Skocz do zawartości

Pomoc w zakupie elementów do Dethleffs Integra


WALTER

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Cathay napisał:

1. Naprawa w serwisie jest nieopłacalna finansowo czyli: wtopiłem kupując złom.

2. Nie stać mnie na porządną naprawę czyli: nie stać mnie na taki model kampera jakiego kupiłem.

 

Masz wiele racji, jednak wyjątkowo uprościłeś temat.

Pozwolisz, że posłużę się moim przykładem. Jeżeli mam do kupienia drzwi, lusterko czy plastiki zewnętrze to zakup ich poza oficjalną siecią dealerską w Polsce (czyli znaczna marża dealera) może spowodować oszczędności. Z tego co jest mi wiadome Dethleffs i tak nie jest producentem tychże części.

Co do porządnej naprawy. Nie wiem dlaczego utożsamiasz porządną naprawę jednie w ramach autoryzowanych stacji? Jeszcze raz podkreślę, przy zachowaniu wszelkich reżimów technologicznych naprawa mogłaby być wykonana poza autoryzowanymi punktami.

Dotychczas pytam, słucham, czytam i analizuję. Chcę naprawić swój pojazd. Jeżeli będzie wymagało to zakupu części od dealera- zrobię to. Jeżeli cześć prac można wykonać poza „ASO” Dethleffsa, również zrobię to. Jednakże, tak jak napisałem wcześniej, chciałbym poznać wszelkie "za" i "przeciw".

Mam nadzieję, że nie będę zmuszony skorzystać z Twoich wskazówek :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, WALTER napisał:

Jeszcze raz podkreślę, przy zachowaniu wszelkich reżimów technologicznych naprawa mogłaby być wykonana poza autoryzowanymi punktami.

Pytanie ile jest warsztatów w których ktoś miał okazję poznać "reżim technologiczny".

 

7 minut temu, WALTER napisał:

Jeżeli mam do kupienia drzwi, lusterko czy plastiki zewnętrze to zakup ich poza oficjalną siecią dealerską w Polsce (czyli znaczna marża dealera) może spowodować oszczędności.

Przecież wiadomo że w przypadku  drobiazgów nie ma o czym mówić. Ale chodzi o poważne rzeczy związane w wymianą ściany bocznej. 

A już zupełnie inna sprawa, kto to ubezpieczy. Albo inaczej: czy ktoś to w ogóle powinien ubezpieczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już jest kawał samochodu. Fajny kamper, jeden z lżejszych w swojej klasie

Ale istotnie przy tym roczniku i klasie samochodu to może być drogo na oryginałach a dostępność części używanych będzie niestety znikoma

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na skąpość informacji i brak jakichkolwiek zdjęć obrazujących rozmiar i szczegóły uszkodzeń (prośby takie już tutaj padały), trudno   cokolwiek doradzać. Można oczywiście snuć domysły, ale do tego potrzeba szklanej kuli. Intuicja mi podpowiada, że kamper ma chyba iść po remoncie do dalszej odsprzedaży, co oczywiście mogłoby mieć swoje konsekwencje podczas jego odbudowy, ale to tylko wróżenie z fusów. Nie wiem, co można by w tym wątku jeszcze napisać :niewiem: No, może tylko jeszcze, o jednym z działów "Oferty Firm", który warto przejrzeć oraz tematy dotyczące remontów przyczep, z których doskonale można się zorientować w kosztach i zakresach pracy podczas odbudowy/budowy ścian itd.

IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Maras napisał:

Zanim zamówisz części u dilera w PL wyślij powiedzmy ze trzy zapytania  do różnych  dilerów w DE.    

Wczoraj napisałem do jednego z DE oraz do jednego z Czech :-) Czekam zatem na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, WALTER napisał:

Wczoraj napisałem do jednego z DE oraz do jednego z Czech :-) Czekam zatem na odpowiedź.

Tak z ciekawości ,będziesz mógł się nam pochwalić  cenami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście :-) tylko wczoraj była sobota, więc odpowiedź pewnie dostanę w poniedziałek lub wtorek.

A kamper, jak pisałem wcześniej kupiłem dla siebie, a nie na handel. 

Myślę, że przy odpowiednim moim zaangażowaniu jest możliwość naprawienia kampera w dobrych pieniądzach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.