Skocz do zawartości

Poprawki dachu po gradobiciu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W zeszłym roku kupiłem przyczepę, która w przeszłości przeszła gradobicie. Generalnie jest absolutnie szczelna. Była w użytku przez czterdzieści kilka dni, przejechała pięć tysięcy kilometrów, przeżyła ulewy i wichury. Jest sprawdzone, że jest szczelna.

Przed nowym sezonem zastanawiam się nad pewnymi poprawkami.

Pierwsza kwestia czy wymieniać, uzupełniać masę butylową, która miejscami się zeschła jak na zdjęciach.

Wymyśliłem, że użyję uszczelniacza butylowego z tuby i tyle. Czy może dopóki jest szczelne nie ruszać ?

 

 

Druga kwestia do dach po gradobiciu. Są tam miejsca, które w jakiś chałupniczy sposób zaopatrzono i najwyraźniej nie wytrzymuje to próby czasu. Jak na zdjęciach.

Raczej chciałbym to zaopatrzyć miejscowo tzn. pomysł mam taki, żeby zamalować to farbami do malowania łodzi - najpierw seajet epoksydowa podkład, na to hempel poly enamel emalia akrylowo poliuretanowa. Tak po prostu na to co tam jest.

W drugiej wersji jednak przed malowaniem tymi farbami usunąć te kruszejące materiały. Swoją drogą ciekawe co tam użyto.

Trzecia wersja, to pokryć to uszczelniaczem dekarskim do ceramiki. Z naddatkiem w tych podejrzanych miejscach. To taki mój ulubiony materiał, który mam wypróbowany w różnych zastosowaniach na zewnątrz w ogrodzie.

Czwarta wersja to przygotować porządnie cały dach i pomalować w/w farbami - ale chyba nie mam tyle wolnego czasu, żeby się w to bawić.

Co Wy na te moje pomysły majsterkowicza ?

 

IMG_20210524_171539.jpg

IMG_20210524_171512.jpg

IMG_20210524_172146.jpg

IMG_20210524_172115.jpg

IMG20210519195818.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masa butylowa wysycha trochę na wierzchu, zeskrobałbym brudny nadmiar i zmył benzyną ekstrakcyjną, pod spodem pewnie jest OK.

Dach bym umył ,sprawdził łaty i pomalował niezbyt grubo by gołe alu nie korodowało. Wałkiem lakierem samochodowym. Darowałbym sobie wyrównywanie bo to dużo roboty a Ty nie masz czasu na takie dłubania. ;)

Edytowane przez Skwarek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wymiana poszycia dachu to sporo czasu...., Z drugiej strony jeśli zdecydujesz się na malowanie to warto zrobić to porządnie.... Szybko też nie będzie,

Zdjęcie listw alu łączących ściany i dach, porządnie wyczyścić resztki butylu i dachu, porządne odtłuszczenie i nowa powłoka....

Potem oko się cieszy 9bf271ea3161963e7fd00274c57be476.jpg&key=f32e7984bf8aeb169fd446d33ff1e26c4c2bb6e6a0c00c3d54348912712e3f2b

Ps

Nie wiem tylko czemu obraz mi obróciło

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.