Skocz do zawartości

Szukam pomocy w naprawie instalacji wodnej w kamperze


Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, KrisSmak napisał:

Mam problem z wodą która nie dochodzi mi do kranów a pompa wody cisnieniowa działa. Co może się dziać 

Jeszcze można wziąć pod uwagę nieszczelność na dojściu lub wyjściu z pompy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał:

w ogrzewanym garażu? No bo tak trochę poniżej zera jest teraz..

Tak tak ogrzewany wiec ten problem odpada 

 

45 minut temu, Peter napisał:

Jeszcze można wziąć pod uwagę nieszczelność na dojściu lub wyjściu z pompy ;)

Przecieków nie widać a pompa podaje wodę do bojlera 

 

46 minut temu, Peter napisał:

Jeszcze można wziąć pod uwagę nieszczelność na dojściu lub wyjściu z pompy ;)

Nie widać żadnych przecieków 

 

11 godzin temu, Slawka napisał:

A może pompa kręci, ale nie pompuje? Tak jak sugeruje @peja76 A może zapowietrzone? Albo coś na sitku?

Jak odpowietrzyć ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minutes ago, KrisSmak said:

Przecieków nie widać a pompa podaje wodę do bojlera 

Sorry za banalne pytanie, ale masz antyfrost zamknięty? I nie leci czasem woda pod kampera?

 

37 minutes ago, KrisSmak said:

Jak odpowietrzyć ? 

Jeśli woda płynie do bojlera to znaczy, że nie jest zapowietrzona. Skąd wiesz, że podaje do bojlera? Masz jakiś wskaźnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, peja76 napisał:

działać może i działa ale czy daje ciśnienie, też kiedyś tak miałem, patrzyłeś przy pompce czy jest ciśnienie, czy tylko w kranach???

Przy pompie nie patrzyłem 

1 godzinę temu, Slawka napisał:

Sorry za banalne pytanie, ale masz antyfrost zamknięty? I nie leci czasem woda pod kampera?

 

Jeśli woda płynie do bojlera to znaczy, że nie jest zapowietrzona. Skąd wiesz, że podaje do bojlera? Masz jakiś wskaźnik?

Nie mam wskaźnika ale przy nalewania wody do zbiornika pompa ładuje wodę do bojlera bo później spuszczał z niej wodę ręcznie a nie widać żadnych przecieków 

15 godzin temu, peja76 napisał:

działać może i działa ale czy daje ciśnienie, też kiedyś tak miałem, patrzyłeś przy pompce czy jest ciśnienie, czy tylko w kranach???

Sprawdzę to 

1 godzinę temu, Slawka napisał:

Sorry za banalne pytanie, ale masz antyfrost zamknięty? I nie leci czasem woda pod kampera?

 

Jeśli woda płynie do bojlera to znaczy, że nie jest zapowietrzona. Skąd wiesz, że podaje do bojlera? Masz jakiś wskaźnik?

Nie mam wskaźnika ale przy nalewkę wody pompa podaje wodę do bojlera i się wyłącza. Potem spuszczał te wodę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym pytaniu:

11 godzin temu, KrisSmak napisał:

Jak odpowietrzyć ? 

może poruszę rzecz aż nazbyt trywialną, proszę się nie obrażać za samo postawienie takiej kwestii

Domniemuję, że sprawdzenie że woda nie leci następuje po całkowitym wypełnieniu bojlera wodą? Bo dopóki baniak bojlera nie będzie full, to nici nawet z zimnej wody (to jest ten sam układ, ta sama pompka, dopóki bojler nie będzie full, zimna woda też nie poleci z kranu, priorytet będzie miało zawsze całkowite napełnienie bojlera). A napełnienie bojlera, nawet 5 l, pompką, trochę trwa. Z bojlera winno spłynąć zaworami spustowymi cirka tyle wody, ile wynosi pojemność bojlera. Jeśli spłynęło mniej, to nie był pełny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, czyś napisał:

Po tym pytaniu:

może poruszę rzecz aż nazbyt trywialną, proszę się nie obrażać za samo postawienie takiej kwestii

Domniemuję, że sprawdzenie że woda nie leci następuje po całkowitym wypełnieniu bojlera wodą? Bo dopóki baniak bojlera nie będzie full, to nici nawet z zimnej wody (to jest ten sam układ, ta sama pompka, dopóki bojler nie będzie full, zimna woda też nie poleci z kranu, priorytet będzie miało zawsze całkowite napełnienie bojlera). A napełnienie bojlera, nawet 5 l, pompką, trochę trwa. Z bojlera winno spłynąć zaworami spustowymi cirka tyle wody, ile wynosi pojemność bojlera. Jeśli spłynęło mniej, to nie był pełny. 

to u mnie to działa inaczej, nie ma żadnego priorytetu napełnienia bojlera.

zimna leci odrazu (po kilkunastu sekundach jak układ był całkiem opróżniony) a "ciepła" leci (w sensie w pozycji kranu na "ciepłą") dopiero po całkowitym napełnieniu bojlera (ze stoperem nie stałem ale myślę że poniżej minuty) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, czyś napisał:

Po tym pytaniu:

może poruszę rzecz aż nazbyt trywialną, proszę się nie obrażać za samo postawienie takiej kwestii

Domniemuję, że sprawdzenie że woda nie leci następuje po całkowitym wypełnieniu bojlera wodą? Bo dopóki baniak bojlera nie będzie full, to nici nawet z zimnej wody (to jest ten sam układ, ta sama pompka, dopóki bojler nie będzie full, zimna woda też nie poleci z kranu, priorytet będzie miało zawsze całkowite napełnienie bojlera). A napełnienie bojlera, nawet 5 l, pompką, trochę trwa. Z bojlera winno spłynąć zaworami spustowymi cirka tyle wody, ile wynosi pojemność bojlera. Jeśli spłynęło mniej, to nie był pełny. 

Nie wiem jaki Ty masz układ wodny ale zimna woda leci praktycze od samego początku. Co jest oczywiście logiczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, danielpoz napisał:

Nie wiem jaki Ty masz układ wodny ale zimna woda leci praktycze od samego początku. Co jest oczywiście logiczne?

U mnie trochę dłużej to trwa. Układ jest taki, jak w instrukcji od TT2 (mam zwykłe TT2, ale inne są podłaczane tak samo). Woda z pompki przez odgałęzienie węży idzie na baterie na zimną wodę, i na bojler. Nie ma tam żadnych innych rozdzielaczy itp., więc przy pustym bojlerze przez długą chwilę napełniana jest przede wszystkim terma - jest bliżej pompki, i nisko, więc woda płynie najpierw w termę. Dopiero jak zaczyna się napełniać terma, leci zimna z kranów (wiadomo, ciśnienie w pustym zbiorniku w miarę napływu wody rośnie, więc w pewnym momencie po włączeniu pompki z mniejszym oporem pójdzie woda do baterii na wodę zimną). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.