Skocz do zawartości

Polska wschodnia co po drodze?


Bob Duży

Rekomendowane odpowiedzi

Ten temat nie pasuje mi do POLSKI bo są okręgi więc piszę tu. Za mies planuje wystartować z zachodniej części Polski i koniec  w Bieszczadach. Planowałem wstępnie 2 trasy.

Wjazd w Świebodzinie na A2 aż pod samą Warszawę i zjazd w dół albo Zielona Góra Legnica i patatajką Wrocławską aż do końca. Pytanie następujące:
Gdzie można zjechać zatrzymać się na postój na jednej i drugiej trasie? O co zahaczyć są ciekawe miejsca? Warto deptać A2jką mijając wiadukty i CPNy czy wybrać trasę patatajką ? 

Na pewno nie będziemy deptać od A do B w jeden dzień, chcemy sobie rozłożyć to na 2 dni w nocy koło północy start przerwa i drugi dzień znowu start.

Może ktoś jeździł?

Bez tytułu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A4 zdecydowanie tańsza niż Kulczykowa... :)

Po drodze mnóstwo ciekawych miejsc - czego szukasz? Kempingi, militarka, zamki, rezerwaty przyrody, nocne kluby?

Podaj więcej konkretów, coś doradzimy.

Pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak stoisz z czasem. Ja chcąc coś zobaczyć  wybrałbym trasę  na Warszawę  (z zastrzeżeniem by nie być tam w godzinach 7-10 i 15-18) i potem w stronę  Bieszczad z lekką modyfikacją trasy, po drodze odwiedzając np. Kazimierz, Sandomierz, Rzeszów, Przemyśl)

Edytowane przez Michał2016 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Michał2016 napisał:

odwiedzając np. Kazimierz

Kazimierz Dolny również polecam. Jestem z Lublina i mam tylko 50 km do Kazimierza, ale zawsze jak tam pojadę, to jest co zwiedzać. Naprawdę magiczne miasteczko.

Strona: www.kazimierzdolny.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasu mamy dużo, chcemy  jechać i zahaczyć po drodze coś co warto zwiedzić, czy to będzie kamienica,zoo czy inna rozrywka. Startujemy w pt w nocy  i nie musimy dojechać na drugi dzień na Bieszczady, możemy jechać 3 dni ale żeby pozwiedzać po drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2020 o 04:56, piotrowin napisał:

To moja trasa na najbliższy urlop, pod roboczą nazwą "Łemkowie"

Warto z Regietowa skoczyć pieszo na Rotundę - odrestaurowany cmetarza z I wś z pięknyjmi drewnianymi konstrukcjami. W Regietowie można stanąć kamperem przy samym wyjściu na szlak czerwony, koło SBN Regietów. Dobre obiady mają w tamtejszej stadninie koni.

Z Koniecznej do Radocyny nie przejedziesz, tam jest tylko leśna droga. Przez Zdynię jest szutrówka z elementami asfaltu, ale jest zakaz ruchu i szlabany z obu stron. Musisz jechać przez Gładyszów i Jasionkę. Za to z Radocyny da się przejechać otwartą dla ruchu (bez zakazów) szutrówką do Wyszowatki i dalej polecam Świątkową, Kotań i Krempną, gdzie są prześliczne drewniane cerkiewki.

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2020 o 04:56, piotrowin napisał:

To moja trasa na najbliższy urlop, pod roboczą nazwą "Łemkowie". Dojeżdżamy do Starego Sącza i przed siebie, ile urlopu starczy. Muzea, cerkiewki, regionalia, w Bieszczadach wypał.

Tyle że my kamperem.

 

kolego mam pytanie, tą trasę tworzyłeś  w "Moich mapach Google" ? nie było ograniczenia co do ilości punktów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Commander napisał:

Witaj.

Oglądałem niebieską trasę.

Na przystanek nr 2 proponuje Tarnów. Jest bardzo fajny kemping i sporo do zobaczenia w okolicy. Jeśli Ci to odpowiada to zrobię listę ciekawych miejsc i ew. zastanowię się nad przystankiem nr 1.

Chętnie, dzięki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał:

Warto z Regietowa skoczyć pieszo na Rotundę - odrestaurowany cmetarza z I wś z pięknyjmi drewnianymi konstrukcjami. W Regietowie można stanąć kamperem przy samym wyjściu na szlak czerwony, koło SBN Regietów. Dobre obiady mają w tamtejszej stadninie koni.

Z Koniecznej do Radocyny nie przejedziesz, tam jest tylko leśna droga. Przez Zdynię jest szutrówka z elementami asfaltu, ale jest zakaz ruchu i szlabany z obu stron. Musisz jechać przez Gładyszów i Jasionkę. Za to z Radocyny da się przejechać otwartą dla ruchu (bez zakazów) szutrówką do Wyszowatki i dalej polecam Świątkową, Kotań i Krempną, gdzie są prześliczne drewniane cerkiewki.

Dziękuję, tego w żadnych źródłach nie znalazłem. Planowanie u mnie wygląda takie trochę "na wariata", ale lubię choć trochę wiedzieć o miejscach po których będziemy się poruszać. Dlatego szukam wszędzie, gdzie to tylko możliwe (przewodniki, internet) ciekawostek z regionu. Potem łączę to w trasę, która w rzeczywistości i tak różni się od zaplanowanej.

3 godziny temu, Suzu4x4 napisał:

kolego mam pytanie, tą trasę tworzyłeś  w "Moich mapach Google" ? nie było ograniczenia co do ilości punktów ?

Tak , to "Moje mapy Google". Ograniczenia niestety są (do 10 punktów na trasę) i dlatego u mnie planowany wyjazd to kilka, kilkanaście tras.

Nie znalazłem innego narzędzia do tworzenia tras z wieloma punktami. Jest jeszcze Targeo, ale też ma ograniczoną ilość punktów i brak możliwości robienia notatek przy punktach.

Edytowane przez piotrowin (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za informację, szkoda że nie znieśli tego ograniczenia  bo to mnie właśnie zniechęciło to używania "Moich map".

Kiedyś miałem taki program od garmina ale to dawno i nie prawda ?

A temat Polski wschodniej śledzę i obserwuje, najwyższy czas się tam wybrać bo na mojej mapie karawaningowej narazie tam bida :-]

kampingi PL.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Commander napisał:

Na przystanek nr 2 proponuje Tarnów. Jest bardzo fajny kemping i sporo do zobaczenia w okolicy. Jeśli Ci to odpowiada to zrobię listę ciekawych miejsc i ew. zastanowię się nad przystankiem nr 1.

Jeśli Tarnów to "rzut beretem" są Lipiny i "Gospoda u Wiedźmy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.