Skocz do zawartości

Jaki akumulator do movera ?


Dejavu13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam przyczepę firmy Bailey Peagant 2005 dokupiliśmy teraz do niej mover. Jeździmy z rodziną tylko nas pola kempingowe więc o prąd nie martwimy się ale po zeszłorocznych problemach dokupiliśmy napęd. Przyczepa jak ja kupowaliśmy była bez napędu. Jaki akumulator wybrać wiem że zależy to też od ładowarki że dla agm, żelu i kwasowego dla różne 

IMG_20210323_100741.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji obsługi / montażu producent zaleca akumulator 80 Ah, chociaż w sieci wielu użytkowników ma akumulatory o wiele mniejsze, nawet 30 ah. Może być zwyczajny akumulator z płynnym elektrolitem, ale może być agm, albo żelowy (ten ostatni najdroższy). Należy jedynie zwrócić uwagę, aby akumulator mógł bez problemu oddawać prąd o natężeniu co najmniej 100 A (maksymalne zużycie tego napędu). Jeżeli nie ma solarów, to przez ładowarkę doładowujesz akumulator z sieci 230 V, np jedną z takich :

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w przyczepie nie ma żadnej ładowarki fabrycznej. Nie muszę się martwić a taką automatyczne to posiadam do motocykla i wystarczy że ją dołożę. Myślałem że jak cześć urządzeń czyli lodówka oświetlenie jest na 12v to jakiś rodzaj prostownika który automatycznie ładuję akumulator już jest

Edytowane przez Dejavu13 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Dejavu13 napisał:

Witam posiadam przyczepę firmy Bailey Peagant 2005 dokupiliśmy teraz do niej mover. Jeździmy z rodziną tylko nas pola kempingowe więc o prąd nie martwimy się ale po zeszłorocznych problemach dokupiliśmy napęd. Przyczepa jak ja kupowaliśmy była bez napędu. Jaki akumulator wybrać wiem że zależy to też od ładowarki że dla agm, żelu i kwasowego dla różne 

IMG_20210323_100741.jpg

Na tym zdjęciu masz zabezpieczenie 230V C6 z opisem CHARGER czyli ładowanie - sprawdź jak się podepniesz pod sieć czy na aku pojawi się więcej niż 13V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja też kupiłem właśnie Obelink, ale Excellent (automat). Przyczepa 1 osiowa. Masa własna - 1250 kg

Planuje kupić do niej akumulator, którym na którym pomanewruję przynajmniej kilkanaście minut po ciasnych alejkach kempingu.

Znalazłem akumulator 100Ah:

 https://allegro.pl/oferta/akumulator-zelowy-agm-12v-100ah-bezobslugowy-ups-9486063066

 

- Czy akumulator jest OK, czy ewentualnie macie inne propozycje w podobnych pieniądzach?

- Jaką dobrać ładowarkę? 

Czy ta będzie odpowiednia?

 https://allegro.pl/oferta/ladowarka-victron-blue-smart-12v-7a-ip65-bluetooth-9725757484

Akumulator będzie mi potrzebny sporadycznie. Głównie do movera. Zawsze będę miał czas, do jego naładowania przed podróżą i nie mam potrzeby, szybkiego ładowania

Edytowane przez ALEX555 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miem go kilka sezonow... Nie zapomnij wyciagac na zime. Nie wiem tylko vzy 100 ah to nie za duzo?. Teraz mam 85ah a DMC 1700kg.wyjazd z domu pod gore z zakretami. 85 spokojnie wystarcza. Chodzi o cene i wage... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.