Skocz do zawartości

Nowa instalacja


Burczymucha76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem tu nowy więc na początku się przywitam.  Kupiłem właśnie przyczepę do remontu i będę robił nowa instalację pytanie.

Czy podlaczajac instalacje światła zewnętrzne przyczepy do haka muszę tam jeszcze dać bezpieczniki? I drugie mam angielska przyczepe 7 pin jak podłączyć 12v do haka dla oświetlenia wewnątrz chodzi mi o to czy mam się wspinać gdzieś do tego 7 pin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do świateł zewnętrznych przyczepy nie musisz dawać dodatkowych bezpieczników bo są w samochodzie (np. moduł haka jeśli posiadasz)

Do zasilania wnętrza przyczepy służy gniazdo 13 pin, z 7 pin tego nie zrobisz ponieważ wszystkie piny są zajęte do zewnętrznego oświetlenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź w necie schematy podłączeń i posprawdzaj sobie jak masz u siebie w haku i w przyczepie.
Jeśli będzie prawidłowo możesz kupić adapter, albo zmienić wtyczkę w przyczepie na 13 pin i podłączyć odpowiednio przewody.
Ja tak zrobiłem u siebie.

Co do bezpieczników - hak powinien mieć bezpiecznik, ale lepiej sprawdź skoro nie Ty montowałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Burczymucha76 napisał:

 

Czy podlaczajac instalacje światła zewnętrzne przyczepy do haka muszę tam jeszcze dać bezpieczniki? I drugie mam angielska przyczepe 7 pin jak podłączyć 12v do haka dla oświetlenia wewnątrz chodzi mi o to czy mam się wspinać gdzieś do tego 7 pin?

Jeśli nie masz modułu haka i sam podłączasz sobie hak to daj zasilanie na wszystkie 6 pinów przez bezpiecznik , tylko masę daj bezposrednio do masy auta ,bezpieczniki na zasilaniu gniazga haka uchronią twój samochód przed zwarciem w instalacji bo nie wiadomo co jest w podpinanej obcej przyczepie ja mam u siebie na lini gniazda bezpieczniki 7 A  i jak coś to on się spali a nie bezpiecznik auta .

Jeśli masz angielska przyczepe to masz dwie wtyczki czarną oznaczaną jako 12N 7 pinow sluzy tylko do oświetlenia zewnętrznego świateł przyczepy .

Druga wtyczka szara i kabel też napewno w tym kolorze to wtyczka oznaszana jako 12S 7 pinów, ona służy do zasilania urządzeń wewnętrznych przyczepy ,kabel znacznie grubszy od poprzedniego .

Zasila lodowke w czasie jazdy  ,światła wewnętrzne i daje  ładowanie dla aku przyczepy i prad do świateł cofania jesli takie masz w przyczepie. To tak w skrócie 

Edytowane przez jackvoyager (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.