Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na etapie wyboru auta używanego typu brygadówka wśród Opel Vivaro lub Renault Trafic lub Nissan Promaster. Mowa o wersji 5 lub 6 miejscowej.  Wszystkie brygadówki

mają homologację ciężarową. Czy jest na forum osoba fizyczna lub firma , która po zakupie tej wersji doprowadzi do zmiany z ciężarowego na osobowy i  usunięcie przegrody.

Wybrałem brygadówkę ponieważ dla mojej rodzimy 5-6 miejsc to optimum i nie powinno być korowodów związanych z punktami mocowań ect. - gdybym kupił blaszaka bez drugiego rzędu siedzeń.

Brygadówki są tańsze niż osobowe 9 miejscowe.

Stawiam na roczniki 2012 - 2015  2,0 L diesel

Po zmianie na osobowy dokupiłbym minimalny zestaw kampingowy na wyjazdy weekendowe. Nie do końca wiedziałem w jakiej grupie tematycznej umieścić ten post. Proszę koordynatora strony o poinformowanie mnie o ostatecznym usytuowaniu posta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Dzień dobry

w Trafic - u i bliźniaczymi ( Vivaro , Primater ) łatwo można zamontować daszek boczny ( listwę przykręca się do uchwytów do zamontowania bagażnika , bez wiercenia w aucie )

można z tyłu ( za 2 rzędem foteli )   zrobić 2 poziomy górny do spania , dolny na ekwipunek ( korzystniejsza wersja do przeróbki jest wersja dłuższa L2  41 cm dłuższa )

Pozdrawiam

IMG_1647.JPG

IMG_1650.JPG

IMG_1654.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, andy125 napisał:

Czy jest na forum osoba fizyczna lub firma , która po zakupie tej wersji doprowadzi do zmiany z ciężarowego na osobowy i  usunięcie przegrody.

trochę to kosztuje, ale podobno się da, kilkadziesiąt tysiaków i będzie zrobione:

Masz tu dwa posty z garścią informacji, w drugim poście masz namiar na firmę, która się tym zajmuje.

 

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

trochę to kosztuje, ale podobno się da, kilkadziesiąt tysiaków i będzie zrobione:

Masz tu dwa posty z garścią informacji, w drugim poście masz namiar na firmę, która się tym zajmuje.

 

 

niestety nie każda firma może taką zmianę wprowadzić. Firma musi mieć homologację na konkretny model auta i foteli. Ja znalazłem firmę 5km ode mnie i mogą montować konkretny model fotela z homologacją ale tylko w crafterze i sprinterze. Więc musisz poszukać firmy która montuje fotele i pasy z homologacją w autach Renault trafic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega pisze o aucie typu "doka"/"brygadówka" - tam JUŻ 5 - 6 miejsc montowanych fabrycznie, więc ten problem niejako odpada.. . Tu się kłania "ciąg dalszy", czyli przegroda itp. Sam zastanawiam się nad pomysłem doki, ale w połączeniu z kontenerem - NIKT nie potrafił mi odpowiedzieć, jak się ma temat ze ścianką, która jest w zasadzie "końcem" samochodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, yushkevich napisał:

Jak wygląda sprawa przerobienia np 9 osobowego?  Nie ma ściany grodziowej, w teorii usuwamy 5 miejsc i pozostawiamy 4 fabryczne. Czy w takim przypadku potrzebna jest homologacja fabrycznych foteli ? 

jeśli pozostawiasz seryjne fotele i nie zmieniasz ich położenia to nie ma problemu z taką zmianą. NIe potrzeba żadnej homologacji w takim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Matheus napisał:

jeśli pozostawiasz seryjne fotele i nie zmieniasz ich położenia to nie ma problemu z taką zmianą. NIe potrzeba żadnej homologacji w takim przypadku.

To bardzo dobra wiadomość :)  ! w takim układzie mając wieloosobowy pojazd osobowy można bez problemu zrobić z niego legalnie kampera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.06.2020 o 11:40, andy125 napisał:

 

mają homologację ciężarową. Czy jest na forum osoba fizyczna lub firma , która po zakupie tej wersji doprowadzi do zmiany z ciężarowego na osobowy i  usunięcie przegrody.

Wybrałem brygadówkę ponieważ dla mojej rodzimy 5-6 miejsc to optimum i nie powinno być korowodów związanych z punktami mocowań ect. - gdybym kupił blaszaka bez drugiego rzędu siedzeń.

Co ci przeszkadza homologacja ciężarowa? Kup brygadówkę i przerabiaj na kampera skoro masz taką fantazję. Myślisz że jakiegoś policjanta to obchodzi? Albo niezbyt wnikliwego miłego  pana z oskp? Po co sobie zmartwień na siłę szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Michał2016 napisał:

Co ci przeszkadza homologacja ciężarowa? Kup brygadówkę i przerabiaj na kampera skoro masz taką fantazję. Myślisz że jakiegoś policjanta to obchodzi? Albo niezbyt wnikliwego miłego  pana z oskp? Po co sobie zmartwień na siłę szukać.

Ciężarowy bez ściany grodziowej trochę słabo. Wszystko jest dobrze do czasu jakiejkolwiek kolozji... Nie działa polisa, sporo nieprzyjemności, niestety znam to z autopsji. Są firmy które zmieniaja przeznaczenie pojazdu z ciężarowego na osobowy/specjalny kempingowy dokładając homologowane fotele. Koszt ok 10k 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie. 

Ja wpod koniec października 2019 kupiłem jak to mój syn nazywa kamperzloma ford transit z 1988r. Fakt, że samochód w stanie nie najlepszym, ale jeździ i coraz bardziej się do niego przekonuję. Nie mam zamiaru do niego zbytnio dokładać tylko tyle aby jeździł i przeszedł przegląd. Z jednego się cieszę a mianowicie, że ja nim jeżdżę praktycznie co weekend. Gdybym teraz miał kupować to kupiłbym coś ala opel movano lub renault trafić krótki ale taki abym mógł w nim swobodnie stanąć i powoli bym sobie go adoptował. Wiele z wyposażenia mi nie trzeba, a samochód przynajmniej byłby młodszy. Najważniejsze, że ten obecny sprawia mi wiele radochy i go użytkuję.

Poniżej trochę wypraw moim kamper złomem he, he

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Gdybym teraz miał kupować to kupiłbym coś ala opel movano lub renault trafić krótki ale taki abym mógł w nim swobodnie stanąć i powoli bym sobie go adoptował. Wiele z wyposażenia mi nie trzeba, a samochód przynajmniej byłby młodszy. Najważniejsze, że ten obecny sprawia mi wiele radochy i go użytkuję.

 

Zwróć uwagę że bardzo trudno jest wyrwać nowszego blaszaka w dobrym stanie i z małym przebiegiem ;) ale próbować trzeba:D

Edytowane przez Peter (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.