Skocz do zawartości

Poszukiwane wymiary L2H2 ewentulanie profesjonalny projekt


camp4net

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Pilnie poszukuję kompetnych wymiarów wnętrza Ducato/Jumper/Boxer  w wersji L2H2. Najlepsza byłaby graficzna bryła 3D, ale super byłby też rozrysowane maksymalnie dokładnie wymiary takiej budy. Optymalnym rozwiązaniem byłaby możliwość zlecenia projektu 3D zgodnego z moimi wytycznymi. 

Jw. "winny" jest pośpiech :-). Mam firmę stolarską która wykona dla mnie wszytkie elementy wnętrza ale potrzebują dokładne zwmiarowanie. Dla nich najlepszy byłby projekt "przerabialny' na CNC, ale powiedzieli, że poradzą sobie też z kompletną grafiką. Wszelkie koszty do uzgodnienia.

Chyba, że znacie jakiś program, w którym można z wykorzystaniem istniejących tam brył zaprojektować samemu układ i wymiary wyposażenia.

Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki problem ma stolarz ze zmierzeniem wszystkiego?

Nawet jeśli nie masz fizycznie tego auta, to idzie stolarz do salonu i sobie mierzy. Jeśli chodzi o stare auto to idzie do komisu i robi to samo.

Biorąc pod uwagę temat bojlera (bez obrazy, ale dużą dziadówę),  to 3D do zrobienia kilku szafek jest przerostem formy nad treścią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma problem bo to profesjonalna firma pracująca na ploterach CNC. Nie docinają na oko. 

Co do bojlera to nie masz racji bo wg mnie nie ma czegoś takiego jak problem z prądem przy dzisiejszych możliwościach. Poza tym Tato elektryk i powiedział,że zrobi bo robił takie na 230... :-).

Ps. Znalazłem coś takiego dla Ciekawych https://www.juboduselbstausbau.de/neue-seite

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, camp4net napisał:

Witam. 

Pilnie poszukuję kompetnych wymiarów wnętrza Ducato/Jumper/Boxer  w wersji L2H2. Najlepsza byłaby graficzna bryła 3D, ale super byłby też rozrysowane maksymalnie dokładnie wymiary takiej budy. Optymalnym rozwiązaniem byłaby możliwość zlecenia projektu 3D zgodnego z moimi wytycznymi. 

Jw. "winny" jest pośpiech :-). Mam firmę stolarską która wykona dla mnie wszytkie elementy wnętrza ale potrzebują dokładne zwmiarowanie. Dla nich najlepszy byłby projekt "przerabialny' na CNC, ale powiedzieli, że poradzą sobie też z kompletną grafiką. Wszelkie koszty do uzgodnienia.

Chyba, że znacie jakiś program, w którym można z wykorzystaniem istniejących tam brył zaprojektować samemu układ i wymiary wyposażenia.

Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Raczej nie znajdziesz w necie.  Na Twoim miejscu pomierzyłbym auto wewnątrz na wręgach.  Opisałbym współrzędne punktów na kilku wysokościach. Wtedy na kompie łatwo stworzyć bryłę i wkomponować w nią szafki itp. A stolarz sciągnie sobie z Twego rysunku potrzebne wymiary. Znajdż kogoś kto pracuje na AutoCadzie. Ten sposób pozwala na wykonanie mebli przylegających dokładnie do krzywizny ścian a nie bawienie się w maskujące listwy.

Możesz iść do firmy i kazać sobie wyciąć mebelki z tektury w skali 1 : 1 . Posklejasz, wsadzisz do auta i będziesz wiedział czy nie popełniłeś błędu. To naprawdę niewiele kosztuje.

Powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popytaj na camperteam.pl  coś mi sie tam kiedyś rzuciło w oczy ze ktoś coś CADził - nie pamiętam jaki to był bus, ale zapytać nie boli :) 

 

7 godzin temu, camp4net napisał:

Co do bojlera to nie masz racji bo wg mnie nie ma czegoś takiego jak problem z prądem przy dzisiejszych możliwościach.

Polemizowałbym - zrobić bojler to nie problem, natomiast słońce  jest dość uparte i nie daje się zmusić żeby zawsze świeciło a dach busa hektarów też nie ma - no chyba że zakładasz inne źródła zasilania

 

8 godzin temu, Cathay napisał:

to 3D do zrobienia kilku szafek jest przerostem formy nad treścią.

