Skocz do zawartości

Pomoc w zakupie elementów do Dethleffs Integra


WALTER

Rekomendowane odpowiedzi

Drogie Koleżanki i Koledzy,

 

Na wstępie chciałem wszystkich gorąco przywitać, jako nowy członek Waszej społeczności.

Parę dni temu zakupiłem  3 letniego uszkodzonego Dethleffsa- pełną integrę.

Kamper jest dość mocno uszkodzony, jednakże przy odpowiednim nakładzie czasu, pracy a przede wszystkim środków finansowych jestem pewien, że uda się przywrócić jego sprawność i funkcjonalność.

Przechodząc do rzeczy. Chciałbym nabyć parę elementów do niego. Niestety nowe, oryginalne są w kosmicznych cenach. Pozostaje więc demobil czy ich dorobienie.

1.       Cała ściana boczna, z poszyciem i sklejką. Gdzie ją można nabyć lub zamówić?

2.       Drzwi o wymiarach 192 x 70 (to wymiary otworu)?

3.       Szyba boczna prawa?

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skontaktuj się z firma Caravan-Serwis z Mosiny k/Poznania. Facet ma dobre opinie a przede wszystkim duże doświadczenie w odbudowie nawet mocno rozbitych kamperów. Myślę że mógłby ci sporo podpowiedzieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, WALTER napisał:

Chciałbym nabyć parę elementów do niego. Niestety nowe, oryginalne są w kosmicznych cenach. Pozostaje więc demobil czy ich dorobienie.

Witaj! Padło tu kilka "ciekawych" propozycji, warto zrobić sondaż, ale z całą mocą podkreślam: jeśli na jakąkolwiek z tych lub innych propozycji się zdecydujesz i powierzysz kampera jakiejś firmie, czy pojedynczemu wykonawcy, to bezwzględnie podpisz umowę zawierającą wszystkie konkrety (zakres prac, wycenę oraz koniecznie ostateczny termin wykonania, a nawet wariant obniżenia ceny usługi w przypadku niedotrzymania terminu, etc.). Wiem, o czym piszę. ;) Nie ufaj do końca wszystkim krążącym w necie opiniom. Gdybyś sam miał możliwość i warunki, byłbym większym optymistą, ale napisałeś: "nowe, oryginalne są w kosmicznych cenach", dlatego pomyślałem, że nie jesteś tak do końca w cenach zorientowany.

Po Twoim krótkim opisie, ale wystarczająco dającym do myślenia, śmiem twierdzić, że mimo zaniechania odbudowy na częściach nowych i oryginalnych, powinieneś się jednak przygotować na ceny bardzo wysokie. Może nie będą one "kosmiczne", ale z pewnością będą "nie z tej ziemi". W żadnym razie nie piszę tego, aby Ciebie zniechęcić (zakup dokonany), ale aby przygotować Cię psychicznie na szok cenowy, którego niewątpliwie doznasz, a który niekoniecznie będzie musiał odzwierciedlać jakość wykonanej odbudowy ...  Powodzenia :ok:

IMHO

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kristofer napisał:

Witaj! Padło tu kilka "ciekawych" propozycji, warto zrobić sondaż, ale z całą mocą podkreślam: jeśli na jakąkolwiek z tych lub innych propozycji się zdecydujesz i powierzysz kampera jakiejś firmie, czy pojedynczemu wykonawcy, to bezwzględnie podpisz umowę zawierającą wszystkie konkrety (zakres prac, wycenę oraz koniecznie ostateczny termin wykonania, a nawet wariant obniżenia ceny usługi w przypadku niedotrzymania terminu, etc.). Wiem, o czym piszę. ;) Nie ufaj do końca wszystkim krążącym w necie opiniom. Gdybyś sam miał możliwość i warunki, byłbym większym optymistą, ale napisałeś: "nowe, oryginalne są w kosmicznych cenach", dlatego pomyślałem, że nie jesteś tak do końca w cenach zorientowany.

Po Twoim krótkim opisie, ale wystarczająco dającym do myślenia, śmiem twierdzić, że mimo zaniechania odbudowy na częściach nowych i oryginalnych, powinieneś się jednak przygotować na ceny bardzo wysokie. Może nie będą one "kosmiczne", ale z pewnością będą "nie z tej ziemi". W żadnym razie nie piszę tego, aby Ciebie zniechęcić (zakup dokonany), ale aby przygotować Cię psychicznie na szok cenowy, którego niewątpliwie doznasz, a który niekoniecznie będzie musiał odzwierciedlać jakość wykonanej odbudowy ...  Powodzenia :ok:

IMHO

 

Strasznie negatywnie Jestes nastawiony do zycia.Kristofer .nie pierwszy dolujacy Post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, kriss1984 napisał:

 

Strasznie negatywnie Jestes nastawiony do zycia.Kristofer .nie pierwszy dolujacy Post.

A ja odpowiem tak .Odbudowa czy też naprawa busa czy też innego samochodu jest duuuużo tańsza od kampera. Dostępność części  uzywanych do tych pierwszych jest dostępna praktycznie od ręki a do kampera niestety nie a jak już są to ceny tych cześci są bardzo drogie.

Tu nie chodzi o samą naprawę bo jak ktoś jest zdolny i ma doświadczenie to zrobi to porządnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Strasznie negatywnie Jestes nastawiony do zycia.Kristofer .nie pierwszy dolujacy Post.


Post nie jest dołujący. Tylko praktyczny. Bo często kupa kasy włożona w odbudowę nie przynosi oczekiwanego efektu, firma "będzie pan zadowolony" okazuje się wtopą i to co miało być jak z fabryki wygląda jak szopa.

