Jump to content

Recommended Posts

andy125

Jestem na etapie wyboru auta używanego typu brygadówka wśród Opel Vivaro lub Renault Trafic lub Nissan Promaster. Mowa o wersji 5 lub 6 miejscowej.  Wszystkie brygadówki

mają homologację ciężarową. Czy jest na forum osoba fizyczna lub firma , która po zakupie tej wersji doprowadzi do zmiany z ciężarowego na osobowy i  usunięcie przegrody.

Wybrałem brygadówkę ponieważ dla mojej rodzimy 5-6 miejsc to optimum i nie powinno być korowodów związanych z punktami mocowań ect. - gdybym kupił blaszaka bez drugiego rzędu siedzeń.

Brygadówki są tańsze niż osobowe 9 miejscowe.

Stawiam na roczniki 2012 - 2015  2,0 L diesel

Po zmianie na osobowy dokupiłbym minimalny zestaw kampingowy na wyjazdy weekendowe. Nie do końca wiedziałem w jakiej grupie tematycznej umieścić ten post. Proszę koordynatora strony o poinformowanie mnie o ostatecznym usytuowaniu posta.

RANAULT1

Dzień dobry

w Trafic - u i bliźniaczymi ( Vivaro , Primater ) łatwo można zamontować daszek boczny ( listwę przykręca się do uchwytów do zamontowania bagażnika , bez wiercenia w aucie )

można z tyłu ( za 2 rzędem foteli )   zrobić 2 poziomy górny do spania , dolny na ekwipunek ( korzystniejsza wersja do przeróbki jest wersja dłuższa L2  41 cm dłuższa )

Pozdrawiam

IMG_1647.JPG

IMG_1650.JPG

IMG_1654.JPG

Łza Włóczynutka
Posted (edited)
11 godzin temu, andy125 napisał:

Czy jest na forum osoba fizyczna lub firma , która po zakupie tej wersji doprowadzi do zmiany z ciężarowego na osobowy i  usunięcie przegrody.

trochę to kosztuje, ale podobno się da, kilkadziesiąt tysiaków i będzie zrobione:

Masz tu dwa posty z garścią informacji, w drugim poście masz namiar na firmę, która się tym zajmuje.

Edited by Łza Włóczynutka (see edit history)

projekt Da Vinci
15 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

trochę to kosztuje, ale podobno się da, kilkadziesiąt tysiaków i będzie zrobione:

Masz tu dwa posty z garścią informacji, w drugim poście masz namiar na firmę, która się tym zajmuje.

niestety nie każda firma może taką zmianę wprowadzić. Firma musi mieć homologację na konkretny model auta i foteli. Ja znalazłem firmę 5km ode mnie i mogą montować konkretny model fotela z homologacją ale tylko w crafterze i sprinterze. Więc musisz poszukać firmy która montuje fotele i pasy z homologacją w autach Renault trafic

danielpoz

Ja robiłem w tej firmie http://www.autohauser.pl/

Trafica też mają w ofercie. 

jarekvolvo

Kolega pisze o aucie typu "doka"/"brygadówka" - tam JUŻ 5 - 6 miejsc montowanych fabrycznie, więc ten problem niejako odpada.. . Tu się kłania "ciąg dalszy", czyli przegroda itp. Sam zastanawiam się nad pomysłem doki, ale w połączeniu z kontenerem - NIKT nie potrafił mi odpowiedzieć, jak się ma temat ze ścianką, która jest w zasadzie "końcem" samochodu...

yushkevich

Jak wygląda sprawa przerobienia np 9 osobowego?  Nie ma ściany grodziowej, w teorii usuwamy 5 miejsc i pozostawiamy 4 fabryczne. Czy w takim przypadku potrzebna jest homologacja fabrycznych foteli ? 