Podzielałbym to zdanie - sprytny stolarz i po problemie a własnymi rencami chłopaki też  cuda robią :) 

 

3 godziny temu, AdamH napisał:

Opisałbym współrzędne punktów na kilku wysokościach. Wtedy na kompie łatwo stworzyć bryłę i wkomponować w nią szafki itp.

Realne ale trzeba by dość  gęsto to zrobić a i tak idealnie nie dopasujesz bo musiałyby to być idealne pomiary co dosłownie 20-30mm puszka jest krzywa we wszystkie strony na rożnych wręgach nawet będzie miała nieznaczne różnice.  Wg mnie lepszy patent tektura lub cienka sklejka i dopracować sobie szablon

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak musisz robić to na frezarce CNC to zrób też profesjonalny skan 3D. Potem jakiś projekt i wykonanie

Ale tak szczerze to trochę przerost formy nad treścią

 

Ja bym zrobił projekt z tektury i przerysował to na sklejkę (wręgi). Na CNC zrobić tylko elementy zewnętrzne jak drzwiczki, fronty itp

 

 

Wysłane z telefonu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle, moim skromnym zdaniem, należało by jednak najpierw kupić auto, a dopiero później wymiarować i projektować zabudowę wnętrza. To nie jest tak różowo, że trafisz od strzała taki model, rocznik i wymiary do których będą pasować wcześniej wykonane meble. Zabudowy jednak wykonuje się do samochodu, dobieranie samochodu do gotowej zabudowy będzie.

a Wy jak uważacie? Czy szukanie samochodu pod wcześniej wykonaną zabudowę może skończyć się sukcesem?

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.07.2020 o 10:16, Łza Włóczynutka napisał:

Tak w ogóle, moim skromnym zdaniem, należało by jednak najpierw kupić auto, a dopiero później wymiarować i projektować zabudowę wnętrza. 
.......                 a Wy jak uważacie? Czy szukanie samochodu pod wcześniej wykonaną zabudowę może skończyć się sukcesem?

Też tak uważam - to nie jest takie łatwe
Rozróżnić  tu należy 2 rzeczy - planowanie zabudowy "zgrubne"  a konkretne projektowanie wykonawcze elementów i ich mocowań oraz technologii i kolejności ich montażu.   Puszka jest krzywa w każdą stronę - to nie jest kuchnia o prostych ścianach gdzie zaprojektowane meble wchodzą bezproblemowo.

Abstrahując od przerostu formy nad treścia :
Jeśli to typowe auto bez modyfikacji - teoretycznie można tak zrobić i ma szanse to spasić ale...
Przede wszystkim trzeba mieć trochę pojęcia o projektowaniu, trzeba znać dokładnie wymiary całej puszki w każdym miejscu, rozłożenie wręg czy wzmocnień, trzeba przewidzieć wszystko co w aucie się znajdzie, trzeba rozplanować dokładnie wszystkie mocowania zabudowy do konstrukcji uwzględniwszy  ocieplenie, poszycie wewnętrzne oraz podłogę, brak kolizji elementów zabudowy i wyposażenia oraz instalacji elektrycznej czy wodnej przy montażu itp, itd..... 
Trzeba pomyśleć gdzie zmagazynować te elementy, trzeba pomyśleć czy kolejność ich montażu i wyposażenia nie będą ze sobą kolidować, ustalone musi być dokładnie całe wyposażenie wnętrza przed projektowaniem.  Dlatego uważam że jest to rozwiązanie  wyłącznie dla firm robiących zabudowy seryjnie na typowych autach a nie dla zabudowy wykonywanej amatorsko.
Mnie np. nie problem było zrobić szablony i przenieść do CADa, z CNC też nie miałbym problemu ale jednak zdecydowałem sie na DIY po kawałku i to raczej nie tylko z powodu kosztów a właśnie również z powodów wyżej opisanych

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle to  przerostem formy nad treścią jest nie odpowiadanie na pytanie tylko krytyka. I tak:

- mam auto L2H2 (tyle, że u mechanika i blacharza i lakiernika) i za 3 dni będzie u stolarza

- stolarz zrobi meble w kilka dni pod warunkiem udostępnienia mu pełnych wymiarów i projektu 

- miałem taką osobę "nagraną" ale ze względu na skutki pandemiczne tonie w swojej pracy i to jeszcze ciągle daleko od Polski... czyli se nie przyjedzie i nie zmierzy choć ma nawet skaner 3D ?

- jak widać nie da się... trudno... czyli jak u Smoka DIY... niedziela w plecy ale projekt będzie ?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.