Skocz do zawartości

Mobilne panele solarne pod kątem pracy zdalnej


BeataZ

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Chciałabym się podpytać czy ma ktoś z Was doświadczenie w temacie pracy zdalnej w sytuacji kiedy nie ma podpięcia do prądu.

Generalnie w kamperze mamy większość urządzeń na gaz i nie potrzebujemy się podpinać do prądu.

Nie mam żadnego doświadczenie w temacie fotowoltaiki i słyszałam, że jest coś takiego jak mobilne panele solarne. Wydaje mi się, ze to może być fajne rozwiązanie dla nas, bo np można by jechać osobówką na jeden dzień i zabrać panele ze sobą.

Pytanie pierwsze i najważniejsze jaką wydajność mają takie panele, czy da radę pracować na laptopie 17'3" przez ok 8h?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,
Chciałabym się podpytać czy ma ktoś z Was doświadczenie w temacie pracy zdalnej w sytuacji kiedy nie ma podpięcia do prądu.
Generalnie w kamperze mamy większość urządzeń na gaz i nie potrzebujemy się podpinać do prądu.
Nie mam żadnego doświadczenie w temacie fotowoltaiki i słyszałam, że jest coś takiego jak mobilne panele solarne. Wydaje mi się, ze to może być fajne rozwiązanie dla nas, bo np można by jechać osobówką na jeden dzień i zabrać panele ze sobą.
Pytanie pierwsze i najważniejsze jaką wydajność mają takie panele, czy da radę pracować na laptopie 17'3" przez ok 8h?
 
A po co bawić się w mobilne panele solarne jak można je zamontować na stałe i mieć święty spokój?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli laptop to zwróć uwagę ile czasu popracuje na swojej małej baterii. Jak podłączysz większy akumulator to spokojnie powinno starczyć na kilka godzin. Na pewno można to sobie łatwo w przybliżeniu wyliczyć, mając jakieś tam pojęcie na temat średniego zapotrzebowania na prąd podczas pracy.

Pytanie tylko, czy tylko sam laptop, czy coś więcej. Czasami pewnie lampeczka, a i kawę może by się chciało zaparzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od notebooka którego masz lub chcesz kupic i od prac które chcesz robić.
Są notebooki które wytrzymują 10h pracy spokojnie, a wpisane w papiery maja np 13h albo 16h... Wtedy niepotrzebne są dodatkowe ladowarki
Jak chcesz grać albo obrabiać video to za długo nie podziała.
Jeśli to osobówka to albo szedłbym w dodatkowy aku do notebooka jesli jest on wymienny albo w zasilacz z gniazdka zapaniczki i na te 30 min odpalał silnik lub lądował w czasie jazdy (jak masz szybkie ładowanie w notebooku).
Generalnie zależy co robisz i jakiego notebooka masz lub chcesz kupic


Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer już mam.

Dwa razy używałam bez baterii - raz 1h, za drugim razem już nie podkręcałam jasności ekranu i wytrzymał 1,5h.

Na pewno kupię sobie dodatkową baterię - ta mi wyskoczyła jako pasująca - https://swiatbaterii.pl/baterie-do-laptopow-dell/35047-0-green-cell-bateria-do-dell-precision-m6800.html

Ma pojemność 7800mAh, potestuję i wtedy zobaczę na ile mi taki zestaw działa - czy mamy opcję pojechać na kilka dni, czy trzeba się doładowywać z silnika albo 230.

37 minut temu, Piotrekm13 napisał:

[...]Pytanie tylko, czy tylko sam laptop, czy coś więcej. Czasami pewnie lampeczka, a i kawę może by się chciało zaparzyć.

Właśnie sam laptop, do oświetlenie daje radę z akumulatora a kuchnię mamy na gaz.

Laptopy mamy dwa ale mój kolos jest tutaj wyzwaniem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, BeataZ napisał:

Komputer już mam.

Dwa razy używałam bez baterii - raz 1h, za drugim razem już nie podkręcałam jasności ekranu i wytrzymał 1,5h.

Na pewno kupię sobie dodatkową baterię - ta mi wyskoczyła jako pasująca - https://swiatbaterii.pl/baterie-do-laptopow-dell/35047-0-green-cell-bateria-do-dell-precision-m6800.html

Ma pojemność 7800mAh, potestuję i wtedy zobaczę na ile mi taki zestaw działa - czy mamy opcję pojechać na kilka dni, czy trzeba się doładowywać z silnika albo 230.

Właśnie sam laptop, do oświetlenie daje radę z akumulatora a kuchnię mamy na gaz.

Laptopy mamy dwa ale mój kolos jest tutaj wyzwaniem.

 

Musisz sprawdzić ile na tej dodatkowej baterii pociągnie.

Zawsze możesz podłączyć się pod akumulator samochodu, kupując uniwersalny zasilacz z gniazda zapalniczki, ale trzeba brać pod uwagę też pojemność akumulatora samochodu, ryzyko, że może nie być pełny, oraz konieczność pozostawienia rezerwy prądu na odpalenie.

Jak potestujesz ile starcza ci tej baterii 7800mAh, czyli 7,8Ah to możesz sobie porównać jak by się to miało do samochodowego akumulatora, na przykład 80Ah, lub co tam masz. Ważne też jak wyżej napisano co akurat robisz. Inne zużycie będzie na przeglądaniu Internetu i pisaniu maili a inne podczas edycji zaawansowanej grafiki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Piotrekm13 napisał:

Ważne też jak wyżej napisano co akurat robisz. Inne zużycie będzie na przeglądaniu Internetu i pisaniu maili a inne podczas edycji zaawansowanej grafiki itp.

Zawsze to samo - updatuje excele i forwarduje maile ?

Dzięki - zobaczę jak mi idzie z dodatkową baterią o znanej pojemności to pewnie wtedy będzie można cokolwiek bardziej konkretnie rozmawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że masz Della precision 6800.
Bateria nowa na 8h nie starczy, podzespoły nie są zbyt energooszczędne.
Potestuj ale wg mnie ładowanie z akumulatora będzie potrzebne.
Albo samochodwego albo przyczepy.



Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.