Skocz do zawartości

Mycie przyczepy


Rekomendowane odpowiedzi

Trafko - zgadzam się z Tobą :ok:

Ja również jestem zwolennikiem mycia ,,domowym'' sposobem.

Nikt mnie nie przekona, mycie na mechanicznej myjce to zmycie brudu ,,z wierzchu'',

aby dokładnie to zrobić trzeba niestety zakasać rękawy i centymetr po centymetrze

samemu umyć.

Podczas samodzielnego mycia przeglądamy, czy aby coś złego się nie dzieje z naszą cycepką,

mechaniczna szczotka nam tego nie zakomunikuje :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wszystko OK jak samochód czy przyczepa stoi koło domu z własnym ogordem. Przez kilka lat mieszkałem w bloku i znam problemy z tego wynikające - nie jest to takie proste, a zwłaszacza z przyczepą (która musi stać kątem na jakims placu). Nie jestem zwolennikiem automatycznych, ale czasami nie ma innego wyjscia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym myciem na własnej posesji to nie tak do końca zgodnie z przepisami, jak macie życzliwych sąsiadów to może być wesoło.

 

http://www.motofakty.pl/artykul/mandat_za_mycie_auta.html

 

http://forum.idg.pl/lofiversion/index.php/t167192.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to nie wolno nawet na własnej posesji, bo przepisy dość surowe dotyczące utylizacji brudnej wody, ale jak widać kolejny martwy przepis w tym kraju. Z kolei mycie pod blokiem ........... 5 lat mieszkałem i dziekowałem, że mam srebrne auto ......... a przyczepa stała dośc daleko, więc jej mycie to była wyprawa na pół dnia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaden problem pod warunkiem ze woda nie idzie do burzówki, a idzie do kanalizacji. Wszyskie myjnie opieraja sie na takim rozwiazaniu, jedynie w wiekszych myjniach są odstojniki w celu odzyskania częsci wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się!

 

Najbardziej dziwią mnie głupie przepisy, a już najbardziej idioci, którzy je próbują respektować. Onegdaj w Poznaniu był taki przypadek, że gość na ulicy zmywał brudne auto z kurzu czysta wodą. Woda z auta ściekała na ulicę i dalej małą stużyną płynełą do kanalizy deszczowej. Przyjechał wezwany na miejsce patrol policji, który gościa chciał ukarać mandatem, najpierw za zaśmiecanie, a potem za odprowadzanie brudnej wody do kanalizy deszczowej. Gość nie przyjął mandatu i sprawa trafiła do Sądu Grodzkiego, gdzie zakończyła się uniewinnieniem, ponieważ czy to ze zmycia auta przez właściciela ( czysta wodą ) czy z opadu atmosferycznego ( deszczówka jest brudna sama w sobie ) obie trafiają do kanalizy deszczowej przyczym tak przyniesona z domu ( czysta we wiaderku ) jak i tak deszczówka w ten sam sposób usuwaj kurz z aut i w równym stopniu odprowadzaja brudna wodę do kanalizy deszczowej. No i nie należy tutaj zapomnieć o róznych wyciekach z samochodów typu: smar, olej, benzyna, ropa które także sa zmywane do kamnalizy deszczowej a nie sanitarnej :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by poszukać zapisu który zabrania (wybacz, ale nie chce mi się za bardzo), ale jeśli przepis wyższego szczebla zabrania, to płacisz im niepotrzebnie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy są po to aby je łamać

 

Jak napisałem wyżej "martwy przepis" ........ zgadzam sie z Toba - wszyscy (ja też) myjemy auta pod domem, a tym bardziej przyczepy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.