Skocz do zawartości

Ogrzewanie bakisty


klosek23

Rekomendowane odpowiedzi

50 minut temu, wersowa napisał:

Kuba my mamy plastikową bakistę, ale mieliśmy czysty propan, a w drugiej to samo w dom light i właściwie nic się nie działo. Staliśmy obok, w tych samych warunkach i bez ogrzewania butli. Także widać, że to jednak najwięcej od gazu zależy. Różnica w cenie to U nas propan 55, a propan by tam 50. Tylko dom Light znów w górę poszedł. Na BP tydzień temu 81zl ?. Plus tego, że w takim Karpaczu to chyba szybciej taką się kupi, niż w zwykłej butli propan

no ja też zapłaciłem za domlighta 82 zł ? w zeszłym roku płaciłem po 65 jak mnie pamięć nie myli :rolleyes:

52 minuty temu, wersowa napisał:

Ps. Polecamy się na przyszłość ;) tutaj jednak jest plus tego, że mamy bude I auto osobno, nie trzeba całej rodziny że sobą na stację ciągnąć

dzięki :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Suzu4x4 napisał:

no ja też zapłaciłem za domlighta 82 zł ? w zeszłym roku płaciłem po 65 jak mnie pamięć nie myli :rolleyes:

dzięki :piwo:

Jak dzwoniłam na infolinię gdzie można wymienić, dowiedziałam się, że powinna kosztować ok 50zl?‍♀️

Ciekawe ile kosztuje w butlomacie. Chociaż u nas i tak najbliższy dopiero w Dzierżoniowie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55zł kupione przy drodze koło Andrychowa lub Wadowic w punkcie wymiany, u mnie u tzw dystrybutora 63zł (butla typowa 11kg) , bakista nie ogrzewana, butla wystarcza na 4 doby, w nocy -18 w dzień -4, przyczepa 540. Gaz wypalony do samego końca. Kiedyś dałem się namówić na nano-srano i po wycieczce w poszukiwaniu gazu po mazurach porzuciłem ten pomysł i wróciłem do stalowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mniejszych miejscowościach, na stacjach po drodze warto pytać. W grudniu za wymianę 11kg propanu zapłaciłem 39. Dziś na tej stacji 43. W Białymstoku za ok 50 można znaleźć. Co prawda co rejon to cena, ale czasem można trafić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Stu napisał:

Propanu w butli jest 10kg, a nie 11.

O widzisz, nie wiedziałem. Pisząc 11kg miałem na myśli butle 11, choć i też myślałem, że propanu będzie również tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to powiem że fajnie macie, u mnie, miejscowość Police, słabo jest z propanem. 

 Zamówiłem trójnik to rury ogrzewania, po niedzieli dzialam z ogrzewaniem butli, ale robie nakładkę z pozostałości sklejki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejszym plusem ogrzewanej bakisty jest niezależność od rodzaju gazu ? wiadomo ze na zime lepszy propan ale dostępność jego nie jest taka jak P-B, którego w każdej wiosce wymienisz I to jest podstawa dla której warto przygotować "ciepłe gniazdko" dla butli ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kit napisał:

Najważniejszym plusem ogrzewanej bakisty jest niezależność od rodzaju gazu ? wiadomo ze na zime lepszy propan ale dostępność jego nie jest taka jak P-B, którego w każdej wiosce wymienisz I to jest podstawa dla której warto przygotować "ciepłe gniazdko" dla butli ?

 

Tak jest. Bo tu nie chodzi o oszczędność a o większą niezależność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.