Matheus
15 godzin temu, yushkevich napisał:

Jak wygląda sprawa przerobienia np 9 osobowego?  Nie ma ściany grodziowej, w teorii usuwamy 5 miejsc i pozostawiamy 4 fabryczne. Czy w takim przypadku potrzebna jest homologacja fabrycznych foteli ? 

jeśli pozostawiasz seryjne fotele i nie zmieniasz ich położenia to nie ma problemu z taką zmianą. NIe potrzeba żadnej homologacji w takim przypadku.

yushkevich
38 minut temu, Matheus napisał:

jeśli pozostawiasz seryjne fotele i nie zmieniasz ich położenia to nie ma problemu z taką zmianą. NIe potrzeba żadnej homologacji w takim przypadku.

To bardzo dobra wiadomość :)  ! w takim układzie mając wieloosobowy pojazd osobowy można bez problemu zrobić z niego legalnie kampera :)

Łza Włóczynutka

i przegrody nie ma ❤️

yushkevich

No niema właśnie, mam na oku 9 osobowy l2h3 gdzie fabryczne fotele są do regulacji "na szynach" idealna baza do przerobienia na specjalny kempingowy 

Michał2016
W dniu 14.06.2020 o 11:40, andy125 napisał:

mają homologację ciężarową. Czy jest na forum osoba fizyczna lub firma , która po zakupie tej wersji doprowadzi do zmiany z ciężarowego na osobowy i  usunięcie przegrody.

Wybrałem brygadówkę ponieważ dla mojej rodzimy 5-6 miejsc to optimum i nie powinno być korowodów związanych z punktami mocowań ect. - gdybym kupił blaszaka bez drugiego rzędu siedzeń.

Co ci przeszkadza homologacja ciężarowa? Kup brygadówkę i przerabiaj na kampera skoro masz taką fantazję. Myślisz że jakiegoś policjanta to obchodzi? Albo niezbyt wnikliwego miłego  pana z oskp? Po co sobie zmartwień na siłę szukać.

yushkevich
8 godzin temu, Michał2016 napisał:

Co ci przeszkadza homologacja ciężarowa? Kup brygadówkę i przerabiaj na kampera skoro masz taką fantazję. Myślisz że jakiegoś policjanta to obchodzi? Albo niezbyt wnikliwego miłego  pana z oskp? Po co sobie zmartwień na siłę szukać.

Ciężarowy bez ściany grodziowej trochę słabo. Wszystko jest dobrze do czasu jakiejkolwiek kolozji... Nie działa polisa, sporo nieprzyjemności, niestety znam to z autopsji. Są firmy które zmieniaja przeznaczenie pojazdu z ciężarowego na osobowy/specjalny kempingowy dokładając homologowane fotele. Koszt ok 10k 

janekorka

Witajcie. 

Ja wpod koniec października 2019 kupiłem jak to mój syn nazywa kamperzloma ford transit z 1988r. Fakt, że samochód w stanie nie najlepszym, ale jeździ i coraz bardziej się do niego przekonuję. Nie mam zamiaru do niego zbytnio dokładać tylko tyle aby jeździł i przeszedł przegląd. Z jednego się cieszę a mianowicie, że ja nim jeżdżę praktycznie co weekend. Gdybym teraz miał kupować to kupiłbym coś ala opel movano lub renault trafić krótki ale taki abym mógł w nim swobodnie stanąć i powoli bym sobie go adoptował. Wiele z wyposażenia mi nie trzeba, a samochód przynajmniej byłby młodszy. Najważniejsze, że ten obecny sprawia mi wiele radochy i go użytkuję.

Poniżej trochę wypraw moim kamper złomem he, he

Peter
Posted (edited)

Gdybym teraz miał kupować to kupiłbym coś ala opel movano lub renault trafić krótki ale taki abym mógł w nim swobodnie stanąć i powoli bym sobie go adoptował. Wiele z wyposażenia mi nie trzeba, a samochód przynajmniej byłby młodszy. Najważniejsze, że ten obecny sprawia mi wiele radochy i go użytkuję.

Zwróć uwagę że bardzo trudno jest wyrwać nowszego blaszaka w dobrym stanie i z małym przebiegiem ;) ale próbować trzeba:D

Edited by Peter (see edit history)