Skocz do zawartości

Hobby excellent ładowność i Dmc auta


AdamWLKP

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Przyczepa już w sumie wybrana. 
Po wielu oględzinach na żywo padło na Hobby 650 UMFe excellent z podniesioną masą całkowitą   2000kg  ( ładowność 371)

Pozostają jednak jeszcze wątpliwości tzn po założeniu wyposażenia dodatkowego zostanie około 150kg ładowności,czy wystarczy?

Można zwiększyć dmc do 2200 ale nie pozwala na to holownik ( DMC2000) ,a raczej nie chcę na tą chwilę zmieniać 2 letniego auta.

I tutaj powstaje kolejny problem samochód ma masę własną ( G)1929 całkowitą (F1,F2)2820 zespołu (F3) 4420 ,a maksymalna masa przyczepy ( O.1)  2000kg.

Co ja w sumię mogę ciągnąć?  Czytam formum ,szukam i nic z tego nie rozumiem ,ani 1.33 nie wychodzi ,po dodaniu dmc przyczemy i dmc auta wychodzi 4820 a f 3 jak wyżej.

 

 

Edytowane przez AdamWLKP (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zapniesz budę to całość nie może ważyć więcej niż 4420. Czyli jak załadujesz budę na full to ,,ucieknie,, ci 400kg ładowności auta. Mając ładowność na poziomie 890kg zostanie Ci 490. Zależy ile osób i ile bagażu chcesz wozić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto 8 osobowe , przeważnie w 7 osób wyjazdy w tym dzieci ,może tej ładowności brakować. Zamówić budkę 2 tony , a i tak nie mieścić się w ładowności trochę słabo. Z kolei zamawjając 2.2t  bez stresu mamy dobrą ładowność przyczepy,ale zmuszeni jesteśmy wymienić auto. Oczywiście samochód  już oglądałem V klasa 4matic ma DMC przyczepy  2500 jednak w jednym roku to trochę zbyt dużo kasy aby na raz  wydać. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w 7 osób nie zmieścisz się w 490kg. Tak to jest głównie we francuzach, a ta toyota to bliźniak francuza. Ja mam to samo, tylko mi akurat na styk się mieści, te 250kg ładowności auta które mi uciekają przez f3 i tak nie wykorzystuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do przyczepy DMC 2200 teoretycznie powinieneś mieć samochód o DMC min 2926.

Niewiele jest takich samochodów. A jak ma się do niego zmieścić jeszcze 7 osób i komfortowo podróżować to zostaje Ci tylko Multivan. Ewentualnie duże terenówki typu Discovery 3/4 ale tam przy 7 osobach właściwie nie ma bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koledzy , jednak zapadła decyzja o zwiększeniu DMC do 2200 .  Po dodaniu wyposażenia w zasadzie ładowności zabrakło na wszystko,a jeździć 

i się stresować na wakacjach nie ma sensu. 

W związku z tym muszę zmienić również holownik i tutaj moje pytanie,czy jeżeli nie będę przyczepą jeżdził zimą coś nam daje napęd na 4 koła w holowniku oczywsicie 

mówimy o różnicy w ciągnięciu przyczepy ( na samych polach mover załatwia sprawę) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.