Skocz do zawartości

Auto z Kanady - odcinanie przeciwmgielnego


RAFALG10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Właśnie, zamontowałem hak z dedykowaną wiązką do samochodu sprowadzonego z Kanady. Po podpięciu przyczepy światło przeciwmgielne nie jest odcinane. Nie wiem w czym jest problem. Przeciwmgielne w moim aucie jest dorabiane ponieważ oryginalnie samochód go nie posiadał. Przy podłączaniu postępowałem analogicznie do tego co podaje instrukcja montażu wiązki. Czyli zamiast przeciąć oryginalny przewód przeciwmgielnego, przeciąłem ten dorabiany i podłączyłem tak jak podaje instrukcja.

W poprzednim aucie (europejskim) też samodzielnie montowałem wiązkę i tam przeciwmgielne odłącza się już po podpięciu przejściówki 13-7.    

W starym aucie miałem komplet od Westfalia, teraz kupiłem Steinhofa z tym że producentem wiązki jest jakaś niemiecka firma.

Ma ktoś pomysł co powoduje że przeciwmgielne nie jest odcinane?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gniazdo powinno mieć wyłącznik , który rozłącza przeciw mgłowe po włożeniu wtyczki  Na foto widać ten wyłącznik .Jeżeli wiązka nie jest podłączona do auta przez moduł . 

Gniazdo Elektryczne Przyczepa 13 PIN 12V+Wyłącznik | Across wypożyczalnia  przyczep i sklep

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gnieździe takiego wyłącznika nie było, ale w zestawie były dwie kostki opisane jako:

12V trailer module
12V indicator control for trailer control

Chyba wiem gdzie zrobiłem błąd, nie zwróciłem uwagi na strony wyłącznika i żarówki po przecięciu kabla. Mogłem podpiąć odwrotnie. Przy pkt 4 brakuje obrazków opisujących przewody, a przy pkt 5 brakuje oznaczeń przewodów od strony wiązki.

 

przeciwm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody faktycznie były podpięte na odwrót. Odwrócenie ich niczego nie naprawiło. I niestety okazało się ze problemów jest więcej. Po podłączeniu do przyczepy światła się włączają, kierunkowskazy działają poprawnie ale stopy nie świeca. Podjechałem na stację diagnostyczną i po podłączeniu przyrządu symulującego przyczepę zaczęły się prawdziwe cuda. Kontrolki kierunkowskazów migały równolegle jak światła awaryjne zupełnie inaczej niż w przyczepie. Inne światła też działają nie prawidłowo. Światła w aucie działają prawidłowo więc wykluczam nie kompatybilność wiązki. Czy możliwe jest żeby kostka ten kontroler przyczepy była na dzień dobry nie sprawna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zostawię ślad dla potomności. Przyczyna problemów to zamienione przewody masowy i świateł stopu w instalacji kanadyjskiej. Lepszym rozwiązaniem było by kupienie wiązki uniwersalnej. Europejska wiązka dedykowana nie pasuje ale da się uruchomić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.