Skocz do zawartości

Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus


kojus

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Maras napisał:

Masz jeszcze wolne miejsca ? :) 

A wracając do tematu...

Jak widzę kogokolwiek z maską to mogę powiedzieć ,że jest to osoba odpowiedzialna ,która dba o siebie oraz o innych.

Sam jak wychodzę tylko do spożywczego okazjonalnie co kilka dni bo nigdzie indziej nie mam potrzeby to zakładam taki zestaw. Może wyglądam jak kosmita  ale mam to gdzieś

      

 

5355.jpg

To jest prawdziwy zestaw https://images.app.goo.gl/5yQhwqmc8XfpXNvV7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Nalewa92 napisał:

A jak chcesz dotrzeć na wakacje do Chorwacji gdy puki co są zamknięte granice ?  

2. Granice są pozamykane i puki co nikt cię nie wypuści z kraju

Oczywiście, że teraz nie wyjadę ale póki co są szanse, że jednak w czerwcu granice się otworzą.

Trzeba zakładać scenariusz optymistyczny:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maras napisał:

Masz jeszcze wolne miejsca ? :) 

A wracając do tematu...

Jak widzę kogokolwiek z maską to mogę powiedzieć ,że jest to osoba odpowiedzialna ,która dba o siebie oraz o innych.

Sam jak wychodzę tylko do spożywczego okazjonalnie co kilka dni bo nigdzie indziej nie mam potrzeby to zakładam taki zestaw. Może wyglądam jak kosmita  ale mam to gdzieś

      

 

5355.jpg

Tak z ciekawości gdzie kupuje się takie maski ? W aptekach ? Sklepach medycznych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lbuster napisał:

Wierzycie w to, że w Chinach się zatrzymało?

Jak dla mnie, to tam jest jeszcze lepsza propaganda niż u nas ;)

Czemu nie? To przekozaki są, przecież dal niech wyprodukować maski dla całego świata czy płyn do dezynfekcji to pestka, a u nas Orlen niby zarobił płyn widmo ale na Orlenach na stałem przyklejone kartki, płynu brak czekamy, dzisiaj nadal kartki.

Edytowane przez witus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, byry007 napisał:

Kolega napisał wszystko na temat maseczki emoji106.png

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Zdania w tym temacie są podzielone ale...

Wielkość wirusa jest jaka jest jednak to nie jest tak że on unosi się w powietrzu sam z siebie. Musi być przenoszony na jakimś materiale, sorry za uproszcznie, najczęściej jest nim "ślina". I tu już nie jest tak że taka maseczka jest a jakby jej nie było. Zdaniem wielu lekarzy nawet najprostsza maseczka czy chociażby naciągnięcie koszulki na twarz stwarza barierę. Im więcej barier tym większe szanse na uniknięcie. Tak samo jak rękawiczki podczas wizyty w sklepie. Lepiej mieć niż nie mieć. Oczywiście nie dotykamy ręką w rękawiczce choćby nie wiem co okolic twarzy ale po zdjęciu i wyrzuceniu rękawiczki, porządne umycie rąk rozwiązuje sprawę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę u mnie w firmie, jak przychodzą klienci. Oczywiście wszyscy w rękawiczkach, ale wszystko wymaca rękawiczką a później i tak weźmie telefon, portfel czy zakupy które położy na blacie w kuchni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomii napisał:

Mam ale weź maskę i będziesz odpowiedzialny za chodzenie do sklepu ;)

No to Tomku jesteśmy umówieni :ok: 

Zaatakuje posesje nagle i niespodziewanie jak prawdziwy wirus :)  

 

16 minut temu, witus napisał:

Tak z ciekawości gdzie kupuje się takie maski ? W aptekach ? Sklepach medycznych ?

Kupiona w DE . 3M SAFETY BOX 1000 MC  Jest to maska albo półmaska firmy 3M  takich zestawów u nas nie widziałem.   Na allegro  ew. w sklepach BHP  ,  są ale nie w zestawach .

  U mnie jak widać półmaska ,dwa filtry węglowe i na nie nakładki  przed którymi  jeszcze montujesz filtr P2 ew, P3 . Maseczki na gumkę ,stopery na uszy , chusteczki i gogle.

 

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, dudek_t napisał:

Zdania w tym temacie są podzielone ale...

