Skocz do zawartości

Naklejki na szybie


Rekomendowane odpowiedzi

ODRADZAM rozpuszczalniki,zmywacze do paznokci itp.Szyba zrobi się matowa.Proponuje zostawić to do najbliższego wyjazdu w plener i wtedy na pewno znajdzie się godzinka,aby milimetr po milimetrze zeskrobać .Niestety tak to bywa z naklejkami lub folią przezroczystą która zostanie na szybach na długo dłużej.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak mnie ktoś wywołuje to jestem :) w końcu kłopoty to moja specjalność :nono:

sheenna zapodaj jakieś foto tych naklejek i wtedy pomyślimy jak się za to zabrać :) napewno są do ściągnięcia tylko ostrożnie bo można szybe zniszczyć Podstawowe zasady to podgrzanie i ściągnięcie nieszczęsnej naklejki a potem zmycie kleju Na oknie odpadają rozpuszczalniki ewentualnie spiritus lub aceton ale to też zależy od szyby Jak mówisz że odpryskują po milimetrze to jest możliwość ich ścięcia ale do tego musi być szerokie ostre dłuto (ostrzone na kamieniu wodnym i polerowane) pewna ręka i sporo cierpliwości Jak byś wybierała się do Warki lub Sławy to daj znać a wezme pare rzeczy ze sobą i spróbujemy coś z nimi zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu miałem na całej tylnej szybie samochodu naklejoną reklamę wyciętą ploterem w formie napisów. Folia, która tam była zastosowana ponoć była taka jak stosowali kiedyś do oklejania znaków drogowych. Klient, który kupił ten samochód potem dzwonił i powiedział, że z całą rodzinką spędzili klika godzin na usuwanie tej reklamy, i że też właśnie odchodziła po milimetrach i okruchy wbijały się pod paznokcie i dopiero ktoś z uczestników operacji wpadł na pomysł żeby podgrzać to suszarką, co ponoć rozwiązało problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra naklejka, przylejona kilkanaście lat temu... "można się popłakać".

:ok: Wystarczy przetrenować odklejanie winiet z szyby po kilku miesiącach.

 

Odklejałem kilka naklejek z przyczepy. "MASAKRA". Mechaniczne sciąganie, podgrzewanie nic nie pomagało, trzeba uważać żeby nie zniszczyć lakieru. Następnie klej, rozpuszczalnikiem na tyle agresywnym żeby nie zniszczyć podłoża, a rozpuścić klej. Tu najpewniejsza jest benzyna ekstrakcyjna.

 

Ineresujący temat. Chętnie poznam jakieś porządne środki i metody.

 

Pozdrawiam

Zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy przetrenować odklejanie winiet z szyby po kilku miesiącach.

 

 

Z tego, co słyszałem to w Poznaniu na ul. Polnej są specjaliści od wymiany szyb samochodowych i istniejące na przednich szybach naklejki z nr. rej. potrafią za pomocy jakiegoś płynnego środka przekleić bez śladu z pękniętej szyby na nową szybę tego samego samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Teraz kto pierwszy chętny do testowania ? :ok:

 

A tak poważnie to chętnie poznałbym takie opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.