Skocz do zawartości

Markiza +napęd elektryczny


Bob Duży

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Bob Duży napisał:

ale za to silny

W zasilanie wepnij regulator napięcia i będzie słabszy. Są dostępne przetwornice z regulacją napięcia i prądu wtedy wystarczy zmniejszyć prąd i będzie słabszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś  byłem doradcą technicznym w firmie produkującej  napędy do rolet i markiz oraz automatykę do nich.
Markizy napędzane były elektrycznym  silnikiem rurowym - oczywiście były  to markizy do domów ale może warto popodglądać rozwiązania i coś pokombinować :)

Zerknij na strony firm Selve i Somfy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mi chodziło czy ktoś  forumowiczów bawił się w to, koncepcje mam na to, przekładnia z silnikiem która mieści się w dłoni jest gotowa musiałem tylko wytoczyć wałek który będzie włożony do markizy. Uruchamiane będzie zdanie z pilota 430mhz któego używam do oświetlenia wewnątrz. Odbiornik 4ch. https://pl.aliexpress.com/item/4000344856569.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.74ff4565TZKxSj&algo_pvid=680f3c86-25b1-4d85-8c4c-58d694ffd424&algo_expid=680f3c86-25b1-4d85-8c4c-58d694ffd424-59&btsid=0b0a0ae215836015664078704e8a22&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_ wbrew pozorom bo silnik klasy 380/420 daje radę rozwinąć i zwinąć markizę. Znajdę chwilę to wytnę podstawe.

Edytowane przez Bob Duży (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że to nie to i domowe markizy to cięższy kaliber  i tak też Cie zrozumiałem - podałem tylko jako mat do ew adaptacji jakiś rozwiązań czy sterowań  na DIY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, danielpoz napisał:

Fiamma ma gotowy set do markiz. 

Podaj ceny tych setów bo to co ja kiedyś znalazłem to tak szczerze nie wiem kto się  z czym zamienił. Ceny jak za wodę w dobie apokalipsy.  Może w pn wstawie foty jak to rozwiązałem o ile będzie czas.:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej, jak masz gotowy silnik i jesteś w stanie go spiąć mechanicznie z roletą, to regulacji wydajności użyj układu elektronicznego 

 

 

 

Edytowane przez PolariS (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Bob Duży napisał:

Podaj ceny tych setów bo to co ja kiedyś znalazłem to tak szczerze nie wiem kto się  z czym zamienił. Ceny jak za wodę w dobie apokalipsy.  Może w pn wstawie foty jak to rozwiązałem o ile będzie czas.:)

 

1400zł do f45 i 1600 do f65

Czy to dużo czy mało ciężko określić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, PolariS napisał:

Tak jak pisałem wcześniej, jak masz gotowy silnik i jesteś w stanie go spiąć mechanicznie z roletą, to regulacji wydajności użyj układu elektronicznego 

 

 

 

Nie ma potrzeby, mechanizm będzie mały ale mocny ze względu na przełożenie przekładni. Zmniejszenie obr silnika nic mi nie da poza spowolnioną pracą. Jak mi się uda w pn wstawie foto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Troszkę odgrzeje temat ale myślę o dorobieniu końcówki do wkrętarki podobnej https://www.kena.pl/pl/index.xhtml?productId=1773&catId=20 Kod produktu: B-549700, ale potrzebuje średnicy i długości wałka oraz grubości jak i wymiarów bolców. Proszę o pomoc dlatego że swoją korbę zgubiłem a do następnej wykorzystam korbę od podpór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.