Skocz do zawartości

Przyczepa dla rodziny 2+3


perfex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dopiero planuje rozpocząć swoją przygodę z karawaningiem (choć kiedyś już próbowałem tej formy z zestawem Polonez+Niewiadow N126 :look: (ta większa 3-4? osobowa)). Będę poszukiwał przyczepy i mam kilka wymagań niezbędnych, dlatego proszę was - fachowców radę.

Przyczepa będzie dla rodziny 2+3 (dzieci są małe) i musi mieć tyle raczej wygodnych miejsc sypialnych. Dodatkowo chciałbym, żeby miała tzw. pokój dziecięcy np. z łóżkiem piętrowym zamykany drzwiczkami tak, żeby można było w miarę normalnie funkcjonować na pozostałej powierzchni gdy dzieci śpią. Dobrze by było też, żeby główne łóżko podwójne było możliwe duże i wygodne. A do tego wiadomo: kuchenka, łazienka itd - fajny byłby też spory szyberdach. No i dobrze byłoby, żeby nie miała ona jakichś monstrualnych rozmiarów zewnętrznych i dwóch osi :bzik:

Jacy producenci robią najwięcej przyczep dla rodzin ciut większych? Jakich polecacie ? Może są jakieś linie modelowe czy symbole po których łatwo poznać, że to powinno mniej więcej pasować ? Zakup planuję w Polsce lub w Niemczech (kolega zna tam jakieś niezłe miejsca). Chce kupić jakąś taka w miarę świeżą do 10 lat.

Ps. Czy można mieć w przyczepie układ markiza i przedsionek ? Tzn. czy posiadanie markizy nie wyklucza możliwości przytroczenia przedsionka ? Na krótsze postoje markiza wydaje się fajnym i prostym rozwiązaniem.

 

Pozdrawiam,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można mieć markizę i do niej dostawiane ściany boczne i czołową. Zajmują mniej miejsca i stelaż jest szczątkowy. Jeżeli markiza jest f-my OMNISTOR lub FIAMMA to tzw Safari Room możesz dokupić. Ale sprawdż przed zakupem, bo nie wiem jak jest ze starszymi modelami.

Jeżeli markiza zamocowana jest poniżej likszpary, to może funkcjonować z przedsionkiem.

W Niemczech często litera K przy oznaczeniu typu sugeruje, ze jest przeznaczona dla rodzin z dziećmi. :look:

Pozdrawiam AdamH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rodzine mojej wielkości i wymagania podczas poszukiwań podobne;)

Stałem się posiadaczem takiego urządzenia choć jeszcze go nie odebrałem;( BUERSTNER VENTANA poszukaj w grafice zdjęć takiej przyczepy po 2000r z piętrowym łóżkiem np;

http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://www.wohnwagen-brendes.de/gebrauchte-Wohnwagen-gebrauchte-Wohnmobile/E-Buerstner-Ventana-490-TK/P1010062.JPG&imgrefurl=http://www.wohnwagen-brendes.de/_E-Buerstner-Ventana-490-TK.shtml&usg=__8Z09trNLsqjo8y4dhMGX9kRhZCI=&h=640&w=480&sz=48&hl=pl&start=49&um=1&tbnid=1gofF741nmboTM:&tbnh=137&tbnw=103&prev=/images%3Fq%3DBUERSTNER%2BVENTANA%26start%3D36%26ndsp%3D18%26um%3D1%26hl%3Dpl%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official%26sa%3DN

Powinna spełnić Twoje wymagania i wagowo DMC takiej np.480 to 1300 więc jak na taką szafe to stosunkowo niewiele.

Kolega mymlon z forum ma dłużej niż ja :look: takę przyczepę( choć starszą ale środkiem identyczną to coś może więcej powiedzieć o niej).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemo2.0td, nie będziemy się spierać o jakieś dwa tygodnie :look:

perfex, niestety na rynku nie ma w tej chwili dużego wyboru w klasie powyżej 500. Wydaje mi się, że przy trójce szkrabów możesz rozglądać się za przyczepą o podobnym układzie jak moja. http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=4089 Wadą takiej przyczepy jest jej długość (razem z dyszlem ponad 7 m) Holownik też powinien mieć odpowiedni uciąg. O wadach i zaletach przyczepy napiszę dopiero po sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemo2.0td, Wadą takiej przyczepy jest jej długość (razem z dyszlem ponad 7 m) Holownik też powinien mieć odpowiedni uciąg. O wadach i zaletach przyczepy napiszę dopiero po sezonie.

