Skocz do zawartości

prąd w hobby


olas1

Rekomendowane odpowiedzi

Przejrzałem sporo wątków w tym temacie i nie znalazłem odpowiedzi. Mam Hobby 490KMF i chce awaryjnie podłączyć ją do małego akumulatora. Gdzie wpiąć się w skrzynkę?

Chcę, aby działało światło i w sumie nic więcej.  

1536808302_490KMFinstalacja.thumb.jpg.56586517c76fb2d9bb090183dbd5ab01.jpg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, olas1 napisał:

Przejrzałem sporo wątków w tym temacie i nie znalazłem odpowiedz

to chyba dosyć sadło szukałeś....bo w przeciwnym razie byś wiedział, że najlepiej jest trochę o obecnym sprzęcie napisać, oraz wstawić zdjęcia obecnie posiadanych urządzeń.

Rocznik przyczepy też się przyda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Jaśki napisał:

to chyba dosyć sadło szukałeś....bo w przeciwnym razie byś wiedział, że najlepiej jest trochę o obecnym sprzęcie napisać, oraz wstawić zdjęcia obecnie posiadanych urządzeń.

Rocznik przyczepy też się przyda...

490KMF 2018rok 

IMG_0855.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W górnym prawym rogu schematu masz opisane jako złącze 41. Teraz musisz go tylko znaleźć na płytce. Prawdopodobnie S41. Tam też przychodzą przewody od zasilania 12V constans z holownika. Zalecam trochę ostrożności bo ktoś już tam robił jakąś rzeźbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, peja76 napisał:

Lewy górny narożnik, zaznaczyłem ci na czerwono, i żebyś wiedział w Hobby biały to minus a czarny to plus.

 

Dzięki wielkie. Czyli w tym momencie idzie tam zasilanie z gniazda haka z samochodu. I to na prawdę jedyne miejsce? Czyli albo 12v z auta albo z akumulatora? No bo oba nie mogą być jednocześnie podłączone prawda? 

17 godzin temu, BUMERANG napisał:

W górnym prawym rogu schematu masz opisane jako złącze 41. Teraz musisz go tylko znaleźć na płytce. Prawdopodobnie S41. Tam też przychodzą przewody od zasilania 12V constans z holownika. Zalecam trochę ostrożności bo ktoś już tam robił jakąś rzeźbę.

Dziękuję. Tak wyjechała z salonu, potem nikt w niej nie grzebał :) W tym momencie działa wszystko (z 12v oczywiście) po podpięciu do gniazda haka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, BUMERANG napisał:

Złącze 41 oznaczone jest  jako podwójne. Sprawdź sobie przewody żółty i brązowy dokąd idą. Może już jest wyprowadzenie pod aku.

O widzisz :) no to mam co robić w te piękne zimowe dni :) Dzięki jeszcze raz !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, olas1 napisał:

Dzięki wielkie. Czyli w tym momencie idzie tam zasilanie z gniazda haka z samochodu. I to na prawdę jedyne miejsce? Czyli albo 12v z auta albo z akumulatora? No bo oba nie mogą być jednocześnie podłączone prawda? 

Dziękuję. Tak wyjechała z salonu, potem nikt w niej nie grzebał :) W tym momencie działa wszystko (z 12v oczywiście) po podpięciu do gniazda haka. 

Ja mam ładowanie aku z auta, jak chcesz to w sobotę mogę ci to sprawdzić, samo to robiłem ale już nie pamiętam który gdzie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, peja76 napisał:

Ja mam ładowanie aku z auta, jak chcesz to w sobotę mogę ci to sprawdzić, samo to robiłem ale już nie pamiętam który gdzie:D

Pewnie, przyda się każde info :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Voku napisał:

U mnie jest tak że jak mam odpiętą cepkę od auta to idzie z aku przyczepy,  jak podpinam do idzie z aku auta, Gdzieś jest na forum to podłączenie.

 

Rewelacja, przeczytałem Twój wątek i w zasadzie wszystko jasne. U mnie też byłoby to idealne rozwiązanie.

Dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.