Skocz do zawartości

Pierwsza przyczepa


fijasek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. 

Jak duża większości nowych forumowiczów dojrzewam do przygody z karawaningiem. Chodzi mi to po  głowie już prawie 15 lat ale brakowało środków a może bardziej odwagi żeby zacząć . Starsze dzieci już pełnoletnie ale mamy jeszcze 10 latka więc może jeszcze nic straconego. 

Szukam przyczepy dla rodziny 2+1 ale w rozkladzie z jednym łóżkiem stałym podoba mi się układ francuski ale to nie wymóg. Przyczepa nie za duża tak

400- 460 cm długości i dmc do 1360 bo tak mi wychodzi z dokumentów samochodu żeby nie przekroczyć 3.5t i nie pakować się w viatol. Holownik to CRV diesel mam też prawo jazdy B+E.  Kwota za przyczepę myślałem tak 20-30 tyś ewetualnie za coś fajnego coś mogę jeszcze dołożyć. 

Na tym etapie chciałem gdzieś podjechać na duży plac z przyczepami żeby pooglądać i doprecyzować czego będę szukał co mi się podoba. Pytanie gdzie najbliżej od Krakowa mogę znaleźć taki plac i drugie pytanie czy oplaca się szukać przyczepy za granicą a konkretnie w Holandi bo tam akurat mam znajomego co mieszka i pracuje już 10 lat i mógłby mi pomuc. Ewetualnie jekies namiary na strony internetowe z przyczepkami w Holandii. 

Ps. Jak ktoś z forumowiczów będzie sprzedawał swoją przyczepę spełniająca powyższe kryterium to proszę o info. 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja. Super decyzja. Mamy mamy Hobby 440Deluxe. Spokojnie dla 2+1 wystarczy. Największa zaleta to wielki blat w kuchni. Zwykle jest to problem w przyczepach. Jest lekka w miarę, więc z Hondą będziesz śmigał. Znajomy sprowadzał kiedyś przyczepy z Holandii bo się bardzo opłacało. Nie wiem jak teraz, ale chyba nic się specjalnie nie zmieniło. Ja bym próbował właśnie tak zrobić. Budżet ok jak na pierwszy raz. Wszystkie place z przyczepami ogłaszają się na OLX/Otomoto. Tam ich szukaj. Ja swoją kupiłem pod Poznaniem. Pamiętam jednak było coś i w Małopolsce i na Śląsku. Nie pamiętam niestety nazw. A co do odwagi, to nie taki diabeł straszny jak go malują. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.