Skocz do zawartości

Przyczepa na firmę


Old7

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, Dioblik napisał:

Ha ha :) Panowie bez spiny , jest prawie piątek,  księgowość nie jest moją mocną stroną :) Ciekawy jestem hipotetycznie , bo wiem że Urząd Skarbowy może mieć swoje interpretacje.  Dla przykladu leasingowany samochód który jest samochodem dostawczym a nie ma wbite w dowód vat1 wlasnie takim ograniczeniom vat ( odliczenie 50 %) podlega. Urząd zatem traktuje taki samochód dostawczy jako osobowy bo przecież możemy go używać prywatnie.  A ja jako Hydraulik prowadzacy działalnosc gospodarczą hipotetycznie chcący zakupić albo leasingowac nową budę tak sobie myśle jakby to wyglądało . W przypadku zakupu roweru sprawa jest prosta . W nowej przyczepie moge zrobic sobie biuro ale czy jakiś urzędas by tego nie zakwestionowal? Wiem że telefon do ksiegowej rozwiazalby zagadnienie ale pytam.hipotetycznie.

 

jedni kupują sportowy motocykl za ponad 100k i komplet ciuchów za 15 tysi i przechodzi a znam przypadek że kontroler zakwestionował zakup wiertarki za kilkaset złotych .

żyjemy w Polsce, każdy urzędnik może mieć inną interpretacje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

2 godziny temu, Suzu4x4 napisał:

 

jedni kupują sportowy motocykl za ponad 100k i komplet ciuchów za 15 tysi i przechodzi a znam przypadek że kontroler zakwestionował zakup wiertarki za kilkaset złotych .

żyjemy w Polsce, każdy urzędnik może mieć inną interpretacje ;)

Tym samym jeśli chodzi o podatki to ta przyczepa w kosztach i moim przypadku wcale nie jest taka " oczywista" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Dioblik napisał:

Tym samym jeśli chodzi o podatki to ta przyczepa w kosztach i moim przypadku wcale nie jest taka " oczywista" :)

Krótkie pytanie, czy robisz czasami jakieś roboty poza miejsce zamieszkania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanie, czy robisz czasami jakieś roboty poza miejsce zamieszkania?


Ciekawe czy urząd skarbowy zrozumie fakturę za camping?! Żona codziennie prowadzi lokacje z campingu. Pewnie łatwiej by było gdyby miała przyczepę na firmę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, tamtam napisał:

Telefon do księgowej ona zna Twoj profil działalności i czy taki zakup może stanowić KUP.
W innym przypadku bedziesz musiał robic korekty podatkowe bo KAS Ci to zakwestionuje.

Wysłane z V30
 

Też tak myśle , hipotetycznie - można zapytać na forum a po konkretną i odpowiedzialną radę trzeba udać się do księgowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, witus napisał:

 


Ciekawe czy urząd skarbowy zrozumie fakturę za camping?! Żona codziennie prowadzi lokacje z campingu. Pewnie łatwiej by było gdyby miała przyczepę na firmę.

 

On nie ma rozumieć ani rozważać czy się opłaca. Jak możesz to racjonalnie wytłumaczyć to nie ma problemu. Najwyżej weż po zakupie chłopaków na jakąś robote, poróbcie zdjęcia że służyła do noclegu i będziesz miał podkładkę. 
 

co innego jak ja bym chciał takie coś zrobić, jak mam typowo stacjonarną działalność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On nie ma rozumieć ani rozważać czy się opłaca. Jak możesz to racjonalnie wytłumaczyć to nie ma problemu. Najwyżej weż po zakupie chłopaków na jakąś robote, poróbcie zdjęcia że służyła do noclegu i będziesz miał podkładkę. 
 
co innego jak ja bym chciał takie coś zrobić, jak mam typowo stacjonarną działalność


Lekcje, chodziło o lekcje ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem do [mention=36686]Dioblik[/mention]  jako hydraulik pewnie ma jakieś większe wyjazdowe roboty


Ale zainspirowałeś mnie bo teraz nie ma większej wyjazdowej roboty jak zdalnie prowadzenie lekcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Dioblik napisał:

Też tak myśle , hipotetycznie - można zapytać na forum a po konkretną i odpowiedzialną radę trzeba udać się do księgowej. 

raczej do biura doradztwa podatkowego :)

księgowa jest od księgowania a to co sobie wrzucisz w koszty zależy od Ciebie ;)

jeśli zrobisz sobie w budzie składzik materiałów , mobilne biuro , czy noclegownie na czas wykonywania prac wyjazdowych to nie ma problemu.

kwestia w jaki sposób sobie to udokumentujesz i przedstawisz w razie ewentualnej kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Dioblik napisał:

W nowej przyczepie moge zrobic sobie biuro ale czy jakiś urzędas by tego nie zakwestionowal?

Pamiętaj że żyjemy w durnym kraju. Jedyny kraj gdzie auta nie można normalnie w koszty wrzucić i jedyny gdzie 3/4 przyczep kempingowych jest biurami oraz zastępuje hotel w podróży służbowej. W przypadku kamperów mamy blisko 100% służbowych. 

Zgodnie z zasadą: Państwo dyma przedsiębiorcę.. przedsiębiorca dyma państwo.

Żaden pożal się Boże kandydat nie próbuje nawet w swoim głupim kampanijnym gadaniu nam mówić że to zmieni. Bo po co?  Niestety. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Dioblik said:

Dla przykladu leasingowany samochód który jest samochodem dostawczym a nie ma wbite w dowód vat1 wlasnie takim ograniczeniom vat ( odliczenie 50 %) podlega.

A kamper, podatkowo, jest samochodem osobowym, ale już na autostradzie jest samochodem specjalnym ze wszystkimi ograniczeniami. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.