 

Układ mi sie podoba, ale wolałbym coś ciut krótszego jednak :) 7 metrów hmm.. to sporo. Holownik to Citroen C5 kombi 1.8 benz (117km) - może zostanie w przyszłości zamieniony na jakiś inny - ale na pewno też C5 :) Duże auto i dzięki hydraulicznemu zawieszeniu nigdy mu nie opada tył od załadowania :nono: Mam nadzieję, że do ciągania przyczepy niekonieczny jest diesel... bo nie cierpię diesli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są i krótsze w tym ustawieniu np.480(4m80cm ma budka+dyszel)

Sprawdź w dowodzie w pozycji O.1 jaką możesz max ciągnąć DMC przyczepy z hamulcem, bo jeśli nie zamierzasz zmieniać holownika to musisz pomyśleć co kupić!

100km styknie do turlania się z taka szafą, szału nie będzie ale dolecisz;)

 

Teraz w dzisiejszych czasach to diesel nie będzie dużo lepszy już w holowaniu przyczep, bo do benzynowych aut wkładają fabrycznie turbawki ;)np 2.0 w benzynie + turbinka i mamy 250km pod maską z takim momentem że można pozazdrościć i od 2000obr/min -> normalnie dyszel urywa;)

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mieliśmy podobny problem z kupnem przyczepy dla rodziny 2+3- mam tu namyśli komfort praktyczność i swobodę i o dziwo szybko trafiłem na przyczepę Burstner 5361 - duża i wygodna. Jej mankament to waga max 1500 t pierwsze lepsze autko tego nie pociągnie a masa całkowita ciągnika i przyczepy przekracza 3,5 t . Wiem że są podobne modele tej i innych firm lżejsze ( od 1200 t - do 1,400 t z minimalnie zmienionym układem środka co razem z autem daje nie przekraczalną masę łącznie 3,5t. Ja akurat jeżdżę Van- Voyagerem i ma prawojazdy C+E to nie robi mi różnicy ale przy osobówce polecał bym lżejszą przyczepę. Myślę że przy sprzedaży ma to też duże znaczenie ja będę miał mały problem. Z przyczepy jestem bardzo zadowolany wprawdzie nie ma klimatyzacji ale jest dobrze wyposażona miedzy innymi w termę gazowo-elektryczno która może pracować przy braku prądu na zasłaniu z akumulatora.

Pozdrawiam

rokkey :mod:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Miałem ten sam dylemat co kupić ponieważ również posiadam trójkę dzieci (w dzisiejszych czasach to prawie patologia :) . Polecam LMC 490 P wersję z piętrowym łóżkiem. W tej przyczepie są trzy miejsca do spania 3 pojedyncze i jedno podwójne i co ważne jest lekka 1100 1200 kg. Niestety kupiłem Hymera i musiałem przerabiać ale teraz jest ok. Tę LMC 490 P wielokrotnie oglądałem i dziś kupiłbym właśnie tę przyczepę.

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?lang=pl&id=8180617&pageNumber=1&__lp=3&scopeId=MH&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=15800&makeModelVariant1.modelDescription=490&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Motorhome&segment=Motorhome&siteId=GERMANY&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=NO_EXPORT&customerIdsAsString=&crossBorderSearchEnabled=true&category=Caravan&tabNumber=2

Dodam również że popełniłem błąd jeżeli chodzi o DMC. Mam Forda Galaxy gdzie DMC to 2300 a mój Hymer ma DMC 1300 co daje 3600 co zmusza mnie do zrobienia E do B

Natomiast polecana LMC na max 1200 i to jest ważne jeżeli będziesz zmieniał kiedyś samochód np. na vana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak masz czas szukaj Sterckeman Starlett 490

Miałem podobny problem -3 wyrośniętych chłopaków-ale ta przyczepka pod względem układu wnętrza jest nie do pobicia. Ciężko znaleźć ,ale na moim przykładzie widać ,że się czasami udaje ( DMC 1200kG) :-)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie suma DMC przyczepy i holownika oraz pole O.1 w dowodzie rejestracyjnym auta to nieprzekraczalne warunki wstępne - w końcu będziesz woził tym rodzinę.

 

Nie wiem na ile pomoże Ci przerzucanie się konkretnymi typami przyczep, bo przecież producentów, typów i konfiguracji jest bardzo dużo, więc ja skupię się na radach ogólnych. Rzuć okiem na moją galerię, tam mam fotki wnętrza mojej Chateau. Tylne łóżko jest oddzielane ścianką, więc można normalnie działać. Ja mam tylko dwoje dzieci, więc wystarczy, ale widziałem takie wynalazki z dodatkowym pięterkiem powyżej.

 

Poszukaj na allegro, bo tam są tego setki - przynajmniej będziesz miał rozeznanie, a może nawet coś kupisz. :piwko:

 

Pozdrawiam,

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.