Skocz do zawartości

Kto poradzi? Układ przyczepy dla rodzinki 2+2 (dzieci 12+)


gshech

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem ostatnio podobny dylemat. Miałem Hobby 400 od 3 lat (duże łóżko z przodu i drugie z tyłu z materacy). Mamy dwoje dzieci (chłopca i dziewczyke) w wieku nastoletnim tj. 11 i 14 lat... w takim wieku to "obciach" spać z rodzeństwem.

Dla tego wybór padł na wersję podkową (dla dorosłych) i dwa oddzielne łóżka (dla dzieci). W rezultacie kupiliśmy Hobby 495 UL.

Łazienka i toaleta, ew. kabina... to już inna sprawa.

Ps. Jesteśmy już po pierwszym wypadzie nowym nabytkiem i pomimo wcześniejszych obaw, w podkowie spało się naprawdę bardzo dobrze.

Gdybym miał kupować w wielkościach, które podałeś to chyba bym celował w taką jak ma Dariusz z NK...z osobnym prysznicem.... No i w takim wieku dzieci to piętrowe łóżka raczej odpadają.

91da4f2b217dd038cfe0ed6b4180f2a0.jpg&key=497fbd0940636552027635495e95e4e4bee6ac24c3d01c6b01cc2380e7fdf065

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz że 2xpojedyncze jest lepsze niż piętrowe (plus np. stolik tylko dla młodych przy piętrusie) ? Bo w układzie 2xpojedyncze dzieci nie mają swojego stolika, na którym coś tam se mogą poustawiać ze swoich rzeczy ? Nie brakuje im "przestrzeni biurkowej" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kilka razy czytałem to różne sa wypowiedzi o piętrusach. Niektóre mają mocno ograniczoną nośność... a dzieci szybko rosną jak się sam przekonałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gshesiu napisał:

Uważasz że 2xpojedyncze jest lepsze niż piętrowe (plus np. stolik tylko dla młodych przy piętrusie) ? Bo w układzie 2xpojedyncze dzieci nie mają swojego stolika, na którym coś tam se mogą poustawiać ze swoich rzeczy ? Nie brakuje im "przestrzeni biurkowej" ?

 

Ostatnio przerabialem ten temat, bo rozwazalem kilka ukladow z pietrusami. Dla mnie to jedyny sensowny uklad z dzieciakami, jesli nie chcesz codziennie rozkladac i skladac podkowy / stolika. Jedna z opcji byl uklad jak w Hobby 515UHK i z punktu widzenia uzytkowania codziennego bardzo mi sie podobal, bo dzieciaki obok lozek mialyby swoj "kat", a z drugiej strony podkowy nie trzeba codziennei skladac, tylko mozna lozko nad podkowa opuscic. Natomiast odpuscilismy bo i obciazenie gornego lozka pietrowego , czy same wymiary byly maksymalnie male. Zakladam ze dla dzieciakow jak u Ciebie moglby byc juz ciasno. Natomiast w innych ukladach niz 515UHK ciezko bedzie znalezc dodatkowe miejsce jako "przestrzen biurkowa", nawet jesli to beda pietrusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, gshesiu napisał:

Uważasz że 2xpojedyncze jest lepsze niż piętrowe (plus np. stolik tylko dla młodych przy piętrusie) ? Bo w układzie 2xpojedyncze dzieci nie mają swojego stolika, na którym coś tam se mogą poustawiać ze swoich rzeczy ? Nie brakuje im "przestrzeni biurkowej" ?

Z piętrusami jest ten problem że zawsze ktoś jest na górze a ktoś na dole przy starszych dzieciach jak u mnie może z tego wyjść niezły kocioł :D . Znam osoby którym przy 2 starszych dzieciach nie sprawdziły im się piętrusy. Pietrusy są fajne do pewnego wieku albo gry rodzeństwo jest bardzo zgodne :D 
Ja wolałem dwa osobne łóżka niż potem wysłuchiwać cały weekend bo on to a ona tamto. No i oczywiście dochodzi tu wielkość piętrowych ale to jeszcze by przeskoczył bo to zależy od modelu. Z hobby taki uniwersalny układ z piętrusami to Hobby 545KMF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hobby 545 KMF - dmc od 1600kg, szerokość 250cm

https://www.hobby-caravan.de/pl/przyczepy-kempingowe/de-luxe/modell/de-luxe/545-kmf/

Adria Alpina 663 PT

https://pl.adria-mobil.com/przyczepy/alpina/663-pt

piętrowe łóżka mają tę zaletę, że gdy rano wstajesz to nie musisz dzieciaków "ściągać ze stołu" żeby zrobić śniadanie oraz ogólną oszczędność miejsca. Średnio nośność takiego łóżka to ok 70-80 kg.

oba te modele mają "normalny" prysznic, zrozumiesz jak już wejdziesz do przyczepy :) żadnych kotar przyklejających się do ciała, składanych toalet itp. "udogodnień" .\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Skazany na Busa napisał:

Hobby 545 KMF - dmc od 1600kg, szerokość 250cm

https://www.hobby-caravan.de/pl/przyczepy-kempingowe/de-luxe/modell/de-luxe/545-kmf/

Adria Alpina 663 PT

https://pl.adria-mobil.com/przyczepy/alpina/663-pt

piętrowe łóżka mają tę zaletę, że gdy rano wstajesz to nie musisz dzieciaków "ściągać ze stołu" żeby zrobić śniadanie oraz ogólną oszczędność miejsca. Średnio nośność takiego łóżka to ok 70-80 kg.

oba te modele mają "normalny" prysznic, zrozumiesz jak już wejdziesz do przyczepy :) żadnych kotar przyklejających się do ciała, składanych toalet itp. "udogodnień" .\

Mam 545KMF 1600kg dmc zapomni, klima, markiza, mover i jest 1600kg a gdzie reszta, ja mam 1750kg dmc i wjechałem ostatni na wagę, bez rowerów ale woda w zbiorniku do pełna dwie butle, ubrania przygotowana do wyjazdu i na liczniku pojawiło się 1850kg :winner:. Jak masz mocny holownik to tylko 2000dmc i jedziesz spokojnie.

Jak masz więcej pytań pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Mam 545KMF 1600kg dmc" miałem nawet wynająć w tym roku, ale widziałem niedawno na jednym z moich ulubionych kempingów napis "brak wolnych miejsc" i coś mi się wydaje że w tym roku "odpocznę" od karawaningu... W tej miejscowości łatwiej znaleźć domek do wynajęcia niż miejsce na kempingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, gshesiu napisał:

"Mam 545KMF 1600kg dmc" miałem nawet wynająć w tym roku, ale widziałem niedawno na jednym z moich ulubionych kempingów napis "brak wolnych miejsc" i coś mi się wydaje że w tym roku "odpocznę" od karawaningu... W tej miejscowości łatwiej znaleźć domek do wynajęcia niż miejsce na kempingu.

Na moich ulubionych kempingach są miejsca bez problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.