A co do szukania części zabudowy,może wyjść taniej samemu zbudować ścianę od zera.

Zresztą bez zdjęć ciężko cokolwiek wróżyć. Może pół zabudowy jest do remontu, tylko właściciel jeszcze tego nie wie


Wysłane z telefonu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Dziękuję za podjęcie się tematu. Bardzo się cieszę, że nieco rozgorzała dyskusja.

 Chciałbym w tym miejscu uściślić pewne kwestie.

Zdaję sobie sprawę, iż niektóre elementy będę zmuszony nabyć do mojej integry  od Dethleffsa. Drzwi boczne czy szyba boczna pasażera - jest jak się domyślam wykonana przez podwykonawców ( a nie przez Dethleffsa), z tym, że są to wzory „zastrzeżone”. Czyli dany podwykonawca ma zakaz produkcji tych elementów o takich wymiarach/parametrach itp. dla innych firm.

Dzięki temu jakoby jesteśmy zmuszeni cześć asortymentu zamawiać bezpośrednio od producentów tychże zabudów.

Szereg tych działań jest dla mnie zrozumiałych z punktu widzenia biznesu.

I tutaj konkretne moje pytanie:

1.       Czy Wy, jako doświadczeniu kamperowicze/forumowicze wiecie skąd najtaniej nabyć NOWE I ORYGINALNE części do mojego kampera

2.       A czy wiecie gdzie/ od kogo nabyć UŻYWANE, ale oryginalne części? Przeszukałem portale krajowe, ten na A, ten na O czy ten na eB i niestety nic.

Mimo, że jestem totalnym laikiem, raczkującym kamperowiczem zauważyłem, iż elementy od różnych modeli Dethleffsa można stosować zamiennie (dla przykładu drzwi od wersji TREND i ESPRIT są identyczne).

Mam jeszcze jedno pytanie.

3.       Czy jest firma w Polsce, czy znacie taką, która jest w stanie wykonać w tej samej technologii całą ścianę boczną do mojego kampera. 

Mając taką firmę będę mógł porównać koszt zakupu w Dethleffsie a koszt zrobienia takiej ściany przez firmę z zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kristofer napisał:

"(...)dlatego pomyślałem, że nie jesteś tak do końca w cenach zorientowany"

 "(...) że mimo zaniechania odbudowy na częściach nowych i oryginalnych"

ad 1. Masz w 100% rację. Jeszcze nie jestem w cenach zorientowany, stąd moje posty z prośbą o pomoc, o podpowiedzenie kierunku :-)

ad 2. Wciąż jestem otwarty na wszelkie opcje. Może się okazać, że jedynie część oryginalna będzie spełniać wszelkie reżimy technologiczne. Jednak, muszę poznać wszystkie "za" i "przeciw" :-)

1 godzinę temu, chris_66 napisał:


A co do szukania części zabudowy,może wyjść taniej samemu zbudować ścianę od zera.

Zresztą bez zdjęć ciężko cokolwiek wróżyć. Może pół zabudowy jest do remontu, tylko właściciel jeszcze tego nie wie emoji1787.pngemoji1787.png


Wysłane z telefonu emoji12.png

 

Krzysztofie,

Właśnie o to mi chodziło. Może się okazać, iż zrobienie ściany od zera wyjdzie parokrotnie taniej niż zakup nowej. Jakbym miał "magika", który ma gotową formę/wymiary mojego kampera, zrobienie ściany mogłoby odnieść zamierzony cel.

Pocieszyłeś mnie z odbudową połowy kampera:-) Mam nadzieję, że tak źle nie jest. Swoją drogą robię go dla siebie, więc chciałbym aby był poprawnie naprawiony i służył mi na lata :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Naprawa w serwisie jest nieopłacalna finansowo czyli: wtopiłem kupując złom.

2. Nie stać mnie na porządną naprawę czyli: nie stać mnie na taki model kampera jakiego kupiłem.

Ani troszkę Cię nie próbuje urazić czy wyśmiać. Każdy z nas pewnie wtopił kiedyś na aucie, a i każdy z nas chciał auto ponad stan. To przecież ludzkie.

 

Wyjścia masz dwa.

Na pierwszym pewnie stracisz finansowo trochę, bo jest nim sprzedaż dalej tego auta tak jak stoi.

Druga opcja, jeśli kupiłeś go naprawdę tanio, a jednak nie musisz mieć "aż takiego" kampera, to wymontować co się da, kupić zdrową blaszankę i przemontować klamoty do środka. Wszystko czego nie wykorzystasz sprzedasz. A kampera będziesz miał fajnego.

Pamiętaj też że każdy kamper jest mało bezpieczny w przypadku kolizji, lecz  najgorsze są integry  które mają poziom bezpieczeństwa zbliżony do daewoo tico. Wyobraź więc sobie jaki będzie poziom bezpieczeństwa integry zrobionej przez rzemieślnika. To że ściana będzie wyglądała nawet ok, to nie znaczy że będzie choć trochę bezpieczna w razie bum.

Raz jeszcze podkreślam, że piszę bez napinki i życzę powodzenia.

 

Edytowane przez Cathay (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kriss1984 napisał:

 

Strasznie negatywnie Jestes nastawiony do zycia.Kristofer .

Do życia??? Negatywnie nastawiony??? :look:  Jestem realistą :skromny: Być może zbyt mało w swoim życiu widziałeś ;) Być może mając moje doświadczenia, miałbyś inne zdanie, niż obecnie :hmm:

3 godziny temu, kriss1984 napisał:

nie pierwszy dolujacy Post.

Tu już chyba przesadziłeś ;)

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.