Skocz do zawartości

Totalnie nowa w temacie :)


AleksandraMa

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry, witam się ze wszystkimi :)

Forum czytam i przeglądam od niedawna i trochę się tu jeszcze gubię! Ilość wątków i tematów onieśmiela? dlatego postanowiłam zebrać się na odwagę i napisać.

W tamtym roku kupiliśmy z mężem działkę rekreacyjną. Docelowo będziemy chcieli wybudować domek, ale to może nam zająć jeszcze jakieś 2 lata. Pomyślałam więc, aby kupić przyczepę kempingową na ten czas. Niestety tu zaczęły się schody, kompletnie się na tym nie znam i oglądam wszystkie mocno w ciemno?. Byłam u sprzedawcy na parkingu na Płochocińskiej w Warszawie, ale nic mnie tam nie ujęło i miałam wrażenie, że przyczepy są mocno zapuszcone jak za te ceny☹️.

Pojechałam też do jednego pana do Ciechanowa obejrzeć te dwie przyczepy (na dole) i nawet byliśmy zainteresowani tą większą Abi Award Tristar, ale pan mówi, że "wszystko powinno działać", tylko że nie było jak sprawdzić - to pierwsza czerwona flaga. Później w domu naczytałam sie na forum różnych komentarzy na temat angielek i mocno zwątpiłam?

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-dmc-900kg-CID5-IDDnFZ6.html

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-abi-1998r-CID5-IDDkyqy.html#a1103a8cf5

Nie szukam cudów (chyba, że mi się tylko tak wydaje?), chciałabym aby przyczepa nie przeciekała, miała sprawną instalację gazową i elektryczną, aby nie śmierdziało w środku, gdyby była na chodzie i można by nią było gdzieś pojechać to byłby dodatkow atut ? . Taka 2 osobowa - kanapa zamieniana w łóżko, mała kuchenka i łazienka.

Czy moglibyście użyczyć mi swej wiedzy i podpowiedzieć jakich modeli powinnam wypatrywać? Na co zwrócić uwagę? A może wiecie gdzie w okolicy Warszawy +100/150km można kupić jakąś przyczepę? Lub jest jakiś sprawdzony sprzedawca?

Byłabym bardzo wdzięczna za rady?

Pozdrawiam serdecznie!

Ola

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AleksandraMa napisał:

chciałabym aby przyczepa nie przeciekała, miała sprawną instalację gazową i elektryczną, aby nie śmierdziało w środku

Takich jest bardzo dużo.

Godzinę temu, AleksandraMa napisał:

gdyby była na chodzie i można by nią było gdzieś pojechać to byłby dodatkow

Takich troszkę mniej, ale nadal dużo.

 

Pierwsze pytanie, czy po dwóch latach, gdy już wybudujecie chałupkę, to przyczepę sprzedajecie czy będziecie z nią jeździli. A może już tylko ma trafić na złom?

Od tego zależy czy warto kupić dobrą, średnią, czy taką która ma przetrwać dwa lata i dokonać żywota.  Bo wiadomo że bez sensu szukać idealnej, jeśli potem pójdzie ona do śmieci.

I powiedz jaką ma mieć wielkość?

Marka w tym przypadku jest sprawą mało ważna.

Jaki macie budżet?

 

P.S. a tak w ogóle, to sprzedajcie tą działkę i kupcie za to lepszą przyczepę lub kampera. Działka rekreacyjna, to nie zawsze, ale w 90% przypadków samo zło. Szczególnie dla młodych ludzi, a po zdjęciu widzę że tacy właśnie jesteście.

 

 

 

Edytowane przez Cathay (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaproponował zbudowanie altanki i zakup dużego , wysokiego namiotu. Koszty podobne ale wszystko nowe, świeże, z wykorzystaniem przyszłościowym na więcej niż dwa lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Cathay napisał:

Pierwsze pytanie, czy po dwóch latach, gdy już wybudujecie chałupkę, to przyczepę sprzedajecie czy będziecie z nią jeździli. A może już tylko ma trafić na złom?

Najprawdopodobniej chcielibyśmy ją potem sprzedać. Co do wielkości to max do 6m (jeśli takie było Twoje pytanie :) ) - dla 2 osób, a budżet mamy do 10 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.