Skocz do zawartości

Gniazdo CEE wymiana


PLopaPL

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę u siebie wymienić gniazo cee, niestety zatrzask klapki zużył się i klapa lata w czasie jazdy.

Gniazdko znalazłem bez problemu. Potrzebuję podpowiedzi w doborze materiału uszczelniającego - gładkie poszycie. 

Czy na taki kawałek jest sens kupować uszczelniacz w tubce (jaki?)? Słyszałem coś o sznurach butylowych, czy warto, jaka grubość? 

Czym najlepiej usunąć i wyczyścić stary uszczelniacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, PLopaPL napisał:

Muszę u siebie wymienić gniazo cee, niestety zatrzask klapki zużył się i klapa lata w czasie jazdy.

To wymień samą klapkę. Pokaż jakie masz gniazdo, czy to FAWO czy jeszcze co innego. 

Cytat

Gniazdko znalazłem bez problemu. Potrzebuję podpowiedzi w doborze materiału uszczelniającego - gładkie poszycie. 

Gniazdo przypadkiem nie jest z pianką uszczleniającą?

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jacek00 napisał:

To wymień samą klapkę.

Gniazdo przypadkiem nie jest z pianką uszczleniającą?

 

Nie mogę znaleźć klapy z zatrzaskiem, znalazłem z magnesem. Niestety nie będzie działać, nie ma wkładu metalowego w moim gnieździe.

Nie wiem czym jest uszczelnione. Chcę mieć wszystko pod ręką i dopiero wtedy wymienić bez czekania na brakujące elementy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, PLopaPL napisał:

Nie mogę znaleźć klapy z zatrzaskiem, znalazłem z magnesem. Niestety nie będzie działać, nie ma wkładu metalowego w moim gnieździe.

Ale te z magnesem będą działać i z zatrzaskiem ;) To jest uniwersalne :P Poka to gniazdo - zakładam, że to FAWO

1 minutę temu, PLopaPL napisał:

Nie wiem czym jest uszczelnione. Chcę mieć wszystko pod ręką i dopiero wtedy wymienić bez czekania na brakujące elementy. ;)

No zakładam, że w standardzie jest pianka i nie trzeba uszczelnienia już ekstra. Dlatego jakbyś pokazał jakie masz gniazo CEE to byłoby łatwiej. Skoro je znalazłeś do dawaj linka :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jacek00 napisał:

Ale te z magnesem będą działać i z zatrzaskiem ;) To jest uniwersalne :P Poka to gniazdo - zakładam, że to FAWO

No zakładam, że w standardzie jest pianka i nie trzeba uszczelnienia już ekstra. Dlatego jakbyś pokazał jakie masz gniazo CEE to byłoby łatwiej. Skoro je znalazłeś do dawaj linka :P 

Gniazdka z magnesem mają zatrzask? Dla gniazdka prądowego mam zatrzask, wodne i gniazdko tv jest na magnes i nie mają zatrzasku...

Link https://www.go-market.pl/przyczepy-i-samochody-kempingowe/czesci-do-przyczep-i-kamperow/kampery-i-przyczepy-elektronika/gniazda/p,gniazdo-230v-cee-z-magnetycznym-zamknieciem-biale,100034189.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, PLopaPL napisał:

Gniazdka z magnesem mają zatrzask? Dla gniazdka prądowego mam zatrzask, wodne i gniazdko tv jest na magnes i nie mają zatrzasku...

No miały, widać coś się pozmieniało... Widzę też, że faktycznie w sprzedaży już tylko klapki z magnesem. Więc odeszli chyba od tych mechanicznych całkowicie.

Cytat

Spytaj czy to ma uszczelnienie w postaci pianki. Jak nie to kupisz tubę butylu. Sika 710 kosztuje 20 parę złotych.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, jacek00 napisał:

No miały, widać coś się pozmieniało... Widzę też, że faktycznie w sprzedaży już tylko klapki z magnesem. Więc odeszli chyba od tych mechanicznych całkowicie.

Spytaj czy to ma uszczelnienie w postaci pianki. 

U mnie wystaje uszczelniacz między gniazdem a ścianą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wystaje uszczelniacz między gniazdem a ścianą...
U mnie w Adrii była pianka, gniazdo też FAWO z zatrzaskiem.

IMO możesz kupić sobie ten butyl biały. Majątku nie kosztuje, a zawsze się przyda jak nie wylorzystasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś link który najlepiej? Co sądzisz o tych sznurkach?
Jaka cena tych sznurków? Bo możesz kupić sznurki, możesz kupić butyl w taśmie, ale będzie chyba drożej niż tuba Sikalastomeru 710
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniam właśnie klapkę cer.
nowa klapka ma jakaś taką wkładkę z pianki. Trzeba to dodatkowo uszczelniać?
 
B262D227-DB9D-43B3-B7C7-BBBA4A82C7A3.thumb.jpeg.4ce517b03fcaa46618244487c88116c1.jpeg
Nie trzeba. Pianka pełni rolę uszczelnienia. Właśnie o tym mówiłem, że fabrycznie jest z pianką i że prawdopodobnie nie ma konieczności kupowania butylu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.