Skocz do zawartości

Poszukiwania pierwszej przyczepy.


Patollo13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów.

W dzieciństwie z rodzicami jeździłem pod namioty oraz z czasem po Polsce z przyczepą kempingową (Bursten LUX chyba 88r. którego mają do dzisiaj w świetnym stanie). Po narodzinach syna zadecydowałem z żoną, że rezygnujemy z wakacji samolotem i zafundujemy naszemu dziecku takie wrażenia jakie ja miałem z dzieciństwa.

Tak więc do konkretów. Poszukuję przyczepy dla 4 osób (w planach 2+2 :P ) Budżet do 30-35k PLN, rocznik 2000+(jeśli to możliwe). Fajnie jakby miała osobny prysznic (angielki są mi odradzane - chociaż wierzę że da radę kupić zdrową). Przyczepę chciałbym użytkować ok 2-4 tygodni w roku na wyjazdach za granicę -południe europy. Natomiast pozostały czas spędzała by na działce przy jeziorze w Polsce (oczywiście planuję przygotować dla niej miejsce w stylu budowy wiaty itp.)

Samochód jakim dysponuję do ciągnięcia przyczepy to octavia combi (150KM ,250 Nm). DMC samochodu to 1920kg, w dowodzie O1. 1500kg. Więc z tego co się orientuję z hamulcem najazdowym mogę ciągnąć przyczepę DMC 1440kg.

Czy jesteście mi w stanie polecić jakieś konkretne modele czy raczaj szukać na bierząco i możliwie sprawdzać wszystko jak leci. 

Edytowane przez Patollo13 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych czasach niestety nie ma "konkretnych modeli", tylko szukasz układu, który ci pasuje i sprawdzasz stan przyczepy. Niestety duży popyt spowodował, że handlarze sprowadzają trupy i wciskają ludziom za duże pieniądze. 

Angielkę można znaleźć zdrową, ale na pewno nie jest to łatwe, oraz trzeba mieć trochę doświadczenia bo jest większe prawdopodobieństwo wejścia na minę. Nie to, że pozostałe przyczepy są dobre, ale zmniejszasz prawdopodobieństwo zakupu zgniłka, które mimo to i tak jest duże.

Polecam czytać dużo na forum, oraz oglądać przyczepy w okolicy. Oglądać na żywo! Nie napalać się na kupno, tylko oglądać, i porównywać. Szukać wilgoci, próbować uruchamiać sprzęt itp. Po kilku wyjazdach i obeznaniu się na rynku dopiero możesz myśleć poważniej o kupnie czegoś. 

Polecam także aby do kupna wziąć kogoś, który jest już obeznany i pomoże w oglądaniu. Czasem jak trzeba to wyleje tez kubeł zimnej wody na głowę. Nie jest łatwo ostatnio kupić przyczepę, i trzeba mieć świadomość, że jeśli stoi super okazja, i jeszcze nie sprzedana, to coś jest nie tak. Ogólnie moim zdaniem rynek się już uspokaja, ale jeszcze kilka miesięcy temu handlarze sprzedawali niektóre przyczepy zanim jeszcze przyjechały na plac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotrekm13 dziękuję za cenne rady. W pracy jeźdżę praktycznie po całej Polsce więc skupię się na codziennym przeglądaniu portali oraz oglądaniu przyczep. Może do wiosny coś się znajdzie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę dać namiar na kogoś kto Ci sprowadzi z holandii ewentualnie pokaże co ma aktualnie z Wwa. Wywalić 30k w purchla nie będzie trudno jeżeli nie weźmiesz kogoś kto się zna lub od kogoś kto się zna i mu ufasz. Samemu zaczniesz się znać dopiero gdy zaczniesz używać, taka jest brutalna prawda, rozważ czy nie wypożyczyć choć raz by zrozumieć:

  • czego potrzebujesz a czego nie wiedziałeś przed wyborem
  • czy tylko wydawało Ci się że tego potrzebujesz a wcale nie korzystasz się okazuje
  • czy podróż 70kmh 1500km przez 4 doby by dotrzeć na miejsce jest czymś co będziesz powtarzał co sezon i chcesz w to wrzucić 30k
  • byćmoże dla Ciebie 30k to jak dla mnie 3k wtedy, ucz się na błędach, doedukuj i kup samodzielnie, ryzykuj, nie trać $ na wynajem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fate dzięki za rady. Z wynajmem przyczepy dobry pomysł, jeśli nic nie znajdę to na pewno o tym pomyślę wtedy po 3 tygodniowym wyjeździe będę lepiej wiedział co chce a co nie. Jeśli masz kontakt do kogoś sprawdzonego to podeślij mi proszę na priv. wrócę z wakacji to pewnie się skontaktuję :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem przed podobnym dylematem.

Na minus takiego rozwiązania jest to, że w wypożyczalniach są prawie nowe przyczepy, a później kupisz dwudziestoletnią i też może być zaskoczenie, że wiele rzeczy działa inaczej. Z tym wypożyczeniem to bardziej w kierunku, czy w ogóle to ci się podoba, ewentualnie rozpatrzenie układu. Ważne też żeby zobaczyc jak sie z tym jedzie, i ewentualnie skorygować, czy chcesz mniejszą, czy może nawet byc nieco większa.

Ja akurat kupiłem swoją bez wcześniejszego wypożyczania. Wcześniej troche oglądałem treningowo, oraz rok czytałem regularrnie forum. Aby zredukować ryzyko wtopy, kupiłem od polecanego sprzedawcy, choć i tak dopiero za drugim strzałem.

Gdzieś widziałem wypożyczalnię na zasadzie, że wypożyczasz, a potem jak sie spodoba to możesz kupić po cenie obniżonej o koszt wypożyczenia. Nie pamietam jakie rocznikowo przyczepy mieli, ani gdzie to było. No i to było jeszcze w normalnych czasach, więc nie wiem czy to jeszcze działa. Może ktoś z forumowiczów cos kojarzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 1.09.2021 o 16:07, Patollo13 napisał:

Czy jesteście mi w stanie polecić jakieś konkretne modele czy raczaj szukać na bierząco i możliwie sprawdzać wszystko jak leci. 

Więc tak - pierwsze napisz skąd jesteś jeżeli poszukujesz pomocy

Drugie - jeżeli chcesz szukać na bieżąco (!) to znajdź kogoś z forumowiczów kto deklaruje chęć pomocy w oglądaniu przyczep w danym rejonie - jest taki wątek na forum.

Dlatego określ się skąd jesteś...

Pzdr

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.