Skocz do zawartości

Dometic RMD 8551 zablokowany zamrazalnik


w79

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam nowa lodówkę Dometic RMD 8551.Przyczepa stoi we Włoszech i nie mam do niej dostępu, ale okazało się że zablokował się zamrażalnik i nie można otworzyć drzwiczek. Ponoć haczyk nie reaguje na naciśnięcie przycisku otwierania. 

Ktoś, coś? Z tego co wiem to raczej nie przymarzły... :)

Przyczepa nowa kupiona w Procampie. Czy z taka usterka gwarancyjna trzeba do nich jechać, czy może jest gdzieś serwis Dometica na terenie Katowic lub Krakowa i można to załatwiać na własną rękę? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem o tym, pytanie tylko czy muszę załatwiać przez Procamp, czy mogę sam w serwisie. W końcu fakturę mam na przyczepę a nie na lodówkę:). Na stronie jedyny serwis lodówek jest wskazany w Tychach, co byłoby mi na rękę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się mylić, ale o ile dobrze pamiętam, to  model 8551 ma sterowanie manualne, a ta seria chyba w ogóle nie ma zamka elektromagnetycznego. Zamrażalnik i komora chłodząca posiadają zamki mechaniczne działające na tej samej zasadzie. Czy nie uruchomił ktoś przypadkowo "blokady na czas jazdy" dla tych drzwi :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kristofer napisał:

Czy nie uruchomił ktoś przypadkowo "blokady na czas jazdy" dla tych drzwi :hmm:

Nie ma jako takiej blokady. Albo otwierane jest "na przycisk" albo zwyczajnie poprzez pociągnięcie drzwiczek. W tym wypadku włączony był przycisk. Po jego naciśnięciu haczyk zamka powinien się podnieść. Niestety ponoć po naciśnięciu nic się nie otwiera... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, w79 napisał:

Nie ma jako takiej blokady. Albo otwierane jest "na przycisk" albo zwyczajnie poprzez pociągnięcie drzwiczek. W tym wypadku włączony był przycisk. Po jego naciśnięciu haczyk zamka powinien się podnieść. Niestety ponoć po naciśnięciu nic się nie otwiera... 

A czy przypadkiem drzwi od zamrażalnika się nie zassały? To normalne zjawisko, że po otwarciu zamrażarki wpada tam ciepłe powietrze, które zostaje potem zamknięte - przy upale zjawisko może być jeszcze większe (duża różnica temperatur). Takie powietrze po ochłodzeniu robi w takiej zamrażarce podciśnienie, czego efektem może być właśnie utrudnione otwarcie drzwi. Może coś takiego u Ciebie nastąpiło i drzwi po prostu zassało i ciężko je otworzyć? 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Krzysztof57 napisał:

Może przymarzły ?

 

5 godzin temu, jacek00 napisał:

Może coś takiego u Ciebie nastąpiło i drzwi po prostu zassało i ciężko je otworzyć

Raczej nie.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, w79 napisał:

Nie ma jako takiej blokady.

Jest:

2.jpg.67d2148c4463b4a99aa3a3886ff6fdfb.jpg

Open the door by pressing the locking button
and pull open (see Fig. 19).
Shut the door again by pushing it to close. The
snapping into the lock can be heard.
While the vehicle is parked, the locking hook
may be fixed to facilitate opening of the door
(Fig 21-22).

Sprawdzałeś te wszystkie opcje :hmm:

1.jpg.5d333d1aa9aae4b17177bf5b41043e8e.jpg

Fastening and releasing
the doorlock hook when parking
the vehicle
If the vehicle is parked for a longer period of
time, the locking hook may be clamped by
means of a lockbar. The door may now be
opened by just pulling it without need of pressing
the locking button.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kristofer napisał:

Jest

Oczywiscie że jest, ale w środku a drzwi nie da się otworzyć... ? więc nie pisałem o tym bo i tak nic nie wykombinuje w tym zakresie. Drzwi były właśnie w pozycji "do jazdy" i dlatego otwierane są na przycisk. 

Liczę na to że może jak pojedziemy przez Europe, to na jakiejś dziurze zaczep pusci. Gorzej że w środku jest lód i wodka::))) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U... Panie, będziesz (strzelam) o 150zeta biedniejszy jak już wyłamiesz ten zaczep. U mnie blokada do drzwi lodówki kosztowała chyba z 80zl a był to kawałek plastiku i jeszcze go kupić nigdzie nie można było. Ostatecznie chyba go sprowadzili na zamówienie. 

Ale trzymam kciuki za szczęśliwe i bezkosztowe rozwiązanie 

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, vrs napisał:

U... Panie, będziesz (strzelam) o 150zeta biedniejszy jak już wyłamiesz ten zaczep. U mnie blokada do drzwi lodówki kosztowała chyba z 80zl a był to kawałek plastiku i jeszcze go kupić nigdzie nie można było. Ostatecznie chyba go sprowadzili na zamówienie. 

Ale trzymam kciuki za szczęśliwe i bezkosztowe rozwiązanie 

Mam nadzieję że na gwarancji to zrobią.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.