Skocz do zawartości

Import przyczepy z anglii


Dawid p

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktoś z forumowiczów posiada wiedzę na temat importu używanej orzyczepy z anglii w 2021 roku?

Kupiłem przyczepę w anglii i nigdzie nie mogę się dowiedzieć jakie procedury teraz są i jakie koszty związane z cłem, vatem, itd.

Na stronach ministerstwa finansów znalazłem że cła na towary wyprodukowane w uk nie ma, urzad celny twierdzi co innego. Jedni mówią że muszę mieć rachunek inni że nie. Ja posiadam tylko umowę kupna sprzedaży kupiłem przyczepę od dziadka emeryta, więc pytam skąd rachunek. Może dziadkowa babka ma mi wystawić. Dzwoniłem do firm które sprowadzają przyczepy z anglii to tylko mówią poco Pan kupował w anglii jak u nas na placu dwadzieścia stoi a koszt sprowadzenia jest tak duży że pójdzie pan z torbami. Ciekawe im sie opłaca, a ja z torbami. Jeśli ktoś z was posiada jakąkolwiek wiedzę to proszę napiszcie mi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.  Wystarczy umowa kupno-sprzedaż i będzie dobrze . ✌

ja gdy się pytałem w firmie Angielskiej ktora sprzedaje przyczepy powiedzieli mi ze koszt sprowadzenia do Polski pod dom jak u nich kupisz przyczepę to koszt na gotowość nie większy niż 540 euro nic nie wspomnieli o jakich kolwiek opłatach. Więc nie wiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
7 godzin temu, Dawid p napisał:

No trochę tak. 

Jakie niby kombinacje? Napisz po prostu tutaj dla potomnych i tyle. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zeszłym roku rejestrowałem przyczepę z Anglii w Krakowie. Nie było żadnego problemu. Najpierw z umową pojechałem do wydziału komunikacji i uzyskałem dowód rejestracyjny i tablice tymczasowe. Kupiłem OC na cały rok. Z tym było trochę problemu. Następnie przegląd techniczny na okręgowej stacji kontroli pojazdów. Diagnosta odczytał dane z tabliczki znamionowej i dodatkowo miałem oryginalne dokumenty przyczepy wraz z przeglądami i specyfikacją techniczną. Ale te dokumenty nie były tak istotne. Najważniejsze dane to tabliczka i numer VIN. Przyczepę kupiłem w Anglii. Po zorganizowaniu transportu, przyczepę odebrałem w Krakowie dostarczoną tirem. W zeszłym roku byłem w Chorwacji w w tym roku w Grecji.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku gdy był jeszcze okres przejściowy, można było sprowadzić, rejestrować na zasadach UE. Teraz jest cło i VAT. Można jeszcze zrobić tak że trzeba kupić przyczepę w 2019 roku. Wtedy anglia była jeszcze w uni i towar zakupiony w angli był towarem wewnątrz wspólnotowym i cła nie obowiązywały. Trzeba tylko trochę cofnąć się w czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 1.10.2021 o 08:59, grzerog napisał:

Ja w zeszłym roku rejestrowałem przyczepę z Anglii w Krakowie. Nie było żadnego problemu. Najpierw z umową pojechałem do wydziału komunikacji i uzyskałem dowód rejestracyjny i tablice tymczasowe. Kupiłem OC na cały rok. Z tym było trochę problemu. Następnie przegląd techniczny na okręgowej stacji kontroli pojazdów. Diagnosta odczytał dane z tabliczki znamionowej i dodatkowo miałem oryginalne dokumenty przyczepy wraz z przeglądami i specyfikacją techniczną. Ale te dokumenty nie były tak istotne. Najważniejsze dane to tabliczka i numer VIN. Przyczepę kupiłem w Anglii. Po zorganizowaniu transportu, przyczepę odebrałem w Krakowie dostarczoną tirem. W zeszłym roku byłem w Chorwacji w w tym roku w Grecji.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
7 godzin temu, Paweł 123 napisał:

Witam, mam prośbę, czy możesz mi wyjaśnić jak przebiegał proces rejestracji.... Mam w myślach kupić tu przyczepę w UK, ale zastanawiam się co dalej...a chciałbym ją zarejestrować i ubezpieczyć w PL. Z góry dziękuję za informację

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 4.10.2021 o 11:18, Dawid p napisał:

W zeszłym roku gdy był jeszcze okres przejściowy, można było sprowadzić, rejestrować na zasadach UE. Teraz jest cło i VAT. Można jeszcze zrobić tak że trzeba kupić przyczepę w 2019 roku. Wtedy anglia była jeszcze w uni i towar zakupiony w angli był towarem wewnątrz wspólnotowym i cła nie obowiązywały. Trzeba tylko trochę cofnąć się w czasie.

Witam jestem obecnie na etapie rejestracji przyczepy sprowadzonej z UK . Oczywiście napotkałem problem w urzędzie komunikacji związany z brakiem opłaconego cła. Czy jest możliwość obejścia tego problemu ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem obecnie na etapie rejestracji przyczepy sprowadzonej z UK . Oczywiście napotkałem problem w urzędzie komunikacji związany z brakiem opłaconego cła. Czy jest możliwość obejścia tego problemu ?
 
Tak, opłać cło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.