Skocz do zawartości

Fendt Saphir 540 2006r gdzie instalacja akumulatora ?


MHI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Od niedawna stałem się posiadaczem przyczepki Fendt Saphir 540 TK z 2006r. i szukam gdzie jest instalacja aby podłączyć akumulator ?

Kupiłem przyczepkę od starszego małżeństwa i oni używali tylko 230V i nie wiedzieli czy coś takiego w ogóle jest. Ja szukam i nic nie mogę znaleźć ☹️ poprzednio miałem angielkę i tam było wszystko wyprowadzone a tu nic nic widać. 

W przyczepce znalazłem jedynie coś takiego i widzę że jest opcja tylko jak to zrobić aby nic nie popsuć ?

Oprócz tego znalazłem jakieś luźne przewody w szafce przy drzwiach po prawej nad kanapą i nie działa  iskrownik od lodówki - bateria była wylana i nie wiem jak sprawdzić czy po zamontowaniu nowej jest sprawny ?

Poproszę o pomoc aby przyczepkę doprowadzić do stanu salonowego :D

Jeżeli to możliwe to poproszę o kontakt telefoniczny na priv osoby która posiada taki model w celu zadania 100 pytań do ? :D

Z góry dziękuje za pomoc 

IMG_1165.JPG

IMG_1173.JPG

IMG_1174.JPG

IMG_1161.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, MHI napisał:

W przyczepce znalazłem jedynie coś takiego i widzę że jest opcja

Szukaj drugiego końca zielonego przewodu. Powyżej brakuje jednego bezpiecznika. Też pasowało by sprawdzić od czego.

16 godzin temu, MHI napisał:

Oprócz tego znalazłem jakieś luźne przewody w szafce przy drzwiach po prawej nad kanapą

Wyglądają na głośnikowe. Pewnie ktoś zdemontował sprzęt. Szukaj znowu drugiego końca.

 

16 godzin temu, MHI napisał:

bateria była wylana i nie wiem jak sprawdzić czy po zamontowaniu nowej jest sprawny ?

Wyczyść porządnie styki w pojemniku na baterię. Potem nowe baterie i próbuj odpalić piec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanie mam nowy reduktor gazowy i czy mogę założyć 37 mbar zamiast zalecanego 30 mbar ?

W przyczepie jest jakiś bez naklejki i uważam że warto wymienić tylko nie wiem czy można zastosować o wyższym ciśnieniu na układzie 

reduktor jest nowy kupiony do poprzedniej przyczepy ale nie zdążyłem wymienić 

nie jest to reduktor domowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanie mam nowy reduktor gazowy i czy mogę założyć 37 mbar zamiast zalecanego 30 mbar ?
W przyczepie jest jakiś bez naklejki i uważam że warto wymienić tylko nie wiem czy można zastosować o wyższym ciśnieniu na układzie 
reduktor jest nowy kupiony do poprzedniej przyczepy ale nie zdążyłem wymienić 
nie jest to reduktor domowy
Wymieniasz na karawaningowy. Skoro chcesz zamontować 37 mbar to znaczy, że chcesz zamontować reduktor do zastosowań domowych, a taki się do karawaningu nie nadaje. Kup dedykowany do karawaningu, np. GOK i zamontuj jak trzeba, nie na żadne opaski tylko skręcany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, MHI napisał:

czy mogę założyć 37 mbar zamiast zalecanego 30 mbar

Zobacz co masz na tabliczce znamionowej w lodówce. U mnie są dopuszczone różne wartości. Nie pamiętam dokładnie ale 37mbar chyba też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ma naklejkę przy reduktorze 30m bar

Więc taki musi użyć są jeszcze inne urządzenia gazowe które źle maga tolerować zwiększenie ciśnienia lub zbyt mocno się nagrzewać, mam na myśli np. piecyk 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na takich samych chyba wszystkie cepy działają. 

Ja się nie spotkałem z budką która by preferowała reduktor 37mbar lub 50mbar 

Ale za to widziałem ludzi krórzy takie właśnie reduktory mieli zamontowane. I pojawiają się problemy piecyk grzeje się do czerwoności. Z kratki wentylacyjnej leci gorące powietrze, bardzo duży płomień gazu w kuchence itd. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pomoc temat zasilania z akumulatora rozwiązany.

Co do reduktor to maiłem jednak 30 mbar firmy GOK i wymieniony :D

Został temat tajemniczych przewodów i odpalenia lodówki na gazie. Iskrownik po rozlanej baterii wyczyściłem na mierniku jak przycisnę przycisk to pokazuje napięcie baterii czyli 1,5V a dalej nie pstyka więc teraz nie wiem czy zamawiać iskrownik czy coś innego ? 

czy jest jakieś doście do elektrod zapalających bez wyciągania lodówki ? bo żeby ją wydostać to chyba trzeba zdemontować pół kuchni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.