Skocz do zawartości

Mi-Light - sterowanie oświetleniem


lbuster

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, chris_66 napisał:

:ee: nie będę jakiego HU... do domu wpuszczał :lol::lol:

i bardzo dobrze bo jeszcze byś mu musiał zapłacić trochę za  to wejście i temu z ikei też
Kol. witus przemilczał fakt o relacjach cenowych - tego z ikei nie znam owszem ten z philipsa jest bardziej rozwiniętym pseudo inteligentnym systemem który może dużo więcej niż MiLight - tylko pytanie czy te wodotryski sa potrzebne dla średnio wymagającego użytkownika, pytanie kolejne czy średnio zaawansowany amator będzie umiał wydusić z niego te wodotryski 

 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i bardzo dobrze bo jeszcze byś mu musiał zapłacić trochę za  to wejście i temu z ikei też
Kol. witus przemilczał fakt o relacjach cenowych - tego z ikei nie znam owszem ten z philipsa jest bardziej rozwiniętym pseudo inteligentnym systemem który może dużo więcej niż MiLight - tylko pytanie czy te wodotryski sa potrzebne dla średnio wymagającego użytkownika, pytanie kolejne czy średnio zaawansowany amator będzie umiał wydusić z niego te wodotryski 
 


Nie jest pseudo inteligentnym, tylko dojrzałem systemem oświetlenia do domu/mieszkania.

To nie tylko pilot z jakimś odbiorniczkiem i plątaniną kabli ale:

- inna temperatura światła w zależności od pory dnia i czynności jakie robisz
- wyłączenie światła w całym domu jednym przyciskiem, lub porostu opuszczeniem domu
- czujniki ruchu które włączają w nocy w przedpokoju światło na 5% tak żeby bez stresu dojść do toalety, a nie rozbudzić się zbyt mocnym światłem
- wyłączenie/włączenie światła w dowolnym pomieszczeniu komendą głosową, pilotem, telefonem
- przy remoncie można zamurować włączniki światła, a piloty bezprzewodowe położyć powiesić gdzie się chce

Tylko wyobraźnia nas ogranicza.

O cenach nie pisałem każdy może sprawdzić w internecie.

Używane mostki philipsa są od 50 zł.

W ikea zestaw startowy pewnie 200 zł, za żarówki płacę od 33zl, piloty, czujniki ruchu, 50 zł (pilot włącza, wyłącza, ściemnia, zmienia kolory czy schematy świecenia).

Wrzuciłem bo jak raz to użyłem już nie wyobrażam sobie inaczej. System jest na tyle dojrzały ze w czasie ostatniego remontu w części mieszkania wywaliłem kontakty na ścianach.

9b1e9fff0831365dc38924ebb3e2311d.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2019 o 06:57, witus napisał:

Nie jest pseudo inteligentnym, tylko dojrzałem systemem oświetlenia do domu/mieszkania.

Być może  - każdy jednak ma prawo do własnego zdania i własnej oceny - oczywiście możliwości techniczne są rzeczą ścisła 

W dniu 6.11.2019 o 06:57, witus napisał:

To nie tylko pilot z jakimś odbiorniczkiem i plątaniną kabli ale:

Tego nie negowałem - wręcz napisałem że toto ma duuuużo większe możliwości  a tej plątaniny kabli przy radiowym sterowaniu to tak wiele nie ma - raptem zasilanie i to trudno nazwać jakąś straszną plątanina kabli.  De facto Philips też z powietrza energii nie bierze.

W dniu 6.11.2019 o 06:57, witus napisał:

System jest na tyle dojrzały ze w czasie ostatniego remontu w części mieszkania wywaliłem kontakty na ścianach.

To również  możesz również zrobić na MiLight 

W dniu 6.11.2019 o 06:57, witus napisał:

O cenach nie pisałem każdy może sprawdzić w internecie.

OK - napisałem tylko że pominąłeś ten temat a żeby porównywać to trzeba porównać i możliwości systemu  i cenę bo dopiero wtedy porównanie jest pełne

W dniu 6.11.2019 o 06:57, witus napisał:

Wrzuciłem bo jak raz to użyłem już nie wyobrażam sobie inaczej.    ........     w przedpokoju światło na 5% tak żeby bez stresu dojść do toalety, a nie rozbudzić się zbyt mocnym światłem

I bardzo dobrze że wrzuciłeś, jest jeszcze na pewno więcej tego typu systemów i też nie zaszkodzi ich wrzucać - ktoś przeczyta poduma porówna możliwości i ceny i wybierze to co mu odpowiada :) 
Ty "zakochałeś" się w tym Philipsie mi wystarczają najzwyklejsze wyłączniki  czy najprostsze systemy a wodotryski Philipsa są dla mnie nic nie warte i do kibla w nocy mogę dreptać w pełnym świetle wcale się nie stresując :) - to nie znaczy że Ty czy ja jestem gorszy - po prostu każdy wybiera to co mu pasuje i co lubi :) 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
W dniu 4.11.2019 o 09:18, chris_66 napisał:

zamówiłem próbnie zestaw 2+2 zobaczymy co z tego wyjdzie, najwyżej będę kombinował gdzie to w domu wsadzić :mlot:

No i jak, wyszło coś z tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.