Skocz do zawartości

Sun roller Jazz (Adria) DMC 1000kg - opinie


chl

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Szukam cepki dla rodziny 2+3 (najmłodszy ma 7 miesięcy więc na razie może spać z nami), To nasza pierwsza i nie mamy wielkich wymagań - byle było sucho :) budżet  najchętniej do 16k ale nie wykluczam dołożyć do np. 20 jeśli będzie warto :) Szukam w okolicach Warszawy bo po kilku dalszych wyprawach stwierdzam, że to jak  z samochodami "przez telefon to ja panu wszystko obiecam" i zwyczajnie nie mam na to ochoty...  oglądałem już "idealne" ze ścianami miękkimi jak gąbka, z "lekko pękniętymi" szybami gdzie była głównie taśma... Rozumiem, że z małym budżetem muszę pójść na pewne ustępstwa ale bez przesady... :P

Bardzo zainteresował mnie ten model: https://www.otomoto.pl/oferta/sun-roller-jazz-adria-dmc-1000kg-sun-roller-jazz-480tk-pietrowe-lozko-ID6C2h40.html#212011f102

Niby sprzedający pisze, że te wgniotki nie ciekną, ale pytanie brzmi co bardziej doświadczeni uważają... czy jest szansa, że TO nie przecieka? ew. czy po zakupie da się to zabezpieczyć aby móc się z niej cieszyć? Układ ma dla naszej rodziny idealny więc trochę się napaliłem i obawiam się, że nie myślę trzeźwo... co uważacie? A może ktoś już ją oglądał i coś wie więcej?

Będę wdzięczny za wszelkie porady.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawdopodobnie jest Sun roller Jazz 460 tk, a więc DMC raczej na granicy rzeczywistej masy własnej - czyli przyczepa nie ma za dużo ładowności, albo nie ma go w ogóle. Co do uszkodzeń to jest szansa, że nic nie cieknie, ale trzeba byłoby to dokładnie sprawdzić, albo chociaż poprosić sprzedawcę o więcej fotek newralgicznych miejsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady, trochę się właśnie obawiałem, że kupowanie tak poobijanej może nie być szczęśliwym pomysłem... ale ten układ, i jak napisał Daniel ta lodówka... :P człowiek głupieje... niemniej postaram się podjechać ją obejrzeć. Jak będzie wyglądała ok to wrzucę tu fotki i ew. poproszę Was o opinię ;) DZIĘKI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co jeszcze nie jest wspomniane to widzę że uszkodzona jest szyba okna łazienki. Narożniki bakisty widać uszczelniane były tylko jakoś to słabo zrobione.  Pęknięte GFK na bakiscie uszczelniane, tylko czym? Trzeba budę obejrzeć, i jeśli wzbudza zaufanie, nie jest pognita to może warto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa najprawdopodobniej uszkodzona przy cofaniu - gdzieś się nie zmieściła lub spadł na nią np. konar drzewa - otarcia  i uszkodzone okno na to wskazują.  Skoncentrowałbym się na oględzinach od tyłu poprzez cały bok. Uszkodzenie w rejonie obrysówki - może być strzelona konstrukcja ale wcale nie jest to powiedziane - po prostu ze zdjęć nie sposób ocenić stanu faktycznego. Kolejne uszkodzenie na focie bok na focie z dyszlem - stawiałbym tez na lekką "stłuczkę parkingową"  :) 
Przyczepa fajnie wyposażona, cenowo ok  - jeśli trafia w założenia układu i wielkościowe   oglądnąłbym,

Mocno istotne jest to wspominane DMC - jeśli możesz zważ budę przed zakupem i porównaj z DMC zrobisz to na każdym składzie budowlanym czy węglowym

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wsparcie, ale po Waszych uwagach stwierdziłem, że jednak boję się aż tak ryzykować przy pierwszej cepce...

Szukam dalej i mam kolejne pytanie :)

Czy ten "mech" na listwach pod dachem w Kanusach to jakiś standard? Przejrzałem znane portale i znalazłem chyba z 5 szt. mających tą narośl...

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-knaus-sudwind-przedsionek-CID5-IDvZ75M.html#88fe0ac110

https://www.otomoto.pl/oferta/knaus-sudwind-500-fsk-klima-bojler-przedsionek-i-inne-ID6CE9xi.html?

Może wystarczy to "ściągnąć" i np dać nowy uszczelniacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, chl napisał:

Czy ten "mech" na listwach pod dachem w Kanusach to jakiś standard?

mech czy wypływka uszczelniacza ?   
mech zwykle rośnie w zetlałych uszczelkach długo stojących rzadko mytych przyczep, wypływki uszczelniacza  bywają rzeczą normalną ale i mogą wskazywać nieudolne naprawy.
O ocenę można by się pokusić jedynie posiadając dokładniejsze zdjęcia w dużej rozdzielczości  a i tak ocena nawet z zdjęć makro nie jest ocena pewną

22 minuty temu, chl napisał:

Może wystarczy to "ściągnąć" i np dać nowy uszczelniacz?

Uszczelnienie listew narożnych dachu oraz innych  i wymiana uszczelnień jest możliwa ale nie w ten sposób co piszesz,  przyczepy nie uszczelnia się z zewnątrz.
Konieczne jest zdemontowanie listwy, oczyszczenie, nałożenie uszczelniacza lub wymiana na uszczelkę z uszczelniaczem i ponowne skręcenie - to nie są trudne rzeczy
 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką reakcję i odpowiedź :) umówiłem się na jutro na oglądanie, zobaczymy jak to wygląda na żywo. Demontaż listwy, czyszczenie itp brzmi dla mnie wykonanie. Oczywiście pod warunkiem, że ściany nie złapały już wilgoci. Opiszę jutro wrażenia :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linkujesz przyczepy 2005 i 2007 nastoletnie -  w tym wieku przyczepy wypływki uszczelniacza mogą być rzeczą normalną ale to takie wróżenie z fusów :)  po prostu musisz dobrze pooglądać
Nawiasem mówiąc w przyczepie nastoletniej  prewencyjna wymiana uszczelnień i tak się  prosi  bo  lepiej prewencyjnie odżałować te kilkaset złotych i trochę roboty na uszczelniacz/uszczelki niż dopuścić do wniknięcia wody w konstrukcję 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.