Skocz do zawartości

Uszczelnienie zlewu oraz brodzika


Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, chris_66 napisał:

teraz kwestia czy autor chce szybko i łatwo silikonem na jeden sezon (co też nie jest głupie), czy dobrze i trochę więcej pracy na dłużej

Chcę żeby było zrobione raz a dobrze także będzie to biały Sikaflex 221.

Teraz pytanie czy nie będzie on zmieniał koloru z biegiem czasu oraz czy nie będzie problemu z usunięciem go w 100% jeśli zmieniłbym kiedyś zdanie i chciał użyć czegoś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Przemysław - zacznij tak:    google szukaj "sikaflex 221.pdf karta wyrobu" wiele odpowiedzi tam znajdziesz
Nie nie zmienia koloru o ile go nie polejesz sokiem z buraka, nie znaczy to też że bedzie dokładnie taki biały jak Twój brodzik ale dokładnych kolorów wg RAL nie znajdziesz
Usuniecie będzie możliwe tak jak napisałem - nożyk, struna - nie wiem czy są środki chemiczne do 221 możesz zapytać w Sika lub sprawdzic na ich stronie jest przewodnik
221 to poliuretan ale jaki dokładnie nie wiem wiec nie wiem czym go ugryźć

Usunięcie mechaniczne każdego klejo -szczelniacza na tip top w 100% tak aby nie uszkodzić elementów - będzie praco i czasochłonne

Nie pasi to daj wkoło brodzika katowniczek lub ćwierćwałek plastikowy na butylu - rozbieralne zrobi okapnik woda nie wlezie  - ale w sumie wole usuwać 221 niz butyl  który siedzi ze 2-3 lata 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chris_66 napisał:

miło mi :przytul:

teraz kwestia czy autor chce szybko i łatwo silikonem na jeden sezon (co też nie jest głupie), czy dobrze i trochę więcej pracy na dłużej

@chris_66 Jaka jest różnica w układaniu sylikonu a tego wurtha? Dlaczego przy nim jest więcej roboty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze Dekaseal 1517 i Dekaseal 8869 oba można malować farbami ,oba na bazie butylu.Nie pamiętam który z nich zastosowałem do uszczelnienia brodzika i pomalowałem farbą olejną z pięć lat temu i do tej pory jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyślę jeszcze raz wszystko na spokojnie z tym Sikaflexem 221.

Na tą chwilę jednak dam przeźroczysty silikon i będę obserwował jak się zachowuje.

Łatwiejszy do nałożenia, usunięcia no i nie będzie widoczny za bardzo jak coś nie będzie dokładnie nałożone.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wurth vs 221 czy silikon vs 221 ?

 

No ale jest biały i biały default_smile.png weź wzornik RAL default_smile.png wydawało mi sie ze Wurth byl transparent nie popatrzylem w kartę wyrobu ot i błąd default_smile.png

No to może jeszcze złotówka ceny default_smile.png

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek to niby też poliuretan nie do końca wiem czy on całkiem tężeje i naskórkuje gładką nie lepiącą powierzchnia to jeden temat, drugi to taki że to raczej materiał dylatacyjny do szerszych szczelin stąd go często masz w budmarketach
 

Cytat

. Szerokość szczeliny powinna wynosić od 10 do 35 mm

Wsio  stoi w piśmie TUTAJ

 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek przyznam szczerze, iż tego nie doczytałem. Widzialem test kiedyś w składzie budowlanym. Test był na wyginanie rozciąganie i wibracje . Wypadł fajnie. Ale faktycznie min 10mm to dużo.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak że tym nie zrobisz szczeliny 3-5mm ale  producent jednak przeznacza je do szczelin szerszych - sam go też w budmarketach widywałem i czasem kusiło mnie coś tym robić :)  Nie to Grzesiek żebym Ci docinał - ale widzisz to najlepszy dowód na to co pisałem  - przeczytanie karty wyrobu ogólnie dostępnej w necie trwa  2 minuty i można zrobić  zgrubna selekcje środków pod swoje potrzeby a resztę dopytać.

Dziwi mnie tylko schemat który powtarza się już kilkakrotnie  - napinka, zażarta dyskusja, wyjaśnienia, linkowania kart wyrobów - paru ludzi co rozebrało kilka bud czy kamperów i pokleciło je z powrotem do kupy oraz jeździ nimi po 20-30 lat pisze, sugeruje właściwe środki  a później silikon jest i tak the best bo leży w każdym budmarkecie a przykładowy fliziarz Franek w domu nim umywalkę kleił.

No ale spoko - wolnoć Tomku w własnym domku  - innym to nie szkodzi wiec jest wsio ok. - tylko po prostu chyba szkoda czasu na takie dyskusje.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.