Skocz do zawartości

Home-Car Eureka 38


Żonkil

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, po długich zastanowieniach, przeszukaniu rynku i analizach finansowych jednak wybór padł na normalna przyczepę (bez wjazdu na motocykl). 

W związku z tym pojeździłem i pooglądałem trochę przyczepek w mojej bliższej i dalszej okolicy i jestem przerażony, tym co ludzie sprzedają (znalezienie przyczepki, w której podłoga się nie rozpada, albo przednia ściana nie odchodzi od podłogi to nie taka prosta sprawa). Jedyna przyczepa, którą oglądałem i wygląda naprawdę ładnie to Home-Car z okolic Olesna, którego zarezerwowałem. 

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-home-car-eureka-38-2x-osoby-przedsionek-bojler-rezerwacja-CID5-IDHOpPk.html#792f850711

W środku przyczepa naprawdę wygląda jak nowa. Z zewnątrz też jest ok, podłoga wszędzie twarda i wygląda ładnie. Jedyne co mnie niepokoi to to, że na pewno było coś robione z przodu podłogi. Nie dopatrzyłem się wstawienia nowego kawałka podłogi, ale przy łączeniu blachy z podłogą jest szczelina, i widać, że było to rozbierane. Chodzi mi dokładnie o fartuch z poszycia, który jest zawinięty na podłogę i jest do niej przyczepiony zszywkami. Jest tam szczelina około 7 mm i widać, że zszywki są tak jak by nie do końca wbite w podłogę. Szkoda, że nie zrobiłem zdjęć. Sprzedający twierdzi, że on tego nie robił i musiało to być robione przez właściciela w Holandii. W to, że był tylko jeden właściciel, wierzę w 100% bo naprawdę środek jest tak utrzymany, że ktoś musiał bardzo o to dbać, nie znalazłem nawet jednej ryski na meblach.   Przyczepa stoi na dworze i żadnych przecieków nie znalazłem. Teraz moje pytanie, bać się tego łączenia  ? Czy może kupować, dać w tą szczelinę porządne uszczelnienie, dobić zszywki młotkiem i się cieszyć nowym nabytkiem ? Jakieś rady, co powinnienem sprawdzić jeszcze przed zakupem ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Żonkil napisał:

Teraz moje pytanie, bać się tego łączenia  ?

To przyczepa z 96 r. Lepsza naprawiana niż do naprawy ;) Jeżeli nic niepokojącego nie dzieje się z tym przodem nie przejmował bym się tym za bardzo.

Faktycznie szkoda, że nie masz fotki. Znacznie pomogła by w ocenie.

Fajny układ z ta wnęką kuchenną :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, można powiedzieć, że jeżeli chodzi o układ, jest to dla nas przyczepka idealna. Stan w środku jest perfekcyjny, oglądałem przyczepy z 2005 roku, które wyglądały o wiele gorzej od tej. Na pewno też była garażowana, bo oglądałem taką samą przyczepkę, tylko rok starszą i wyglądała z zewnątrz, w porównaniu do tej tragicznie. Jedyne do czego można się przyczepić, to łączenie o którym pisałem. Przyczepka jest 9 tyś poniżej budżetu (naprawdę nie znalazłem nic godnego uwagi do tych 25 tyś w mojej okolicy), więc w razie czego, na naprawę i doposażenie zostaje trochę grosza. Przyczepkę odbieram jak coś w sobotę, więc mam jeszcze czas, znaleść coś interesującego do tego czasu, ale po obejrzeniu chyba 12 przyczep, straciłem juz nadzieję. Jak by ktoś z forumowiczów, wiedział o małej przyczepce z WC i prysznicem, oraz ładownością powyżej 250 kg, to chętnie przejadę się i 500 km. Z góry dzięki za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.