Skocz do zawartości

carver 5500 turbo fanmaster


Rekomendowane odpowiedzi

witam kupiłem piecyk gazowo-elektryczny carver 5500 będę próbował go odpalić ale mało jest na jego temat w Internecie. Wygada na kompletny ale brak jednej wtyczki jak na foto ma ktoś info co tam ma być podejrzewam 12v . Będę wdzięczny za info 

15894552548551112373701492268121.jpg

15894553470206517607870368010355.jpg

Edytowane przez numizmatyk99 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się odpalić  iskrownik bez modułu wyszło że masa to zielony A biały + , w sieci znalazłem zdjęcie zamontowanego pieca gdzie były dwa zielone i dwa białe idąc tym tropem wyszło że masa zewnętrzny A środkowy biały + ???? tyle że jak podpinam przez bezpiecznik 7 amper pali go(większego nie daję by coś nie uszkodzić). Dając masę na środkowy nic się nie dzieje a iskrownik nie działa, w panelu sterowania nie palą się diody A wentylator nie chodzi był sprawdzany i działa ????

20200515_205315.jpg

20200514_105310.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz widzę jakieś inne zdjęcia. To, że dałeś "mniejszy" bezpiecznik, wcale nie oznacza, że cokolwiek zabezpieczyłeś, tym bardziej przed odwrotną polaryzacją. Mogłeś jednak coś uszkodzić lub było już uszkodzone. Poza tym, aby uruchamiać coś, czego się nie zna, wypadałoby wcześniej zdobyć wiarygodny schemat podłączenia wszystkich złączy, aby wiedzieć, co i jak i nie popełnić błędu. Metody na "próbę", a nóż się uda, nie rokują dobrze. Nie znam tego układu, więc nie pomogę, ale na Twoich poprzednich zdjęciach widać wyraźnie obwód "wspólny", czyli inaczej mówiąc "masę". Są obwody, gdzie "masa" nie musi być jednocześnie "minusem" zasilania. Na Twoich zdjęciach natomiast widać, że środkowy pin, to jednak minus. Świadczy o tym choćby podłączenie kondensatorów elektrolitycznych, co możesz potwierdzić nawet teraz, sprawdzając miernikiem. Ustawiasz miernik na pomiar ciągłości obwodu i jedną końcówkę pomiarową przykładasz do wspomnianego środkowego pinu, a drugą do minusowej "okładziny" kondensatora. Usłyszysz piszczenie, które potwierdzi to połączenie.

Zaznaczyłem punkty na płytce: (chyba, że jednak coś źle widzę, ale nie sądzę):

 

AA.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całość kupiłem za 100zl choć cały piecyk chodzi ponad 1000zl podejrzewałem że może być całkowicie uszkodzony ale lubię majsterkowac i dłubać :)) (iskrowik miał upaloną ścieżkę masy którą odtworzylem i zaczoł działać) Ktoś faktycznie mógł odwrotnie podpiąć i sprzedał .  Od 2 tygodni szukam informacji o tym piecku (chyba jest rzadki i drogi sam moduł na Ebay 100 funtów) i nic są instrukcje obsługi itp ale zero o podpięciu. Jutro podepnę i pomierze Bardzo Dziękuję za pomoc i sugestie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się uruchomić, po prawidłowym podłączeniu dzięki informacją Kirstofera piecyk nadal się nie uruchamiał winny okazał się palel sterowania . Nie było styku między płytą a pinami nie da się tego zlutować bo nie ma do czego(ktoś już to próbował są ślady) . Między płytą a pinami były miedziane podkładki które dotykają płyty i są lutowanie do pinow. Są już utlenione i nie przewodzą połączyłem cienkim drucikiem i działa. Spróbuję to zalać klejem przewodzacym prąd. 

20200516_094419.jpg

20200516_105140.jpg

Edytowane przez numizmatyk99 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.