Skocz do zawartości

Adria Superior 700 - ogrzewanie Alde


PMKalisz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

jestem nowym forumowiczem i do tego zielonym w temacie przyczep więc jeśli walnę jakieś gafy wybaczcie.

Weszłem w posiadanie przyczepy Adria celem ustawienia jej na działce nad jeziorem (alternatywa na początek i rozwiązanie dla gości), przyczepa datowana jest na 1978 rok ale wnętrze wygląda przyzwoicie z zewnątrz tak sobie ale po dorobieniu okien i drzwi oraz uszczelnieniu będzie ok. 

Wnętrze przerabiam znacząco ale mam pytanie dotyczące systemu ogrzewania, ponieważ zainteresował mnie fakt rozmieszczenia w całej przyczepie czegoś na wzór grzejników przepływowych, co wydaje się być dobrym rozwiązaniem dzięki któremu całość jest ogrzewana równomiernie. Obawiam się jednak samego piecyka. Jakie macie doświadczenie i rady odnośnie tych urządzeń ? Czy warto ryzykować ich uruchomienie po tylu latach a może zastosować coś innego do nagrzewania wody w instalcji grzewczej ? Nadmienię, że przyczepa będzie miała stały dostęp do energi elektrycznej.

Adria_1981_13.jpg

20200404_115821.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. 

Przedewszystkim sprawdź szczelność instalacji gazowej oraz elektrycznej, sprawdź czy w zbiorniczku wyrównawczym jest odpowiedni poziom glikolu. Jęśli komin taka rura idącą od Alde  jest drożny instalacja gazowa szczelna oraz elektyczyczna sała, nie powinno się nic stać 

Piecyk odpali albo nie ?

Edytowane przez sebka34 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, sebka34 napisał:

Witaj. 

Przedewszystkim sprawdź szczelność instalacji gazowej oraz elektrycznej, sprawdź czy w zbiorniczku wyrównawczym jest odpowiedni poziom glikolu. Jęśli komin taka rura idącą od Alde  jest drożny instalacja gazowa szczelna oraz elektyczyczna sała, nie powinno się nic stać 

Piecyk odpali albo nie ?

Dzięki, instalacja jest pusta więc muszę ją napełnić i tu dwa małe pytania : czy do testów mogę nalać wodę i drugie (troche banalne) jak / gdzie ją napełnić - przez zbiornik wyrównawczy ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja u siebie w efekcie końcowym usunąłem piec i jeden grzejnik ten w miejscu kuchni. W to co zostało plus ogrzewacz elektryczny weszło 10l więc jeśli masz oryginał wejdzie więcej. O ile pamiętam znalazłem gdzieś taką informację chyba w instrukcji serwisowej z Holandii że pełny odpowietrzony system mieści 22l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.