Skocz do zawartości

Pompka spłuczki toalety nie działa


Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Kristofer napisał:

Czy ona była zamiast tej kostki? Kostkę przyłączeniową założyłeś teraz?

 

Tak ale już zrobiłem to po swojemu czyli przewody ocynowalem skrecolem kostką, oraz zaizolowalem klejem na gorąco 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Irek S napisał:

MARKON jesli  to połączenie było w spłuczce to sie nie dziwie. Tam powinien isć ciagły przwód i dopiero pod  kasetą sie łączyc

Otóż to :ok:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Irek S napisał:

MARKON jesli  to połączenie było w spłuczce to sie nie dziwie. Tam powinien isć ciagły przwód i dopiero pod  kasetą sie łączyc

Też mi się to wydało dziwne bo kabel jest 230V, więc czyjś patent, ale przyczepę kupiłem już z takim problemem " proszę Pana nie działa spłuczka"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MARKON napisał:

Tak ale już zrobiłem to po swojemu czyli przewody ocynowalem skrecolem kostką, oraz zaizolowalem klejem na gorąco 

Po odcięciu przewodów starej pompki, należy zlutować końcówki przewodów z kasety i nowej pompki, nakładając na nie przed zlutowaniem, przynajmniej 10 cm odcinki rurki termokurczliwej. Dopiero takie podłączenie jest szczelne. Przewody są zanurzone w wodzie, która wypełnia spłuczkę i na połączeniu nie może być żadnych kostek, wtyczek itp. Jednym słowem: szczelność - to jest podstawowy wymóg tego połączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Irek S napisał:

Kris u mojego brata co rok po każdej zimie w kiblu zawiesza sie pompka traktuje ją WD 40 I juz 3 lata działa

Pompka, pompce nierówna. Może kwestia szczęścia, nie wiem, ale napisałem, jak zrobić prawidłowo. Budowa pompki jest tak prosta, jak budowa cepa, więc uszczelnienie, to nic innego, jak malutki pierścień gumowy wokół osi wychodzącej z silniczka. Jeśli O-ring się uszkodzi, co przy WD40 jest prawdopodobne, to po pompce, ale jak pisałem - kwestia szczęścia.

PS

Przy okazji dodam jeszcze jedną ważną rzecz, a nie wszyscy zwracają na to uwagę przy podłączaniu zasilania pompki, zwłaszcza, że gdy pracuje i woda leci, to wszystko wygląda OK. Bardzo ważna dla trwałości pompki jest prawidłowa polaryzacja podłączenia zasilania, inaczej wirnik pompki obraca się w przeciwnym kierunku. Pompka pracuje, ciśnienie wody jest nieznacznie niższe, ale wirnik zamiast odpychać wodę od korpusu "silnika", w tym przypadku jak gdyby ją wciąga pod wirnik. Oczywiście O-ring nie wytrzymuje tego i po pewnym czasie traci szczelność. Woda/wilgoć dostaje się do komory z silniczkiem, a reszta jest już oczywista. Pompka żyje znacznie krócej, niż powinna.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety pompka padła i reanimacja jej nie pomogła.

Doradźcie proszę czy mogę tę pompkę Pompka do toalety kempingowej C2 / C200 THETFORD (https://goliat.com.pl/pompka-do-toalety-kempingowej-c2-c200-thetford,3,8301,7389) zamontować zamiast oryginalnej?

Jaki macie patent aby przeprowadzić przewód zasilający przez oryginalny otwór z uszczelką gumową. Jak dla mnie jest to nie możliwe gdyż nie jestem w stanie tam ręki włożyć.

Ewentualnie gdzie można taką pompkę kupić. Przeszukałem sieć wzdłuż i poprzek - nie znalazłem...:(

pompka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.