Skocz do zawartości

Hobby brak 12v


GrzesiekRox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Co prawda już po urlopie, ale chciałem sprawdzić co i czy działają sprzęty gdy przyczepa podpięta jest pod samochód.

Nic nie działa, nie ma oświetlenia. 

Wtyczka 13 pin. 

Na wyjeździe używałem 230 i działa wszystko.

Przyczepa hobby Excellent z 1997.

Teraz pytanie może jest jakiś przełącznik żeby na 12 działało, moja pierwsza przyczepa także brak wiedzy 

 

 

 

20210810_151154.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



A włączyłeś światła mijania i przeciwmgłowe tylne?



Ale po co? Jaki to ma wpływ na zasilanie budy?
Witam, 
Co prawda już po urlopie, ale chciałem sprawdzić co i czy działają sprzęty gdy przyczepa podpięta jest pod samochód.
Nic nie działa, nie ma oświetlenia. 
Wtyczka 13 pin. 
Na wyjeździe używałem 230 i działa wszystko.
Przyczepa hobby Excellent z 1997.
Teraz pytanie może jest jakiś przełącznik żeby na 12 działało, moja pierwsza przyczepa także brak wiedzy 
 
 
 
20210810_151154.thumb.jpg.167990bbe24c65da72c5bfaa6acd3bf8.jpg
Masz w ogóle zasilanie ciągle i po zapłonie we wtyczce 13 PIN?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, jacek00 napisał:


 

 


Masz w ogóle zasilanie ciągle i po zapłonie we wtyczce 13 PIN?

 

Instalacja oryginalna więc powinno być. Rozumiem jakby lodówka nie działa, ale żeby nic. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, GrzesiekRox napisał:

Instalacja oryginalna więc powinno być. Rozumiem jakby lodówka nie działa, ale żeby nic. 

Ja mówię o instalacji auta. Masz po stronie auta zasilanie po zapłonie i zasilanie ciągłe? Lodówka to zasilanie po zapłonie, oświetlenie budy to zasilanie ciągłe. Sprawdź najpierw czy masz w aucie zasilanie na 9 i 10 pinie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, jacek00 napisał:

Ja mówię o instalacji auta. Masz po stronie auta zasilanie po zapłonie i zasilanie ciągłe? Lodówka to zasilanie po zapłonie, oświetlenie budy to zasilanie ciągłe. Sprawdź najpierw czy masz w aucie zasilanie na 9 i 10 pinie. 

Na 9 mam, na 10 brak. 

Czyli pompki i oświetlenie i tak powinno działać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, GrzesiekRox napisał:

Na 9 mam, na 10 brak. 

Czyli pompki i oświetlenie i tak powinno działać 

Powinno, jeśli po stronie budy masz wszystko podłączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, GrzesiekRox napisał:

A tam nie działa nic. No nic trzeba szukać. Czyli rozumiem, że żadnych przełączników i innych rzeczy nie ma. Powinno działać przy podłączonym samochodzie od razu ? 

Tak, powinno działać. Czy przypadkiem nie miałeś zainstalowanego aku "hotelowego" w budzie? Bo to mogłoby tłumaczyć skąd brak zasilania z auta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu, które załączyłeś, po lewej stronie masz wejście 12V (opisane Eingang). Sprawdź, czy po podłączeniu wtyczki do auta pojawia się tam napięcie. Jeśli jest, to trzeba sprawdzić energoblok, jeśli nie będzie, to szukaj drugiego końca tego przewodu.

Wysłane z mojego XQ-AS52 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.