Skocz do zawartości

Telewizor + moduł CI + antena sat zasilane prosto z akumulatora 12V


Marcin1235

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry,

Przychodzę po poradę niezwiązaną stricte z karawaningiem, ale jednak trochę...

Otóż Sąsiad ma staw, na stawie zbudował sobie domek, początkowo miał być tylko taki, żeby schować się przed deszczem, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia i obecnie jest na etapie wstawiania tam telewizora :)

I tutaj sedno problemu - nie ma prądu 230V. Na teraz skombinował sobie jakiś wiatrak, który ładuje mu akumulator 120Ah - 12V - i z tego akumulatora miałby być zasilany telewizor + antena.

Jako, że internet nie jest jego mocną stroną poprosił mnie o znalezienie wszystkiego, ale mam kilka wątpliwości.

Znalazłem telewizor - np. taki: https://allegro.pl/oferta/telewizor-led-24-opticum-hd-ci-dvb-s2-dvb-t-6922879800

Ma wejście na moduł CI i właśnie w ten sposób odbierałby Cyfrowy Polsat (oferują wypożyczenie modułu za złotówkę, a zawsze to mniejszy pobór prądu niż cały dekoder).

No i ostatni element, antena z konwerterem: https://allegro.pl/oferta/antena-campingowa-lnb-krakow-7238067531

 

Proszę, podzielcie się opinią - czy taki zestaw ma prawo zadziałać?

Największe moje wątpliwości budzi to, że wyczytałem, że do odbioru większości kanałów jest potrzebne napięcie 13/18V. Czy to dyskwalifikuje korzystanie z aku 12V?

Co Wy byście wybrali na moim miejscu? (Budżet na całość  1000 zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antenę sobie odpuść lepsza panelowa  Odbiera super i szybko się ustawia mam taką zamontowaną na mojej przyczepie.

Antena satelitarna selfsat

https://www.olx.pl/oferta/antena-satelitarna-selfsat-CID99-IDFFC2T.html

Edytowane przez bigtomi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antenę sobie odpuść lepsza panelowa  Odbiera super i szybko się ustawia mam taką zamontowaną na mojej przyczepie.
Antena satelitarna selfsat
https://www.olx.pl/oferta/antena-satelitarna-selfsat-CID99-IDFFC2T.html
Miałem automat panelowy Selfsat, który niby był odpowiednikiem 60 cm anteny talerzowej. Generalnie syf jaki mało. W idealnych warunkach łapał może maks 20%. Po testach oddałem i kupiłem automatyczny talerz 65 cm gdzie sygnał mam na poziomie 80%
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie narzekam wszędzie złapałem zasięg a wydać 4000zł na antenę automatyczną  to  nie wszystkich stać nieraz to nawet niema czasu oglądać no ale bajer na dachu jest mi wystarcza ta panelowa i programów mi nie zacina NC+.

20200709_165214.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie narzekam wszędzie złapałem zasięg a wydać 4000zł na antenę automatyczną  to  nie wszystkich stać nieraz to nawet niema czasu oglądać no ale bajer na dachu jest mi wystarcza ta panelowa i programów mi nie zacina NC+.
20200709_165214.thumb.jpg.5908110b936e123d564c0c517b0e5245.jpg
Nie wydałem 4000 to raz, a dużo mniej. Dwa że automat nie ma żadnego znaczenia, bo automat tylko automatycznie antenę ustawia i nie ma wpływu na jakość sygnału. Na jakość sygnału ma wpływ wielkość anteny a ten w przypadku tej panelowej był niewystarczający
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2020 o 10:57, Marcin1235 napisał:

zbudował sobie domek

Jak stały domek to tradycyjna antena - po co mobilna?

W dniu 13.07.2020 o 10:57, Marcin1235 napisał:

Największe moje wątpliwości budzi to, że wyczytałem, że do odbioru większości kanałów jest potrzebne napięcie 13/18V.

Nie do końca rozumiem. Ja mam telewizor na 12V, do tego na kablu podłączam antenę i koniec. Nie wiem, czy w kablu leci 13V czy 18V czy 1000V, istotne, że telewizor zasila antenę i jest git.

IMHO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.