazalo się że jest tam mokro a deska to pruchno. To samo przy futrynie drzwi. Wydaje mi sie ze ktos majstrowal przy drzwiach bo wkolo pociagniete jest silikonem a i tak sa szpary. Stad pewnie ta woda. Zakleilem to dzisiaj silikonem wiec nie powinno juz cieknac. Pytanie teraz czy jest sens na drugi sezon remontowac taka przyczepe ? Duzo z tym jest roboty i duze są koszta?

 

Zalaczam zdjecie na ktorym jest zaznaczone na czerwone ktora to sciana

http://img198.imageshack.us/img198/3234/6320418016.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się taki remont to coś strasznego , ale nie bój się dasz radę i wyremontujesz jest trochę czasochłonny i trochę kosztuje , ale ile i jakie koszty możesz dopiero ocenić jak zdemontujesz i wyrwiesz wszystko co zgniło lub zaczyna gnić.

Czy przed tym sezonem masz zamiar się zabrać do prac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjezdzam za kilka dni na prawie 4 miesiace nad morze takze w tym sezonie odpada. A co bedzie za rok, sam nie wiem. Moze sie ogarnie w zimie w jakims garazu , albo nie bede ruszal tylko sprzedam. Narazie bedzie schlo na sloncu przez 4 mies :bzik:

Jakie to moga byc koszty mniej-wiecej - 1000-2000zl ?

 

Dziwi mnie skad woda na samej gorze na tej sciane naprzeciwko. Od zewnatrz nie widac nic. Widocznie przyczepa stala pod chmurka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kosztami spokojnie się zmieścisz, mnie remont całej przyczepki kosztował ok 1200 zł wraz w wykończeniem i wykładziną!! nieżej zamieszcze Ci link abyś mogł się rozeznać w temacie, remontowałem wszystko oprócz podłogi gdyż woda nie zdążyła jej dopaść, wymiana całego drewnianego szkieletu, obicie ścian i sufitu, wymiana instalacji, uszczelnienia itp. a więc koszty nie są duże!! teraz z doświadczenia powiem Ci że taki remont to wspaniała zabawa dla osób które lubią majsterkować i mają choć troche zdolności (dla mnie to była frajda :bzik: )

Jeśli nie masz zgnitej podłogi to bierz się za to spokojnie, wymieniać możesz sobie łate po łacie w miejscach fabrycznych, między szkielet ocieplenie (wata czy steropian) i na koniec czymś to obijasz wedle upodobania, jedno o czym musisz pamiętać to aby wymieniane łaty były porządnie zakonserwowane i najważniejsze aby przecież którym się woda dostawała był usuniety!!! ale się rozpisałem :bzik:

 

 

http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=3057

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie skad woda na samej gorze na tej sciane naprzeciwko. Od zewnatrz nie widac nic. Widocznie przyczepa stala pod chmurka....

 

Pewnie zacieka na łącznie blach pod listwą aluminiową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie skad woda na samej gorze na tej sciane naprzeciwko. Od zewnatrz nie widac nic. Widocznie przyczepa stala pod chmurka....

 

Pewnie zacieka na łącznie blach pod listwą aluminiową

 

No i zgadza sie. Okazalo sie ze na dachu jak przycisne plyte to zaczyna odstawac od listwy aluminiowej. Stad ten przeciek. Jutro to zakleje jakims dobrym klejem i powinno wystarczyc. A po sezonie wymiana sciany :bzik: Przy drzwiach juz nie jest tak wesolo. Na samym rogu przyczepy widac mokra podloge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy drzwiach juz nie jest tak wesolo. Na samym rogu przyczepy widac mokra podloge

 

To czeka Cię kolego kapitalka a do tego czasu proponowałbym uszczelnić całą cepkę aby woda nie robiła więcej szkód i w miare możliwości oszuszyć i ratować podłoge bo to najgorsze co może być do remontu... a nawet na czas postoju przykrył bym jakąś plandeką dach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro trzeba bedzie wymienic podloge to moge wyciac mokry pas i zastapic go nowym czy trzeba cala podloge wymieniac ?

 

Całej podłogi raczej by się nie opłacało wymieniać gdyż musiałbyś demontować całą budke, ściany jak i cała reszta mocowane są tylko do krawędzi podłogi i na tym się trzyma, każda tego typu ingerencja osłabia domek, wiadomo że jak trzeba to trzeba kawałek wymienić ale jeśli jest jakakolwiek możliwość odratowania i osuszenia to trzeba z tego korzystać aby nie doszło do "pruchna"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja też miałem remont i przyznam że to naprawde fajna sprawa.

ale pamietaj teraz wydaje ci się że to tylko jeden 2 elementy gwarantuje jak zaczniesz sciągać pierwsze elemty to i następne bedzie trzeba wymienić

kosztu nie określisz przed remontem to ci gwarantuje!

 

a jeśli koszt przekroczy 3tys to lepiej sprzedaj póki można komuś bo lepiej kupić następną w lepszym stanie.

 

ja remontowałem około miesiąca [ częsciowa wymiana stolarki przód pod oknem wszystko pruchno!! , lakierowałem całą przyczepę razem z dachem! uszczelnienie i klejenie okien w sumie koszt koło 1500/2000 zł!

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

no ja też miałem remont i przyznam że to naprawde fajna sprawa.

ale pamietaj teraz wydaje ci się że to tylko jeden 2 elementy gwarantuje jak zaczniesz sciągać pierwsze elemty to i następne bedzie trzeba wymienić

kosztu nie określisz przed remontem to ci gwarantuje!

 

a jeśli koszt przekroczy 3tys to lepiej sprzedaj póki można komuś bo lepiej kupić następną w lepszym stanie.

 

ja remontowałem około miesiąca [ częsciowa wymiana stolarki przód pod oknem wszystko pruchno!! , lakierowałem całą przyczepę razem z dachem! uszczelnienie i klejenie okien w sumie koszt koło 1500/2000 zł!

 

pozdrawiam

 

 

 

 

 

A mnie się wydaje że jak masz zamiar mieć ją dłużej to remontujesz dla siebie i wiesz co będziesz miał po remoncie a jak kupisz drugą to też nikt ci nie pozwoli zrywać ścian żeby zobaczyć w jakim jest stanie Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.