Skocz do zawartości

Zakup nowej 7m w układzie duże łóżko, 2 piętrowe, plus podkowa plus mały stolik do pracy


Takamaka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczow, 

poszukuję porady i skierowania mnie na dobry kierunek. Posiadam obecnie starego ponad 20 lestniego Sundwinda 640 i najwyższy czas go wymienić. 
Szukam przyczepy na max 6 osób w układzie duże łóżko małżeńskie na końcu przyczepy tak aby było można się odgrodzić w dzień i żeby nie była przechodnia, plus piętrowe 2 łózka dla dzieciaków i podkowa. Koniecznie taka łazienka aby można się było w niej swobodnie 184 cm wysokości człowiekowi wykąpać. Najlepiej aby WC było rozdzielne z prysznicem aby unikać ceraty klejącej sie do ciała  albo małej klitki w której trudno się obrócić. Nie ważne jest DMC. Najbardziej odpowiada mi design Hobby ale nasłuchałem i naczytałem się że obecnie są za delikatne i tworzą problemy techniczne. Szukam czegoś co posłuży latami i nie będzie się psuć oraz szybko starzeć zakładając że będę o nią dbał. Lubimy jasne kolory i nowoczesność. Obecnie najbardziej przemawia do mnie Dethleffs 730 FKR ale nie upieram się ani do marki ani do modelu. To co mnie dziwi w układzie 730 FKR że czasem pokazują rozkład jak na załączonym rzucie i o taki mi chodzi a najnowsze filmy pokazują że zamiast małego stolika jest drugi zestaw łóżek składanych. Nie wiem czy to możliwe aby model o tym samym oznaczeniu miał różne układy ? To co jest jej minusem w 730 FKR to mała lodówka ale zniose wożenie drugiej ze sobą jeśli będą spełnione pozostałe warunki.  Przyczepę używać będziemy od wiosny do jesieni, fajnie jakby można było rozbudować zbiorniki wody albo od razu kupić taki model żeby miał koło 100 L czystej wody. Do tego chciałbym dołożyć roletę bo mam dosyć rozkładania i składania przedsionka. Na tym się w ogóle nie znam więc byłbym wdzięczny za sugestie co do producenta i modelu. 

Zakup będę chciał sfinansować leasingiem dlatego biorę pod uwagę tylko nowy sprżet. 

Co poza tą marką i tym modelem Waszym zdaniem jest jeszcze godne rozważenia ? 

 

 

1308527795_dethleffs730fkr.thumb.jpg.92d142c76469e55e9313ff7d757d8099.jpg

pozdrawiam

Konrad
 

 

Edytowane przez Takamaka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeden główny problem. Mamy koniec 2020 roku i w większosci firm nie przyjmują już zamówień na nowe przyczepy z produkcją w 2021 roku. Można zamówić tylko coś na 2022 rok. WIęc pozostaje Ci wybierać w tym co mają dealerzy na placu, albo w tym co dealerzy zamówili.Na szczęście kilka przyczep znajdziesz dostępnych od ręki, więc może coś się uda znaleźć ;) 

IMO przy takim rozmiarze, brak pełnego prysznica to kuriozum - nie wiem co kieruje producentami, że robią takie kloce i nie wciskają prysznica. W tym modelu powyżej na szczęście prysznic występuje jako akcesorium i przy zamawianiu można go wziąć. Inny minus tej przyczepy powyżej to niestety malutka lodóweczka

Z ciekawych układów (poza tym powyższym) mamy takie modele:

  1. Dethleffs CAMPER 740 RFK
    image.thumb.png.09c3713968858b5f48f778fa9f7ffd50.png
  2.  Adria ALPINA 753 UP z osobną łazienka i prysznicem - fajny układ - Alpina ma w ogóle klilka fajnych układów - popatrz sobie.image.thumb.png.714835beccfb1bc7f2225952870f12c9.png

Poa Adrią i Dethlefsem możesz spojrzeć na ofertę Tabberta i Fendta - może mają coś ciekawego

  1. Adria Adora 753 UK

    image.png.12f11e3ba716a25d82bdc4632b98742a.png

     
  2. Adora 673 PK - z dwoma wejściami

    image.png.ee7163fc9e4af31ead4cdd78bd355532.png


      
Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za propozycje i rzuty. 

przechodnie sypialnie odpadają dla mnie ale jak się dowiedziałem łożka piętrowe i rozkładane można zamawiać dowolnie. 

Od Knausa dostałem szybką i fajną propozycje na model  Sudwind 750 UDF model jubileuszowy. Fajna przyczepa, ale mankament to maly prysznic z ceratą i jak na taką krowe troche mało blatu. Póki co ten model wygrywa.

 

image.png.72319e040c1fccd53748c1222aea8258.pngTak jak wspminaliście wielkość łazienek to jakaś porażka, ja myślę że producenci z góry zakładają, że się z nich nie korzysta i służą tylko do wieszania szlafroków.  Ciekawą rozmowę miałem odnosnie Dethleffs Exclusive 730 FKR, tu też łazienka porażka i nie ma blatu nawet na tyle żeby kanapkę zrobić a koszt prawie 200 tys. 

image.png.456819c12fa78fb054e7a45ee7810964.png

Z Adrii nikt nie odpowiada na maile, więc jeszcze czekam...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za propozycje i rzuty. 
przechodnie sypialnie odpadają dla mnie ale jak się dowiedziałem łożka piętrowe i rozkładane można zamawiać dowolnie. 
Od Knausa dostałem szybką i fajną propozycje na model  Sudwind 750 UDF model jubileuszowy. Fajna przyczepa, ale mankament to maly prysznic z ceratą i jak na taką krowe troche mało blatu. Póki co ten model wygrywa.
 
image.png.72319e040c1fccd53748c1222aea8258.pngTak jak wspminaliście wielkość łazienek to jakaś porażka, ja myślę że producenci z góry zakładają, że się z nich nie korzysta i służą tylko do wieszania szlafroków.  Ciekawą rozmowę miałem odnosnie Dethleffs Exclusive 730 FKR, tu też łazienka porażka i nie ma blatu nawet na tyle żeby kanapkę zrobić a koszt prawie 200 tys. 
image.png.456819c12fa78fb054e7a45ee7810964.png
Z Adrii nikt nie odpowiada na maile, więc jeszcze czekam...
 
 
 
W Cargo w Poznaniu stoi taka krowa:
https://www.otomoto.pl/oferta/adria-alpina-753-up-zimowa-cargo-pomorze-okazja-alde-i-klimatyzacja-dometic-zimowa-od-reki-ID6Dj7Mx.html

Wyposażenie dobre bo Alde itp. Dzwoń do nich jak co
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.