Skocz do zawartości

Początkująca

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie patrzę, zwróćcie uwagę na odbicie w lustrze (lustro zdaje się na wewn. stronie drzwi od łazienki) - czy to aby nie OSB się odbija? Część łazienki odbudowana z płyty?

Piecyk gazowy - sorry, chyba nie zamierza nikt tego zakładać w przyczepie? Pominę że chińczyk z ali, ale to coś wymaga podłączenia do sprawnego komina z normalnym "cugiem", i ztcw. to nie jest piec typu np. "turbo" z zamkniętą komorą spalania, tylko normalnie ciągnie powietrze do spalania z wnętrza. Jeśli tak, montaż tego w przyczepie to szalony pomysł. 

3 minuty temu, KrzysztofCC napisał:

Po pierwsze przyczepa jest zdekompletowana. Widać miejsca gdzie ewidentnie ktoś przydrutował. Po drugie wywietrznik na pół ściany koło drzwi wstawiony byle jak w bliżej nieokreślonym celu. Po trzecie w bakiście jakieś czarne plamy „czegoś”. Zaniedbany egzemplarz nie warty uwagi (moim zdaniem)

Ten niewiadomy cel to chyba wentylacja lodówki, po lewo od drzwi na tylnej ścianie jest lodówka, centralnie na środku. Widać na tylnej ścianie wylot "kominka". Lodówka jest prawdopodobnie wentylowana od kratek w podłodze i wylot na bok cepy. Musi być gdzieś wylot ciepłego, nie wygląda to na niefabryczne rozwiązanie.

Czarne plamy "czegoś" - tam tył bakisty to blacha, coś mogło być przylepione (jakiś klej, lub pozostałości po jakiejś lepiącej taśmie).

Nie leży mi to, jak do odbudowy poszła płyta OSB (której w cepie nie powinno być), to można sobie dać spokój. Odbudowa cepy via market budowlany, dobrze że jest jeszcze przed położeniem kafelków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałam więcej info o tej przyczepie. 
 

mają ją od niedawna, ale zdecydowali się sprzedać bo jednak dla trzech osób i dwóch psów jest za mała. Nie przerejestrowali jej nawet bo w wydziale niby powiedzieli, że ma „bezterminową rejestracje” (nie wiem co to znaczy, pierwsze słyszę). Facet wyjechał za granice i zostawił żonie przyczepę, żeby mi ją sprzedała, widać, że nie wie nic o niej tylko tyle co mąż mówi, że sucha i szczelna. Także tego, odpuszczam sobie i zostaje przy niewiadów. 
 

Dzięki wam wszystkim za spostrzeżenia, ja w tym temacie jestem nowicjusz więc się uczę dopiero. 

2 godziny temu, czyś napisał:

Tak sobie patrzę, zwróćcie uwagę na odbicie w lustrze (lustro zdaje się na wewn. stronie drzwi od łazienki) - czy to aby nie OSB się odbija? Część łazienki odbudowana z płyty?

Piecyk gazowy - sorry, chyba nie zamierza nikt tego zakładać w przyczepie? Pominę że chińczyk z ali, ale to coś wymaga podłączenia do sprawnego komina z normalnym "cugiem", i ztcw. to nie jest piec typu np. "turbo" z zamkniętą komorą spalania, tylko normalnie ciągnie powietrze do spalania z wnętrza. Jeśli tak, montaż tego w przyczepie to szalony pomysł. 

Ten niewiadomy cel to chyba wentylacja lodówki, po lewo od drzwi na tylnej ścianie jest lodówka, centralnie na środku. Widać na tylnej ścianie wylot "kominka". Lodówka jest prawdopodobnie wentylowana od kratek w podłodze i wylot na bok cepy. Musi być gdzieś wylot ciepłego, nie wygląda to na niefabryczne rozwiązanie.

Czarne plamy "czegoś" - tam tył bakisty to blacha, coś mogło być przylepione (jakiś klej, lub pozostałości po jakiejś lepiącej taśmie).

Nie leży mi to, jak do odbudowy poszła płyta OSB (której w cepie nie powinno być), to można sobie dać spokój. Odbudowa cepy via market budowlany, dobrze że jest jeszcze przed położeniem kafelków. 

