Skocz do zawartości

Panel solarny na osobówce?


Kombinator

Rekomendowane odpowiedzi

Prawda taka że jak jeździ się na kempingi to chyba lepiej wziąść ten prąd jak sie go potrzebuje A skoro ktos jeździ na dziko to faktycznie powinien bardziej obcować z przyrodą a nie bawić się prądami ... A więc wszystko zależy od sposobu podróżowania i przygotowania sprzętu

Ja nie mam solara bo to nie dla mnie ... Lubie sie przemieszczać i szybko sobie doładuje aku Solary też cudów nie czynią w cieniu .... a tak zawsze lepiej stanąć, niż sobie piekarnik w budzie robic żeby się podładować Kwestie finansowe i opłacalność pomijam bo każdy wydaje swoje pieniądze jak chce

My nie jesteśmy jacyś "żarłoczni" i nigdy nie musieliśmy sie ograniczać z prądami, czy to na dwu tyg urlopie czy pod stokiem w zimie ... ale to jest też kwestia przygotowania (piec, lodówka=gaz)

Co do solara na holowniku czy wogóle montażu z innych pojazdów to już wogóle jakiś kosmiczny pomysł :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, kit napisał:

Co do solara na holowniku czy wogóle montażu z innych pojazdów to już wogóle jakiś kosmiczny pomysł

Dlaczego? Kolega ma dużą lodówkę i zbiornik wody z pompką w bagażniku. Na zewnątrz +30, a on wraca do autka po 4 godzinach i zimniutka mineralna od ręki.

Na wędkarskie wypady też jak znalazł. B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, kit napisał:

My nie jesteśmy jacyś "żarłoczni" i nigdy nie musieliśmy sie ograniczać z prądami, czy to na dwu tyg urlopie czy pod stokiem w zimie ... ale to jest też kwestia przygotowania (piec, lodówka=gaz)

Tak masz racje - z naciskiem na to ostatnie, czyli gaz - o ile mnie moja starcza pamięć nie myli  masz ogrz. bez nadmuchu redukujesz sporo zapotrzebowania na energie elektr. właśnie gazem - lodówka jest pradożercą  trumawent też  a i webasto również :) 
 

23 godziny temu, kit napisał:

Co do solara na holowniku czy wogóle montażu z innych pojazdów to już wogóle jakiś kosmiczny pomysł :hehe:

oj tam oj tam - jakby kosmicznych pomysłów nie było to Amstrong nie wyladowałby na księżycu :) 

 

29 minut temu, BUMERANG napisał:

Dlaczego? Kolega ma dużą lodówkę i zbiornik wody z pompką w bagażniku. Na zewnątrz +30, a on wraca do autka po 4 godzinach i zimniutka mineralna od ręki.

Na wędkarskie wypady też jak znalazł.

No tu też się zgodzę - choć nie do końca,   jakoś takoś nieco mi nie pasuje wymieniony rodzaj napoju :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BUMERANG napisał:

Dlaczego? Kolega ma dużą lodówkę i zbiornik wody z pompką w bagażniku. Na zewnątrz +30, a on wraca do autka po 4 godzinach i zimniutka mineralna od ręki.

Na wędkarskie wypady też jak znalazł. B)

Ale tu nie forum wędkarskie :D

39 minut temu, smok_wawelski napisał:

Tak masz racje - z naciskiem na to ostatnie, czyli gaz - o ile mnie moja starcza pamięć nie myli  masz ogrz. bez nadmuchu redukujesz sporo zapotrzebowania na energie elektr. właśnie gazem - lodówka jest pradożercą  trumawent też  a i webasto również :)...

Dlatego pisałem że ważne jest przygotowanie sprzętu i sposób podróżowania :ok: ... bo idealnego rozwiązania niestety nie ma ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.