Skocz do zawartości

Wyjazd na Węgry


rafcys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Może moje pytania powtórzą się z tymi które już istnieją na forum ale chciałem się dowiedzieć bardziej całościowo na temat wyjazdu wakacyjnego kamperem na Węgry. Nie podróżowałem jeszcze w tamtym kierunku i chętnie dowiem się od osób które jak widziałem po niektórych wpisach są wielbicielami tamtych stron coś na temat pobytu.

Podróż rozpoczynam z Warszawy i na całość mam około 3-4 tygodni. Chcę poznać trochę Słowację chętnie z Bratysławą , oczywiście Węgry z Budapesztem, może się udałoby zahaczyć o północną część Chorwacji i powracając o Wiedeń. Wiem że może czasu na wszystko być za mało ale coś takiego planowałem. Nie wiem zupełnie co warto jest po drodze zobaczyć w poszczególnych krajach gdzie się zatrzymać, jak jechać itd. Jeżeli ktoś z Was odbył taka podróż bądź był w tych okolicach i chciałby podzielić się swoimi doświadczeniami to bardzo proszę o odpowiedź. A może byłby ktoś zainteresowany wyjechaniem w sierpniu na taki wypad to może udało by się nam połączyć siły.

Z góry dziękuję za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bratysława dupy nie urywa, jedna noc spokojnie wystarczy żeby zobaczyć wszystko co ciekawe, czego nie można powiedzieć o Budapeszcie, bo mam wrażenie że i tydzień by było mało ;) Na Węgrzech także punkt obowiązkowy to Siofok nad Balatonem. Tam znajdziesz wszystko to, na co masz ochotę i budżet ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj  na naszym Forum.

Szanowny Kolego proszę poczytać uważnie w dziale podróże w interesujących Ciebie krajach w tym Węgrzech  a znajdziesz odpowiedz na swoje pytania.:banan:

Osobiście polecam taki wyjazd i życzę miłych wrażeń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Węgry to piękny kraj że smaczną kuchnią. Ludzie spokojni, uprzejmi i grzeczni. Sami Węgrzy dużo podróżują po swoim kraju więc samych ośrodków termalnych mają ponad 150. Znaczna część z nich ma kempingi. Mam wrażenie że na Węgrzech kemping jest w każdej miejscowości....

Na Budapeszt tydzień mało. Polecam Ci kemping Haller. Jest w centrum miasta.

Winietę musisz mieć przed wjazdem. Nie wiem co chcesz wiedzieć więcej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka 

Bratysława postój przy Dunaju 

Budapeszt najlepszy 

Obowiązkowo posmakować Węgierskiego jedzenia .To tak trochę na zasadzie baru .Jedzenie sam nakładasz co chcesz i ile chcesz .Zupy i 2 danie .Grilla pokazujesz co chcesz i gostek grilluje ile chcesz i to co pokazałeś ryba czy mięso .Picie przynosi kelner  też co chcesz szampan ,wódka czy kola .

Jak byłem ostatnio to coś 20e od łebka na 3 godz.

Wiedeń 

Napisz coś więcej o sobie ,sam jedziesz ?

 

Co to mi się narobiło .Wkleiłem stronki a tu ?

Edytowane przez andiat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gdyby nie ta cała pandemia, to na Węgry jedziesz i się  nie zastanawiasz...:) TO jest podróż jak za miedzę. Na pewno warto, i na pewno nie tylko Budapeszt, na który akurat w wakacje nie traciłbym energii iczasu. No może tylko jeden dzień żeby "liznąć na zachętę a wrócić tam w innym terminie. Węgry to fantastyczne miejsce na ziemi - jest wiele interesujących  zróżnicowanych krajobrazowo regionów, choć jadąc tranzytem i autostradami  przez ten kraj stwierdzisz zupełnie co innego...:) dlatego na Węgrzech trzeba jeździć bocznymi drogami, szczególnie camperem - Interesujące regiony to na pewno Eger, góry Bukowe, Seged, Puszta, Balaton - taki duży turystyczny kombajn ale warto varto cały jego region  wpisać na listę "must see". Czeka na Ciebie wspaniała kuchnia,  ścieżki rowerowe, duża ilość dobrych campingów - często z basenami termalnymi - szukając na mapach google odpowiedniego - wpisz termal furdo w wyszukiwarce. same się znajdą. Ale ten rok.,...chyba nie dla nas:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.06.2021 o 21:49, elaola napisał:

Piszą, że może od 24 czerwca będzie można jechać - oby ? tak było ?

no i mamy 24 czerwca i dalej na stronie korytarze tranzytowe i kilka przejść granicznych czynnych od strony Słowacji.

Dziwne że od strony Serbskiej jest więcej czynnych niż od Shengen..

Czy ktoś jechał obok korytarzy tzw. darmo bez winiety??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 1 lipca będzie wykaz szczepionek uznawanych przez UE.

Wczoraj słuchałem w YT prof. Góralczyka o tej sytuacji (w sprawach międzynarodowych trudno odmówić mu kompetencji) i wg niego problem leży w używaniu przez Węgrów innych szczepionek niż w UE. Mówił, że Polska powinna zawrzeć umowę dwustronną o wzajemnym uznawaniu szczepionek z Węgrami. Skoro tego nie ma to powinniśmy czekać do 1 lipca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dodi napisał:

Wydaje mi się że nie otworzą dla nas Węgier.  Na stronie gov podają że tylko zaszczepieni ale szczepionką podaną w danych krajach , szczepionka podana w naszym kraju nie jest brana pod uwagę. 

A co z ozdrowieńcami? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.