Skocz do zawartości

Poblem z kranem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Co może być przyczyną ze kran z mikrowłacznikiem załącza pompkę wody tylko w pozycji woda zimna , natomiast w pozycji woda ciepłą brak reakcji na pompkę . cyknięcie mikrowłacznika słychać w zarówno po odkręceniu wody zimnej i cieplej.

Dzięki za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdź połączenia elektryczne od mikrowłączników pod umywalką ( czy zlewem ). Może któryś styk się poluzował albo zaśniedział. Nie napisałeś jaki to kran więc ciężko wróżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Co może być przyczyną ze kran z mikrowłacznikiem załącza pompkę wody tylko w pozycji woda zimna , natomiast w pozycji woda ciepłą brak reakcji na pompkę . cyknięcie mikrowłacznika słychać w zarówno po odkręceniu wody zimnej i cieplej.
Dzięki za pomoc.
 
Pewnie pęka kabel i w niektórych pozycjach kranu styka a w niektórych nie. Miałem tak u siebie, finalnie oba kabelki się przerwały
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

podzielę się informacją w tym te macie i moimi doświadczeniami, miałem podobnie:

- Zwarcie przewodów instalacji do baterii powodowało, że pompka się załączała, więc problem jest w baterii od zlewozmywaka.

- Mikrowłącznik styka słychać jak się otwiera kran i zamyka.

- Miernik piszczykiem piszczy i przestaje piszczeć niby bateria ok. 

- Zdemontowałem baterię rozebrałem mikrowłącznik dobry popsikałem i zamontowałem.

- Złożyłem wszystko ok sobota ok niedziela bateria startuje z opóźnieniem lub odmawia posłuszeństwa, aby korzystać ze zlewozmywaka posiłkuję się otwarciem baterii w łazience i woda leci tylko szkoda tej co w łazience wylatuje.

- ponowny demontaż na mierniku wszystko ok podłączyłem żarówkę i baterie przepuściłem przez akumulator jedyną z nóżek żarówki do minusa w akumulatorze drugi do plusa i połączyłem w ten obieg baterię mikrowłącznik słychać jak pyka ale żarówka się nie zaświeca ewidentne uszkodzenie mikrowłącznika do wymiany. 

kupiłem w https://www.tme.eu/pl/details/1010.0101/mikroprzelaczniki-snap-action/marquardt/    za 23 zł z przesyłką 24 godz od zamówienia do domu kurier.

- Złożenie baterii podłączenie pod akumulator i żarówka zapala się i gaśnie non stop myślę, że wszystko ok zamontuję w sobotę bo przyczepka od majówki do jesieni nad jeziorem stoi, a jak wyjeżdżam to zabieram i wracam spowrotem, w sobotę założę i musi być ok.

Myslę, że ten opis wyczerpie wszelkie wątpliwości i rozterki pechowców z uszkodzoną baterią Jeżeli po zwarciu przewodów dochodzących do baterii pompka startuje instalacja ok i problem jest w baterii, jeżeli pompka nie startuje szukamy problemu w instalacji przyczepki. 

pozdrawiam kz 

1010.0101 MARQUARDT

Mikroprzełącznik SNAP ACTION; SPDT; 2A/250VAC; Rstyku max: 100mΩ

 
Marquardt 1010.0101 - Mikroprzełącznik SNAP ACTION
 
Symbol TME: 1010.0101
Oznaczenie producenta: 1010.0101
Producent: Marquardt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.