Wielkość wirusa jest jaka jest jednak to nie jest tak że on unosi się w powietrzu sam z siebie. Musi być przenoszony na jakimś materiale, sorry za uproszcznie, najczęściej jest nim "ślina". I tu już nie jest tak że taka maseczka jest a jakby jej nie było. Zdaniem wielu lekarzy nawet najprostsza maseczka czy chociażby naciągnięcie koszulki na twarz stwarza barierę. Im więcej barier tym większe szanse na uniknięcie. Tak samo jak rękawiczki podczas wizyty w sklepie. Lepiej mieć niż nie mieć. Oczywiście nie dotykamy ręką w rękawiczce choćby nie wiem co okolic twarzy ale po zdjęciu i wyrzuceniu rękawiczki, porządne umycie rąk rozwiązuje sprawę. 

I to jest kluczowe w tym wszystkim. Oczywiście im lepsza maseczka (bariera) tym lepiej, ale nawet najprostsza bariera w przypadku zwłaszcza kaszlu, przy którym ślina z wirusem wyrzucana jest bardzo intensywnie i w bardzo dużej ilości, gwarantuje ograniczenie pola rażenia i zmniejszenie stężenia wirusa.

Dlatego jak ktoś kaszle (albo mówi wyjątkowo soczyście-:) powinien maseczkę, albo jakąkolwiek inną ochronę stosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maras napisał:

 

 

Kupiona w DE . 3M SAFETY BOX 1000 MC  Jest to maska albo półmaska firmy 3M  takich zestawów u nas nie widziałem.   Na allegro  ew. w sklepach BHP  ,  są ale nie w zestawach .

  U mnie jak widać półmaska ,dwa filtry węglowe i na nie nakładki  przed którymi  jeszcze montujesz filtr P2 ew, P3 . Maseczki na gumkę ,stopery na uszy , chusteczki i gogle.

 

  

https://www.brillux.pl/produkty/415252_walizka-safety-box-3m-1000-mcwe/

Szukaj w sklepach zaopatrujacych lakierników itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, witus napisał:

Czemu nie? To przekozaki są

Raczej gospodarka za bardzo im się skurczyła więc musieli coś zrobić. Nie wierzę, że przy dziesiątkach tysięcy potwierdzonych zakażonych nic im się nie wydostało i nie ma nowych ognisk. A jak teraz wrócą do pracy to będzie powtórka z rozrywki, choć będą lepiej przygotowani.

Plusem jest fakt, że ich obywatele są bardziej karni niż np. Włosi i mogą lepiej się stosować do zaleceń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, lbuster napisał:

Raczej gospodarka za bardzo im się skurczyła więc musieli coś zrobić. Nie wierzę, że przy dziesiątkach tysięcy potwierdzonych zakażonych nic im się nie wydostało i nie ma nowych ognisk. A jak teraz wrócą do pracy to będzie powtórka z rozrywki, choć będą lepiej przygotowani.

Plusem jest fakt, że ich obywatele są bardziej karni niż np. Włosi i mogą lepiej się stosować do zaleceń. 

aaa fakt nie zrozumiałem .. widziałem, że się pochwalili, że ostatni zarażony został wyleczony, szpital rozebrali, media obiegły zdjęcia lekarzy ... ale czy to prawda to faktycznie nie wiadomo. W trójce dzisiaj słyszałem Brytyjczyka, kto®y był w chinach, mówił jak w trzech etapach u niego przebiegała choroba, trzecim było zapalenie płuc, był w szpitalu, wyszedł zdrowy. Więc chyba leczyli ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za gruba sprawa, żeby próbować to przykrywać propagandą i liczyć na to, że prawda nie wyjdzie. Nie daliby w dzisiejszych czasach rady z blokadą informacyjną na taką skalę. Miejcie mnie za naiwniaka, ale jestem w stanie uwierzyć Chińczykom. Spięli się, jak oni potrafią, zamordyzm do tego pełny, i mogli dać radę, tym bardziej, że idzie to w schemacie właściwym dla epidemii - każda zaczyna naturalnie wygasać, czemu wydatnie pomogli.  

Oby tylko nie było to przedwczesne i nie nastąpiło "odbicie", albo jakaś mutacja tego ustrojstwa.

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.