Skocz do zawartości

Zmiana ogrzewania elektrycznego na gazowy


eL!

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, szukam swojej pierwszej przyczepy i mniej więcej mam już jakieś wyrobione zdanie. Generalnie myśle ze ta przyczepa spełnia moje oczekiwania w 99%:

https://www.otomoto.pl/oferta/adria-altea-390-ds-dmc-1000-kg-ID6DcRhQ.html

Ten 1 brakujący procent to elektryczne ogrzewanie które mnie nie przekonuje ze względu na fakt ze dość często chcemy podróżować na dziko. Pytanie wiec czy w tego typy przyczepie można to ogrzewanie wymienić na gazowe? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce na piecyk klasyczne więc da radę. Doprowadzić gaz, kominek zrobić, dziura w podłodze czyli dzień dłubania i parę stówek

 

Dla pewności zapytaj Olę o rozmiary pod szafą pod kątem założenia trumy. Są solidni i ogarnięci to na pewno odpowiedzą i ewentualnie też doradzą

 

Wysłane z telefonu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna szpachla tego tez nie przykryje ☹️?

Ps. Nie chce zakładać kolejnego wątku na forum żeby nie spamować wiec jakbym przy okazji mógł prosić o jakaś ocenę tej przyczepy. Co myslicie? Mimo tych wgniotek warta ceny? Czytałem ze przyczepy Adria są raczej polecane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, eL! napisał:

Żadna szpachla tego tez nie przykryje ☹️?

Da się naprawić takie wgniotki ale to gra nie warta zachodu. Trzeba by wyszpachlować amelinową szpachlą i rzeźbić wzór lub użyć do tego specjalistycznych narzędzi i matrriałów do odwzorowywania. 

Zatem popieram kolegę Jacka, lepiej się przyzwyczaić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, eL! napisał:

Hej, szukam swojej pierwszej przyczepy i mniej więcej mam już jakieś wyrobione zdanie. Generalnie myśle ze ta przyczepa spełnia moje oczekiwania w 99%:

https://www.otomoto.pl/oferta/adria-altea-390-ds-dmc-1000-kg-ID6DcRhQ.html

Ten 1 brakujący procent to elektryczne ogrzewanie które mnie nie przekonuje ze względu na fakt ze dość często chcemy podróżować na dziko. Pytanie wiec czy w tego typy przyczepie można to ogrzewanie wymienić na gazowe? 

Ja napiszę trochę przekornie. Kupować 15 letnią Adrię z wgniotkami za blisko 28 tys. zł. (fakt i z tym się zgodzę, że można i trzeba jakoś z nimi żyć), może bym to jakoś zrozumiał, ale bawić się jeszcze w dokładanie systemu ogrzewania, to tego już nie pojmuję. To tylko się tak mówi, że piec. Jedno słowo ładnie wygląda, ale potrzebna będzie instalacja gazowa do pieca lub znaczny jej fragment, zawory, nowy komin (z nierdzewki, a nie jakiś stary aluminiowy, który Truma bezwzględnie nakazywała wymienić!), osłona termiczna komina, zakończenie/wylot i uszczelnienie tegoż, rozprowadzenie nadmuchów - kolejne rury, mocowania i anemostaty na wylotach, oraz wreszcie piec, tylko nie jakiś 25 letni zabytek ze skorodowaną od wewnątrz komorą spalania, gdzie po niemal każdej jeździe, spadające na palnik okruchy korozji będą go skutecznie przytykać, tylko coś sensownego, a to już będzie zupełnie inna cena. Na koniec wypada wspomnieć, o kilku potrzebnych "dziurach" (podłoga i sufit) i przeglądzie gazowym oraz próbie szczelności.

Ach, byłbym zapomniał. Jeśli tego wszystkiego zainteresowany zakupem Kolega nie będzie w stanie samodzielnie i poprawnie wykonać, to dojdzie jeszcze koszt wynajęcia fachowca i to wcale niemały.

To jednak tylko moje zdanie, a przyczepa wcale nie musiała być używana stacjonarnie, czy intensywniej, niż wyznacza to standard ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/24/2020 at 7:28 PM, Kristofer said:

To jednak tylko moje zdanie, a przyczepa wcale nie musiała być używana stacjonarnie, czy intensywniej, niż wyznacza to standard ;)

Dziękuję bardzo za opinię i naprawdę bardzo sobie cenie takie komentarze. Miałem na weekend pojechać ją obejrzeć ale finalnie też doszedłem do wniosku że chyba to nie ma sensu a ten komentarz mnie w tym utwierdza. 

Szukamy dalej. 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.