 

D4C4E3B7-4D38-4481-AB8E-5D4D5E10240D.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Początkująca napisał:

Facet wyjechał za granice i zostawił żonie przyczepę, żeby mi ją sprzedała,

Spoko... mąż wróci i stawi się u kupującego pod drzwiami z policją po swoją budę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, czyś napisał:

Tak sobie patrzę, zwróćcie uwagę na odbicie w lustrze (lustro zdaje się na wewn. stronie drzwi od łazienki) - czy to aby nie OSB się odbija? Część łazienki odbudowana z płyty?

Piecyk gazowy - sorry, chyba nie zamierza nikt tego zakładać w przyczepie? Pominę że chińczyk z ali, ale to coś wymaga podłączenia do sprawnego komina z normalnym "cugiem", i ztcw. to nie jest piec typu np. "turbo" z zamkniętą komorą spalania, tylko normalnie ciągnie powietrze do spalania z wnętrza. Jeśli tak, montaż tego w przyczepie to szalony pomysł. 

Ten niewiadomy cel to chyba wentylacja lodówki, po lewo od drzwi na tylnej ścianie jest lodówka, centralnie na środku. Widać na tylnej ścianie wylot "kominka". Lodówka jest prawdopodobnie wentylowana od kratek w podłodze i wylot na bok cepy. Musi być gdzieś wylot ciepłego, nie wygląda to na niefabryczne rozwiązanie.

Czarne plamy "czegoś" - tam tył bakisty to blacha, coś mogło być przylepione (jakiś klej, lub pozostałości po jakiejś lepiącej taśmie).

Nie leży mi to, jak do odbudowy poszła płyta OSB (której w cepie nie powinno być), to można sobie dać spokój. Odbudowa cepy via market budowlany, dobrze że jest jeszcze przed położeniem kafelków. 

No dobra, ale lodówka nie stoi przy ścianie tylko szafkę dalej wiec w jaki sposób to ma działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, KrzysztofCC napisał:

No dobra, ale lodówka nie stoi przy ścianie tylko szafkę dalej wiec w jaki sposób to ma działać?

Musieli jakiś kanał zrobić, przecież nie leci tymi brązowymi krateczkami za kuchenką do wnętrza. A którędyś ciepłe powietrze z grzania lodówki na gazie musi się wydostawać, kominek na tylnej ścianie jest tylko spalinowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Początkująca napisał:

mają ją od niedawna, ale zdecydowali się sprzedać bo jednak dla trzech osób i dwóch psów jest za mała. Nie przerejestrowali jej nawet bo w wydziale niby powiedzieli, że ma „bezterminową rejestracje” (nie wiem co to znaczy, pierwsze słyszę). Facet wyjechał za granice i zostawił żonie przyczepę, żeby mi ją sprzedała, widać, że nie wie nic o niej tylko tyle co mąż mówi, że sucha i szczelna.

Bajkopisarstwo. Bezterminowa rejestracja? Każdy wie że czegoś takiego nie ma (przegląd - może i owszem), tym bardziej że gonią za nieprzerejestrowanie/niezgłoszenie nabycia/sprzedaży. Za mała? Toż było widać na wejściu. I niby kupujący mają wierzyć w takie brednie? Ludzie mogliby mieć trochę godności, i nie robić z siebie (tu można wstawić po uważaniu) - zamiast takich bajek lepiej nie mówić nic, sprzedaję tak jak stoi, i koniec. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, czyś napisał:

Bajkopisarstwo. 

Czepiasz się wg mnie. A sprawa jest prosta. Poszli do urzędu aby budę przerejestrować. Tam im powiedziano, że im nie przerejestrują bo mają bezterminową rejestrację. Potem postanowili wejść do przyczepy i się okazało, że jest dla nich za mała. No to postanowili ją sprzedać, a że właściciel nie chciał na to patrzeć, bo mu zwyczajnie żal było takiej przyczepy perełki to wyjechał, przy okazji zostawiając umowę na słupa. I ot cała historia ;) 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już odpuściłam sobie tą przyczepę ? tez się w sumie zastanawiam kiedy doszli do wniosku, że jest za mała, takie coś od razu widać a jeśli szukam przyczepy dla 3 osób i dwóch psów to raczej rozglądam się za większa ? wiem tylko tyle, że byli tą przyczepa na jednym wyjeździe, może im nie spodobała się ta forma odpoczynku albo po tym wyjeździe wyszła jakaś mina. Teraz to mogę tylko się nad tym zastanawiać bo prawdy i tak nie powiedzą :D wiec oficjalnie jadę po tą niewiadówke i mam nadzieje, że obędzie się bez dram ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.