Skocz do zawartości

Wskaźnik poziomu wody 495 ufe Excellent


superpafcio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie,

Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem przyczepy hobby 495 ufe excellent z 2008 roku.

Poprzedni właściciel zmienił pojemnik na czystą wodę, który znajduje się w podkowie pod siedzeniem przy wejściu na większy.

W związku z tym nie działa wskaźnik poziomu wody i po wciśnięciu guzika na panelu świeci się jedna dioda (czerwona).

Oczywiście powodem tego jest to że nie ma tego sensora/miernika w pojemniku na wodę.

Pytanie moje jest takie, jaki kupić sensor/miernik poziomu wody oraz gdzie go wpiąć.

Czy w panel tam gdzie się uruchamia światła i gdzie są diody pokazujące poziom wody czy w inne miejsce.

Jeśli chodzi o panel to zdjąłem go ze ściany i nie bardzo jest gdzie wpiąć taki sensor. Wychodzi jakiś pięciożyłowy kabel ale idzie on do szafy pod progiem.

Wydaje mi się że muszę do pojemnika kupić o to:

https://allegro.pl/oferta/miernik-poziomu-wody-sonda-sensor-czujnik-hobby-9072945729

plus taki przewód:

https://sklep.kampi.pl/pl/p/Hobby%2C-przewod-czujnika-poziomu-wody-FL-ZGL-5XAWG-2%2C5mm-1997-/3435

i końcówki:

https://sklep.kampi.pl/pl/p/Hobby%2C-wtyczka-do-czujnika-poziomu-wody-1997-/3433

ale gdzie to wpiąć?

Załączam zdjęcia tego panelu.

Będę wdzięczny za pomoc.

IMG_20210327_174550.jpg

IMG_20210327_175610.jpg

IMG_20210327_175632.jpg

IMG_20210327_174527.jpg

IMG_20210327_174532.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć,

Podbijam temat.

Czy ten szary płaski kabel (moje zdjęcia w poście wyżej) z 5 przewodami to jest ten który powinien być podpięty do miernika poziomu wody?

Czy do czegoś innego on służy?

Czyli jak kupię https://intercamp.pl/miernik-poziomu-wody taki miernik i te szare kable połączę z tymi z ogłoszenia przewodami (szary, żółty, zielony, brązowy i biały) to na panelu powinien się pojawić poziom wody?

Wysokość mojego zbiornika to 31 cm. Ten z ogłoszenia ma 38 cm max wiec teoretycznie jak przytnę pręty, zrobię dziurę w zbiorniku naleję wody połączę kabelki to teoretycznie powinno to działać?

Dzięki za informacje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 x tak.   Takie coś zamontowałem w zbiorniku szarej wody pod podłogą.  Był bardzo płaski więc przycinałem pręty - tylko zachowaj proporcje długości.  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jeszcze raz temat podbijam. Bo mam chwilę dopiero i sprawdziłem, że  ten szary 5 pionowy kabel idzie w dół po ścianie, pod progiem do szafy po ziemi za piecykiem i gdzieś w stronę przdu przyczepy czyli do kibelka. Nie jestem pewien czy to na pewno kabel który pokazuje poziom wody? Czy mam się w niego mimo wszystko wpiąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem co pisał Adam. 

Jak wspomniałem ten kabel idzie gdzieś w przeciwną stronę niż powinien (na zdjęciu zaznaczony na czerwono) czyli w stronę gdzie nie ma baniaka i nie było nigdy. Dlatego zastanawiam do czego jeszcze jest podłączony i co może być nim podłączone jeszcze. Z przodu mam bojler umywalkę w sypialni + łazienkę z prysznicem. Trop z tym przewodem urywa mi się w szafie bo reszty nie mogę rozkręcić.

Czy w  hobby 495 ufe excellent z 2008 roku coś oprócz bojlera było podłączane takim 5 pinowym kablem?

U Was ten kabel 5 pinowy idzie bezpośrednio z panelu sterowania do sensora/miernika w baniaku na wodę czy też jeszcze gdzieś się zawija być może rozgałęzia?

Nie chcę zrobić jakiegoś zwarcia.

Inked495 ufe excellent z 2008_edit.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, superpafcio napisał(a):

U Was ten kabel 5 pinowy idzie bezpośrednio z panelu sterowania do sensora/miernika w baniaku na wodę czy też jeszcze gdzieś się zawija być może rozgałęzia?

Tak.

U mnie ten przewód był dłuższy, niż powinien i zawijał się, więc teoretycznie z Twojego punktu widzenia może iść tam, gdzie nie powinien, ale powinien też wracać.

Być może producent ma jedną długość tego przewodu i pcha go do do każdej przyczepy, niezależnie od układu.

51 minut temu, superpafcio napisał(a):

Nie chcę zrobić jakiegoś zwarcia.

Według mnie na najdłuższym przewodzie idzie masa i zwiekszając poziom wody zamykasz kolejne obwody, przez co zasilane są diody z małym napięciem prądu.

Ale to niech potwierdzą mądrzejsi. Jeżeli tak jest, to małe prawdopodobieństwo, że coś uszkodzisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć,

potwierdzam  że kabel , o którym piszesz jest  podłączony do czujnika poziomu wody w zbiorniku. Jestem w trakcie analizowania przebiegu większości kabli w przyczepie hobby 545 kmf z 2012r. bo kupiłem przyczepę  po  wybuchu  opony, która rozerwała instalację elektryczną. Ten szary kabel  już zdiagnozowałem i idzie on od zbiornika do panelu sterowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.