Skocz do zawartości

Mazda 6


Kielek

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o informacje na temat Mazdy 6 z silnikiem 2,5 l , 192 KM, Automatyczna skrzynia biegów.

Interesuje mnie jak prowadzi się auto z przyczepą o DMC 1400  kg

Przeglądam różne fora mazdy i piszą coś o dodatkowej chłodnicy oleju - ktoś może się wypowiedzieć w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://autobible.euro.cz/wp-content/uploads/2016/09/graf20160915_d2648_m1m3serie_1.verze_-_vyssi_hodnoty.jpg

Ja nie miałem co prawda do czynienia z Mazdą 6, ale troszkę ciekawił mnie ten motor, bo to wolnossący benzyniak (!) . Znalazłem  wykres momentu obrotowego - przy 2000 obrotów jest nieco ponad 200 Nm, a przy ok 3000 masz już maks. czyli ok 250Nm. Przy przyczepie 1400 myślę, że będzie względnie dobry komfort jazdy (zależy też jakie kto ma wymagania), natomiast automatyczna skrzynia - tak sądzę -  jeszcze go poprawi !  Zerknij dodatkowo na towcar.info  - ciekawym co pokaże :) Daj znać. Pozdro. T.

 

Edytowane przez PanSamochodzik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, PanSamochodzik napisał:

https://autobible.euro.cz/wp-content/uploads/2016/09/graf20160915_d2648_m1m3serie_1.verze_-_vyssi_hodnoty.jpg

Ja nie miałem co prawda do czynienia z Mazdą 6, ale troszkę ciekawił mnie ten motor, bo to wolnossący benzyniak (!) . Znalazłem  wykres momentu obrotowego - przy 2000 obrotów jest nieco ponad 200 Nm, a przy ok 3000 masz już maks. czyli ok 250Nm. Przy przyczepie 1400 myślę, że będzie względnie dobry komfort jazdy (zależy też jakie kto ma wymagania), natomiast automatyczna skrzynia - tak sądzę -  jeszcze go poprawi !  Zerknij dodatkowo na towcar.info  - ciekawym co pokaże :) Daj znać. Pozdro. T.

 

Dzięki patrzyłem na stronę towcar.info i wygląda to dobrze. Nie potrafię wkleić tej grafiki ale wszystko jest na zielono więc będzie Ok. Martwi mnie jeszcze ten temat dodatkowej chłodnicy oleju ale będę dalej drążył temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2021 o 19:32, Kielek napisał:

Martwi mnie jeszcze ten temat dodatkowej chłodnicy oleju

Ej, po co szukać problemów. Może być takowa w tym aucie i to raczej dobrze (bo rozumiem, że chodzi o chłodniczkę oleju do skrzyni biegów). Nie jest skomplikowanym elementem, więc może się nie popsuje, a dla skrzyni duża ulga.

Jedyne co mógłbym doradzić, to regularna wymiana oleju silnikowego na zalecany przez fabrykę, co 10 tys. km a przy jeździe z przyczepą to nawet co 7tys. Tu akurat wiem co piszę. Jak tego przypilnujesz, no i może jeszcze zadbasz o lekką nogę przy holowaniu, to z silnik będzie bezawaryjny i to po wielu tysiącach kilometrów - tego jestem pewien. Auta nie znam, więc o reszcie podzespołów się nie wypowiem, ale sądząc po wcześniejszych produktach to raczej OK.

Zapinać cepkę i w drogę, a o chłodniczce oleju zapomnieć ! :) 

Pozdro ! T.

PS. Olej w skrzyni też pasuje wymieniać, ale tu akurat nie wiem jak to w automacie - trzeba poczytać.

Edytowane przez PanSamochodzik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.