Skocz do zawartości

Ściana grodziowa


Rekomendowane odpowiedzi

Chcę przerejestrować auto dostawcę na specjalny kępingowy. Wiem że w przypadku gdy zabudowę wykonuję firma to wystarczy wziąść fakturę i pojechać na okręgową stację kontroli pojazdów. Lecz nie wiem jak to wygląda w przypadku gdy zabudowę robi się samemu. Czy oddaję się takie auto do firmy zajmującej się przebudową aby sprawdzili moją zabudowę ?

Z góry dziękuję za odpowiedź 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko znajdziesz tam https://www.camperteam.pl/forum/index.php?sid=4d59150fa88e6da242abfbe3ce434417

Zapraszam do lektury - cała masa ciekawych informacji i miłych ludzi. A z przegrodą to niestety nie jest szybka i łatwa sprawa...:https://www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?p=852783&sid=1c13ed79a8ddbef2928b16072cd7ea52#852783

 

Miłego dnia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W dniu 12.02.2021 o 22:54, JakubM napisał:

Wiem że w przypadku gdy zabudowę wykonuję firma to wystarczy wziąść fakturę i pojechać na okręgową stację kontroli pojazdów

W dniu 12.02.2021 o 22:54, JakubM napisał:

jak to wygląda w przypadku gdy zabudowę robi się samemu.

Żle wiesz albo nie dokładanie, wiesz że dzwonia ale w którym kościele to już nie bardzo :)  - niestety nie wystarczy faktura firmy wykonującej zabudowę  - OSKP czasem jej wymagają ale jest to wg mnie bezprawne, natomiast konieczne jest oświadczenie takiej f-my  z PKD 45.20.Z że wykonała zabudowę.
Natomiast co musi być w tej zabudowie określa to  Rozp Min Infrastruktury z dnia 24 grudnia 2019 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia    Do tego jeszcze dochodzą instrukcje EU i np. przepisy prawne wykluczające używane siedzenia i pasy do przeróbek i montażu w pojazdach oraz trochę większe schody przy zmianie ilości lub umiejscowienia miejsc etc....
Reasumując -odpowiedziałeś sobie po części sam
- przerejestrowanie na specjalny kempingowy przy 100% DIY - jest niemożliwe
- jeśli f-ma z PKD 45.20.Z weźmie na siebie Twoją przeróbkę po sprawdzeniu i wyda odpowiednie oświadczenie o wykonaniu tej przeróbki  - wtedy to jest możliwe
- czy weźmie ???

Więcej w moim poście   tutaj     nawiasem jest w nim nawet osadzony dość świeży filmik kol. Marcina jak się z tym borykał oraz tak jak Jarek pisze informacje  w wątkach na CT ale ten o przerejestrowywaniu trzeba czytać z dużą dozą realizmu

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2021 o 12:30, jarekvolvo napisał:

A z przegrodą to niestety nie jest szybka i łatwa sprawa.

Jarku - pozwoliłem sobie jeszcze raz to napisać na k.pl - jeśli kolega przeczyta te 90stron wątku na CT to będzie to straszne :)  - ja pamiętam jak go ryłem - i im więcej czytałem tym mniej wiedziałem mniej wiedziałem....  :) Owszem na CT jak najbardziej zapraszam - to się Koledze przyda na pewno przy budowie bo jest tam naprawdę mnóstwo informacji i wiedzy o budowie kamperów , niemniej jednak ten watek o przerejestrowaniu trzeba naprawdę czytać z dość dużą dozą realizmu - bo jest i w nim sporo b. sensownej informacji ale jest tam też sporo siana.
 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.